Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha nem hiszek istenben a...

Ha nem hiszek istenben a pokolra jutok?

Figyelt kérdés

Szerintem az hülyeség, hogy isten teremtette a földet. XD de meg vagyok keresztelve. Akkor a pokolra jutok?

(a hívőktől bocsi.)



2016. jan. 19. 20:16
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Kedves Trollkondás!


Elég hosszú volna ezt itt kifejtenem, de ,ha megengeded, még ma, privátban leírom Neked!


Addig is szép napot!


Dalma

2016. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
Írd ki itt, nem én vagyok a kérdező.
2016. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
Engem nem igazán érdekel.
2016. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
Az összes vallás egy piramis rendszer egyébként.
2016. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
Oh, ez egy kicsit durva volt.
2016. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
Valami más értelmesebb embernek kéne küldened azt a privátot, én pszichopata vagyok.
2016. jan. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező és kedves Hozzászólók!


Most csak kevés időm van, így röviden fogok írni. Eszembe jutott még egy egyszerű példa ,amit ateista embereknek talán megmagyarázza, hogy Isten szeretete milyen, és miért nem kerülsz hozzá, ha nem fogadod el Őt.

A példa egyszerű: tegyük fel, hogy van két multicégnél álláslehetőség ,amit megpályázol, és olyan ügyes voltál az interjúkon, hogy megfeleltél mindkét helyen, mindkét helyre felvettek, így választás elé kerülsz.

Valamelyik mellett leteszed a voksod, akkor az egyikről lemondasz. Amelyik munkahelyről lemondtál, az már nem fog Téged keresni, hanem elenged a másik helyre. És ha pl. az a munkahely, amit végül nem választottál, az ha ad a vele munkajogviszonyban állóknak cafetériát, azt te nem fogod megkapni, mert nem ott dolgozol.

A két munkahely metafóra, az egyik a Menny, a másik a Pokol,illetve , az Istennel való, és az Isten nélküli élet a cafetéria pedig Isten kegyelme.


Így most értik az ateisták, hogy Isten nem erőlteti rátok magát, ha nem kértek belőle? Annál jobban szeret, minthogy rátok erőszakolja magát! A Pokol tehát az a hely, ahol nincs Isten!


Dalma


U.i: ma este pedig válaszolok még a másik kérdésre is, amit Trollkondás kérdezett!

2016. jan. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
Merthogy annyi sok idő kell, amíg összeszeded a gondolataidat Dalma? Válaszoljak a fentiekre?
2016. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
63%
Ott szúrod el, hogy eleve mindent tudsz, legalábbis ezt a látszatot akarod fenntartani, mert meg akarsz felelni valakinek. A legigazabb szó az, hogy nem tudod. Ha ezt bevallod magadnak nem gyengeség, hanem erény. Például itt vagyok én 33%-os, de vajon minek? Ennyire egysejtű volnék? Én magamnak okozom ezt, hogy ne függjek másoktól. Ha 90%-ban adnék hasznos válaszokat akkor tudat alatt is próbálnám megtartani a pozíciómat, de így nem kell emiatt aggódnom. Te tudat alatt valami paskolást vársz, hogy "Oh, de okos vagy Dalma!", "Na, most Dalma kimutatta a foga fehérjét!".
2016. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

Nem szokásom ez,de egyetértek Trollkondással.

Valahogy most nagyon jól nyomja a dumát :D

Le a kalappal előtted,ezt nagyon megmondtad neki és osztom amit írtál.

2016. jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!