Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ember betegségeit háziállat...

Az ember betegségeit háziállata átveszi-e, pl egy gazdiét egy kutya vagy macska? Saját tapasztalat?

Figyelt kérdés

2017. jan. 10. 16:13
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
0%

Igen, éppen erről beszélek! Élettanával, működésével!

Pontosan ez az, amivel az anatómia nem foglalkozik.

Ha már halmazelméleti pèldákkal akarod megközelíteni, akkor hadd világosítsalak fel így: az anatómia és az endokrinológia két külön halmaz, amelyeknek van egy minimális metszete.

2017. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 A kérdező kommentje:
Fogd már fel, hogy minden az anatómiára épül.
2017. jan. 12. 14:24
 43/66 anonim ***** válasza:
0%

#42

Nem igazán. Az anatómia a szervezet felépítésével foglalkozik. Ebbe elég sokminden beletartozik, de sokkal több olyan részterülete van a biológiának, amivel az anatómia egyszerűen nem foglalkozik, mert semmi jelentősége nincs a szervezet struktúráltsága szempontjából.

Taxonómia, genetika, élettan, biokémia, molekuláris biológia, hidrobiológia, virológia, stb. Semmi közük az anatómiához.


Vagy nézhetjük úgy is, hogy van egy szerv, legyen a vese. Nézhetjük azt, hogy hogyan épül fel, esetleg megemlíthetjük hogy milyen hormonokat termel, ez az anatómia. De ha azt nézzük hogy a vese egy-egy hormonjának milyen hatása van a szervezetre, az már az élettan vagy az endokrinológia asztala.


Tudod hogy hívják másképp az anatómiát? Bonctan. Vajon miért?

Lényegtelen hogy a vizsgált alanynak van-e még életműködése, mert az anatómia ugyan különböző szinteken, de csak azt vizsgálja hogy hogyan èpül fel a szervezet. Hogy hogyan működik, az egyszerűen már más tudomànyterület.

2017. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen tudom, hogy hogyan fordítjuk magyarra az anatómia kifejezést.


Azt is tudom, hogy miket írtál korábban, így azzal is tisztában vagyok, hogy képtelen vagy beismerni, hogy tévedtél.


Majd akkor írj ide, ha a kérdésemre tudod a választ.

2017. jan. 12. 14:48
 45/66 A kérdező kommentje:

Remélem, most már rövidre zártad magadat.


Egyébként teljesen mindegy, hogy mivel jössz, mivel az anatómia, endokrinológia stb. csak emberek által alkotott fogalmak.


Az élettan például a 17. századig nem is létezett ÖNÁLLÓ "tudományként"!


Akkor azelőtt talán nem voltak emberek vagy nem éltek az emberek?


Szóval teljesen feleslegesen lovagolsz ezeken a fogalmakon, mivel a hormonok nem attól működnek, hogy valaki felfedezte azokat vagy neveket adott azoknak.

2017. jan. 12. 14:57
 46/66 anonim ***** válasza:
0%

"képtelen vagy beismerni, hogy tévedtél"

Ezt azért inkább visszadobnám, legalábbis ami az anatómiát illeti, azzal elég szépen mellélőttél.


Ami a fő kérdést illeti, abban sem gondolnám hogy tévedtem, egyetemen épp a mikrobiológia és a genetika voltak a kedvenc témaköreim (illetve azóta is azok, elég naprakész vagyok általában velük kapcsolatban), ebből kifolyólag elég jó rálátásom van az ilyen jellegű betegségek hatásmechanizmusaira is. De előtted a lehetőség hogy bizonyítsd nekem az ellenkezőét! Ha privátban, akkor privátban.

2017. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 A kérdező kommentje:

Hiába dobod, mert ha dobnád, akkor az mindig azt jelenti, hogy nem érted, hogy az csak egy fogalom, a tudományterület neve, az is csak a 17. sz-tól. Felfogod? Nem.


Erre már nem tudtál mit mondani, persze, nem is vagyok kíváncsi arra, amit összehordasz, félre ne érts, nehogy megint elkezdj zagyválni.


M

2017. jan. 12. 15:07
 48/66 A kérdező kommentje:

Azt pedig te szeretnéd, hogy valaki végre felvilágosítson téged, de erre kettőt is reagálok:

- mivel olyan hihetetlenül szűk látókörű vagy, úgy eleve nem fog neked menni

- szabad akaratom alapján döntöm el azt, hogy kivel miről beszélgetek.



Egyébként réges-rég megírtam, hogy hogyan végezd el a saját kutatásodat - amennyiben arra lusta vagy, az is csak azt mutatja, hogy valójában nem érdekel az, amiről azt állítod, hogy érdekel, hanem csak kötözködni akarsz.


Amennyiben érdekelne, akkor lelkesen elvégeznéd a kutatást, felmérést és még élveznéd is.

2017. jan. 12. 15:11
 49/66 A kérdező kommentje:
"Ami a fő kérdést illeti, abban sem gondolnám hogy tévedtem" - ezt nevezik éppen HITnek.
2017. jan. 12. 15:12
 50/66 anonim ***** válasza:
0%

"Hiába dobod, mert ha dobnád, akkor az mindig azt jelenti, hogy nem érted, hogy az csak egy fogalom, a tudományterület neve, az is csak a 17. sz-tól. Felfogod? Nem"


És ez mit változtat az egészen? Az anatómia se ma, se tegnap, se a 17 században nem foglalkozott a hormonok működésével, mit olyan nehéz ebben felfogni?


A "kutatással" kapcsolatban pedig már korábban felvetettem az aggályaimat, konkrétan hogy a net teli van hülyeséggel, pláne ami az ezoterikus dolgokat illeti. És ha van ebben az egészben valami, akkor nincs kedvem ezernyi alaptalan, idióta cikkre pazarolni az időmet, mire végre talán ráakadnék egy olyanra, amiben található némi értelem is.

Éppen ezért kérnélek hogy mutass rá nekem valami olyan kísérletre vagy bármire, amiben te rációt látsz! Ebben szintén nem értem, mi olyan felfoghatatlan.

2017. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!