Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez lenne a halál után?

Ez lenne a halál után?

Figyelt kérdés

Olyan lehet mint az alvás álmok nélkül. Csak ez örökké tart. Sokan akik hisznek hogy van valami a halál után azok azt mondják hogy a tudat elhagyja a testet. De ez képtelenség. A tudat nem tud a test nélkül létezni. A tudat a testtel együtt válik semmivé. Az égvilágon semmi se hagyja el a testünket , egyszerűen lebomlik az. Kizártnak tartom hogy lenne valami a halál után. Nem értem miért kell önmagunkat becsapnunk hogy majd megyünk a Mennyországba jaj de jó lesz stb.

DE Nem !!



#halál #tudat-lélek #tudat megszűnés
2019. jún. 30. 13:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
46%

Én is attól félek, hogy "halál után nincs semmi". Tudatosan nagyon-nagyon félelmetes számomra belegondolni ebbe. Tudom hogy ez már akkor nem fog zavarni, ha bekövetkezik, de nem szeretem soha ha felhívja rá valami a figyelmemet, vagy emlékeztet rá, hogy pl. "száz év múlva", "évezredek múlva" stb...

A halálközeli élményekről bebizonyították, hogy az átmeneti oxigénhiány okoz ilyen élményeket, melyeket átélnek (mondjuk a testből kilépésnek nem tudom mi a magyarázata, de egyszer arra is rájönnek valószínűleg)...

Lehet hogy valamilyen, valamiféle más tudatosság mégis létezik, valamilyen formában az egysejtűek is reagálnak környezetükre például...

2019. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
13%

"Én is attól félek, hogy "halál után nincs semmi". Tudatosan nagyon-nagyon félelmetes számomra belegondolni ebbe. "


Azért félelmetes, mert azonosulsz az egóddal.

2019. jún. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
0%

Nem az az ijesztő, ha a halálban megszűnik minden.

Az lenne az ijesztő, ha tudatodnál maradnál, de már test, tehát érzékszervek és mindenfajta kommunikációs lehetőség nélkül. Ebben az esetben a tudatod teljesen egyedül lenne vaksötétben. És ami a legrosszabb, hogy örökre. Hasonlóan ahhoz, mintha élve eltemetnének, de se meghalni, se kijönni onnan nem lehetne soha. Na ez lenne az ijesztő. Ha létezik pokol, akkor az ilyen, nem pedig olyan, hogy kvaterkázunk az ismerősökkel az üstben.

De szerintem nem leszünk tudatunknál.

2019. jún. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 ******?! ***** válasza:
25%
Nem tudom miről beszélsz, de VAN ÉLET A HALÁL UTÁN! Sokak, ha nem néhányak után az élet megy tovább. Halál után van temetés gyászszertartás vagy hamvasztás. Több lehetőség is adott, például: a szerveidet átültetik másokban, miután már neked nincs rájuk szükséged, így tovább élnek. A holttest sem megy kárba, például féregnek tápláléka lesz, vagy nekrofilok játszanak vele. A lelked elszáll valamerre, a helyzetét sajnos GPS-el sem lehet beazonosítani, de azt hallottam, hogy újjászülethetsz spóraként, szösz melltartón, krumplibogár, egy vagy többsejtő valamivé... A mostani lényed egyszerűen egy illúzió, szóval, ha a gondolkodás módodat vesszük figyelembe halál után az illúzió megszűnik létezni, ebből kifolyólag nincsenek álmok se semmi, ami gondolkodna a saját helyzetén, mivel nincs saját helyzete, viszont van élet a halál után, egyértelmű! Az élet és az értelem nem jár kéz a kézben!
2019. jún. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 A kérdező kommentje:

#13

Hű ez tényleg ijesztő lenne.

2019. jún. 30. 15:28
 16/65 anonim válasza:
82%

Kérdező.


Írnék egy megtörtént esetet. Persze te mint szkeptikus erre is magyarázattal fogsz szolgálni...


Szóval.

Egy idős néni, a parom rokona már a halálos ágyán feküdt. Az orvos megmondta, pár napja van még. 103 éves volt.

Vokt egy cicája akit nagyon szeretett. Egyik nap az árokban találtuk meg. Elütötte egy autó.

Még aznap este, a néni elalvás előtt vidáman közölte, hogy meglátogatta a cica. Beugrott az ablakon, majd elment. Az ablak zárva volt. Másnao reggel a néni is elment. A macskát nem vokt szívünk elmondani neki, de mikor ezt elmondta, elmondtuk neki, hogy a cirmi sajnos meghalt mert elütötték. Erre a néni:

-Tudom. Jön velem az én kicsim.


Kérdező. Kospont vagy te ahhoz, hogy kijelensd, hogy a halál után nincs semmi. Mert ezt senki nem tudhatja addig, míg oda nem kerül. Fogadd el. Éld az életed, és ne azon gondolkozz mi lesz utána. Ha jól éled az életed, az utánad jövők emlékeznek majd rád.

2019. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
58%

" Ebben az esetben a tudatod teljesen egyedül lenne vaksötétben. És ami a legrosszabb, hogy örökre."


Ez miért lenne ijesztő? Ez volt az Univerzum megszületése előtt is. Nem volt semmi, csak az éberség.

Egyébként se lenne elméd, ami megszülné a félelmet, tehát mitől lenne félelmetes vagy ijesztő egy ilyen helyzet?

2019. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 ******?! ***** válasza:
0%

#16-osnak: https://www.youtube.com/watch?v=u77LroTRof0

ENNÉL TÖBBET NEM IS KELL MONDANI.

2019. jún. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 A kérdező kommentje:

Soha nem fogom így megtudni az igazságot.

Miért kell úgy meghalni hogy semmit se tudunk magunkról?

2019. jún. 30. 16:41
 20/65 anonim válasza:
86%
De neked mit szàmit hogy màs mit gondol?? Mindenki hadd higyjen abban amiben csak akar.
2019. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!