Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről, veletek...

Mit gondoltok erről, veletek mennyire gyakori ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is: Nem nagyon hiszek az ilyen dolgokban..

Szóval észrevettem, hogy az utóbbi 1-2 évben valahogy "előre" megjelennek a fejemben gondolatok, amik rövid időben belül "megtörténnek".

Itt nem feltétlen nagy dolgokra kell gondolni, de pl: egyik nap eszembe jut valami olyan szó/ eszembe jut egy tárgy.. egy emlék / akármi, amire szinte esély nincs szóba kerülne, erre meg a következő percben valaki megemlíti az adott dolgot.

Ennyire sok véletlen egybeesés lenne? Akkor úgymond előre beugrott valami, és aznap tényleg megtörtént.. Ne értsetek félre, tényleg szinte jelentéktelen dolgok, de elég fura.. néha olyan jó az "időzítés"..



Mit gondoltok? Mi lehet ez?


2017. dec. 30. 20:49
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
44%
Múltat akartam nem jelent írni! :O
2017. dec. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
51%
#9/#8 Nem akarsz még veszekedni az időről? Lehetel a padavanom. Felőlem mondhatsz meséket is a lemezlejátszóról.
2017. dec. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
36%

Kék bálna: ok, akkor hozok egy aktuálisabb példát.


Adott egy MMO játék. A játékban az idő 10X-ese a valóság idejének. Tehát a játékban a most 10X gyorsabban változik, mint a valóságban. A játékban előre megírt lehetőségek közül választhatsz, előre megírt módon fejlődhetsz, léphetsz kapcsolatba más játékosokkal.


Ha leáll a szerver, akkor az idő és valóság megszűnik létezni a játékban. A játék az aktuális valóságod kiterjesztett replikája (nyilván annál vonzóbb a játék, minél jobban modellezi az aktuális valóságot). A játékbeli idő tehát virtuális (igaz a szimuláció kedvéért függ az aktuális valóság idejétől).


Sokan úgy hiszik, hogy az aktuális valóság is egy ilyen kiterjesztett valóság, mert bizonyítottan szabályszerűségek, apró építőelemek alkotják.

2017. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%
Másik példa: adott egy másfél órás film. Amíg nem nézed a filmet, lényegtelen az időrendisége, számodra nem is létezik, holott a teljes másfél óra története létező. Amikor megtapasztalod/megnézed a filmet, másfél órára szinkronizálódsz a film "idejével", ilyenkor válik számodra valósággá a történet. Az élet egy interaktív film, kötött lehetőségekkel és éppen "most" nézed.
2017. dec. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Azon jár az agyad,hogy mi fog történni és az állapothoz leghűbb esemény ugrik be először.
2017. dec. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
#13/#14 Már a legelején felfogtam, hogy te magadat felsőbbrendű külső szemlélőnek hiszed, aki kívülről figyeli valóságot. Én az időről meséltem neked, hogy csak múlt és jövő létezik, a most nem! A most csak egy fogalom, a másik kettő mértékegység, de lehet fogalom is, viszont a MOST nem! Nem kell magadat fárasztani regényírással. Hol érdekel az engem mit találsz ki magadnak?
2017. dec. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Te minek érzed magad halacska?
2017. dec. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
44%
#17 Én csak egy egyszerű bálna vagyok. Se több, se kevesebb!
2017. dec. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"Én az időről meséltem neked, hogy csak múlt és jövő létezik, a most nem!"


Bálna, nem figyeltél, én nem azt mondtam, hogy a most létezne csak (ez a jelenben élsz egy ezo maszlag - bár bizonyos perspektívából szemlélve igenis van értelme, az egyszerű dolgok is jelenthetnek komplex igazságokat), hanem azt, hogy az idő érzékelése csupán illúzió, az ebben a világban történő létezésnek a velejárója, az itteni tapasztalás módja/ütemezése. Abszolút értelemben véve nem feltétlen létezik sorrendiség (egymás utániság), hanem az összes teremtett lehetőség állandó létezéséről beszélhetünk.


Nem hiszem magam felsőbbrendű külső szemlélőnek, csupán a jelenlegi életem olyan lehetőségeket is biztosít számomra, hogy képes legyek külső szemszögből vizsgálni egy rendszert. Tudod, szakmai ártalom. Nem kell ehhez semmi felsőbbrendűség, csupán kis gyakorlat és az igény arra, hogy az ember ne a valagából szemlélje a világot.


Sok más gondolkodó is megtette már ezt rajtam kívül, nem kell ehhez felsőbbrendűnek lenni... Az összes kirakós darabka ott van előtted, csupán használni kellene az eszed és elvonatkoztatni az eszek/iszok/sz*rok körforgástól, amiben jelenleg is élsz. Amíg nem ismered a rendszert, az uralkodik feletted...


Gondolkozz el azon, hogy az általunk (emberek) létrehozott játékok/rendszerek min alapulnak, mit modelleznek, miért népszerűek annyira, hogy sokan feladják a "való" életüket is ezek kedvéért. Senki sem akar itt neked regényeket írni, térítgetni, ha nem magadtól jössz rá (/szerzel bizonyosságot) ezekre a dolgokra, semmi sem ér a "tudásod" (csak annyit, amekkora hitet támasztasz iránta, és a hit ingatag és manipulálható dolog).

2017. dec. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Kérdező, az embernek folyamatosan jár az agya, rengeteg gondolat suhan át az ember agyán egy nap, ráadásul az agy úgy működik hogy mindenben mintát és összefüggést keres és amiben talál arra felfigyel, amiben nem talál azt - mint felesleget - elfelejti.


Ezért a gondolataid közül csak azokra emlékszel amivel kapcsolatban észrevettél egy összefüggést vagy mintát. A többire legfeljebb úgy tudsz emlékezni ha szándékosan megjegyzed.


A lényeg hogy nem az időzítés jó, csak a nagy számok törvénye alapján néha bejön a véletlen összefüggés és erre felfigyelsz. Talán jobb megfigyelő lettél vagy tovább tartod fejben a gondolataidat és ezáltal nagyobb lett az esély arra hogy összefüggésbe botolj, amit aztán tévesen úgy értelmezel hogy a "jövőbe látsz".


Vagy akár példának említhetném azt is hogy ha valakit baj ér akkor az édesanyja esküszik hogy előre érezte. Pedig csak arról van szó hogy sokat aggódik a gyerekéért és ettől gyakran azt gondolja hogy jaj csak baja ne legyen. Ezeket aztán el is felejti, de ha hírt kap hogy baj érte a gyerekét akkor legtöbbször nem az a reakciója hogy jaj, hát én már évek óta tartottam attól hogy baja esik, hanem hogy jaj megéreztem hogy baj lesz, elfelejtve azt hogy egyébként is mindig úgy érezte...

2017. dec. 31. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!