Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha nem hiszek istenben a...

Ha nem hiszek istenben a pokolra jutok?

Figyelt kérdés

Szerintem az hülyeség, hogy isten teremtette a földet. XD de meg vagyok keresztelve. Akkor a pokolra jutok?

(a hívőktől bocsi.)



2016. jan. 19. 20:16
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
49%
Puf, ezt jól megkaptam! Jézus egy próféta nem maga Isten, a keresztény vallásban nincs konkrétan reinkarnáció, és a most felhalmozott karma határozza meg, hogy milyen lesz a következő életed. A jó cselekedetekkel, pedig igenis Isten kegyeibe kerülhetsz, mondván, hogy ne szavakkal, hanem tettekkel mutasd ki az igazi valódat.
2016. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
Dalma név jelentése: testes.
2016. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
Valójában a pokol nem egy hely, hanem egy állapot és erkölcsi alapjai vannak, amit a vallások kihasználnak.
2016. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
49%
Nos, a végén még megmondó ember leszek, és azon kapom magam, hogy mások sorsa is érdekel majd engem.
2016. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
A válaszok inkább mulatságosak, mint tanulságosak. De nézetek el nekem az otromba viselkedésem. Alváshiányban szenvedek. Nincs kedvem barátságosnak lenni.
2016. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

Trollkondás, nincs igazad!

A karma TÉVTAN!!! Jó cselekedettel NEM kerülsz Isten elé, hanem az Ő kegyelméből! Azért van ez ,mert az ember ALAPVETŐEN ROSSZ, és valójában a poklot érdemelnénk mindannyian! Vagyis: az ember híján van a dicsőségnek, nincsenek érdemei, és a teste,vágyai, érzelmei irányítják, magától nem tudja megkülönböztetni ,mi a jó, mi a rossz ! Figyeld meg a mai világot,mit látsz? AmiótA az ember elfeledkezett arról, hogy bár a Földön él, de az éghez tartozik,van benne egy üresség, és emiatt pótszerekhez nyúl. pl. az ezotéria is pótszer, vagy az internet, a szerelem, szex, sikerek stb. És mióta eltávolodott az Istentől, a jót és rosszat nem tudja megkülönböztetni egymástól, mert nincs egy stabil értékrend, ami segített neki ebben, nincs egy koordináta rendszer, amibe rendszerezni tudná ezeket. Ami pl . régen rossz volt, az ma jó, ami pedig jó volt, az pedig rossz. Nincs értékrend, csak egy nagy űr az emberben!És igazad van abban, hogy kellenek a jó cselekedetek, de azok NEM ÁLLNAK MEG Isten előtt önmagukban! Mégpedig azért, mert a jó cselekedetet így saját dicsőségedre teszed, nem pedig Isten dicsőségére! Úgy kell élni életünket, vagy legalábbis javasolt úgy, hogy Istent szolgáljuk és Krisztust kövessük! De úgy tudod Krisztust követni, ha elfogadod Megváltódnak, és Rád száll Isten Szent Lelke!

Hidd el, ez biztos ,hogy így van! Mint írtam, én is kételkedtem, de maga Jézus adott magáról ,így biztos ,hogy igaz, amit írtam!

Keresd Jézust, NE az ezotériát!


üdv. Dalma


(a nevem a dal szóból származik, de ettől függetlenül jelenthet testest is)

2016. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

Kedves Emánuel!

Bocs, hogy ezt mondom, de nem érted, mit írtam! Kérlek, olvasd el újra!

Amit a New Age-ről írtam igaz, amit Isten kegyelméről írtam, szintén igaz, hogy meg kell térni és Jézusban kell új életet kezdeni! Én ezt írtam, nem mást, csak másképp fogalmaztam, mint Te!


üdv. Dalma

2016. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

És sem olyat írtam Emmánuel , hogy nem kellenek jó cselekedetek!

Hanem azt, hogy azok magukban NEM üdvözítenek!

És a pápa tényleg sok Biblia-ellenes dolgot mond, és inkább már New Age-er , mint keresztény!


üdv. Dalma

2016. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Ja, és nem vagyok hitgyülis, és más szektának sem vagyok tagja!


Dalma

2016. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
Isten ments, hogy beleszóljak abban, hogy miben higgy ezután, de összetéveszted a reinkarnációs vallást a kereszténységgel, de nem csak te, hanem az előtted lévő is. Másrészt nem érted, hogy mire való pontosan a karma. Senki sem születik rossznak, jónak, de ez is egy kétélű kard. A rossz és jó fogalom, csak egy szubjektív vélemény, másképp csak hatás és ellenhatásnak neveznénk. Könnyű mindent az emberre fogni, vagy te önpusztító, önsanyargató vagy? És, ha mindet érzelemből cselekszel azzal mi baj van?
2016. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!