Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez lenne a halál után?

Ez lenne a halál után?

Figyelt kérdés

Olyan lehet mint az alvás álmok nélkül. Csak ez örökké tart. Sokan akik hisznek hogy van valami a halál után azok azt mondják hogy a tudat elhagyja a testet. De ez képtelenség. A tudat nem tud a test nélkül létezni. A tudat a testtel együtt válik semmivé. Az égvilágon semmi se hagyja el a testünket , egyszerűen lebomlik az. Kizártnak tartom hogy lenne valami a halál után. Nem értem miért kell önmagunkat becsapnunk hogy majd megyünk a Mennyországba jaj de jó lesz stb.

DE Nem !!



#halál #tudat-lélek #tudat megszűnés
2019. jún. 30. 13:37
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:

#44: Talán nem kéne beleszólnom, mert nem akarok okoskodónak tűnni, de nem lehet, hogy te definiálod rosszul a tudományt?


Feltettem egy egyszerű kérdőmondatot, amiben szerepelt a 'tudomány' szó. Ez alapján hogyan jutottál arra a feltételezésre, hogy esetleg rosszul definiálom a tudomány szó jelentését?


"Harmadszor, a tied melyik része tudományos? Mármint a felvetés és a levezetés, tudod az ezotéria ÁLtudományokból áll, de még annak sem nevezhető!"


Fogalmam sincs, mire vonatkozik a kérdésed. Mi az a "tiéd"? Milyen felvetésről írsz? És milyen levezetésről?


Másrészt hol láttál olyat az általam leírtakban, aminek bármi köze van az ezotériához?


A 44. hozzászólásomban egy olyan jelenségről írtam, amivel orvosok szembesülnek újjáélesztett, a kliniai halál állapotából sikeresen visszahozott páciensek beszámolói kapcsán, és feltettem azt az egyszerű kérdést, hogy milyen magyarázattal szolgál az ilyen tapasztalatokra a tudomány.


Ennek számodra melyik része ezotéria?


"Azt kéred, hogy magyarázza meg neked a feltevésedet, amit se bizonyítani, se cáfolni nem lehet. Valaki ezt mondta, meg valaki azt mondta. Ez semmi! Még mesének is gyenge!"


Egyrészt nem kértem, csak kérdeztem, másrészt nem az én felvetésem, hanem több ezer ember tapasztalta világszerte.


Mire érted, hogy mesének is gyenge?


Arra a rengeteg dokumentált esetre, amikor utólag - szemtanúk (többnyire orvosok, egészségügyi személyzet) által visszaigazolt módon - képesek voltak emberek arról beszámolni, hogy mi történt velük és körülöttük, sőt esetenként tőlük fizikailag távol akkor, amikor kómában, kimutatható agytevékenység nélküli állapotban feküdtek egy műtőasztalon vagy valahol máshol?


"És ami által a legnagyobb tévedésben élsz, hogy a klinikai halál nem azt jelenti, hogy az illető halott és visszahozták az életben."


Hol olvastad az általam leírtakban, hogy szerintem halott, akit a klinikai halál állapotából sikerül visszahozni?


"Azon a bizonyos pont túl már sehogy se lehet vissza hozni, csak a halál beáltát lehet jelenteni! Ezért sincs orvosid!"


Szóval szerinted azért nincs (sincs) orvosim, mert egy bizonyos ponton túl nem lehet az embereket visszahozni az életbe???


Vagy azért, mert - SZERINTED - esetleg nem vagyok tisztában azzal a ténnyel, hogy ez így van, és eddig azt hittem, hogy mindenki örökké él? xD


Szerintem inkább azért, mert nem az orvosi pálya vonzott, hanem a mérnöki. Van egy szerződéses munkám évek óta, amiben három doktornővel dolgozom, és látva a munkájukat, utólag is jó döntésnek gondolom, hogy annak ellenére nem lettem orvos, hogy a biológia volt a kedvenc tantárgyam - nem lett volna nekem való hivatás.


A gondolat-folyamodban elég sok minden szerepelt, ami számomra nem mutat összefüggést a hozzászólásommal, a feltett kérdésemre viszont nem válaszoltál.


(Amivel persze nyilván semmi baj, nem elvárás, csak egy lehetőség - és amúgy is egy másik hozzászóló felvetésére reagálva tettem fel.)

2019. júl. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim válasza:
88%
Kérdező ha makacskodsz és nem fogadod el mások véleményét csak a tudomány dolgot hajtod akkor minek teszel fel kérdést erről?
2019. júl. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 ******?! ***** válasza:

Váú! Ez azt hiszi valami tárgyaláson van? 🤔

"Feltettem egy egyszerű kérdőmondatot, amiben szerepelt a 'tudomány' szó. Ez alapján hogyan jutottál arra a feltételezésre, hogy esetleg rosszul definiálom a tudomány szó jelentését?"

Nos, ezt majd ki fogom fejteni...

"Fogalmam sincs, mire vonatkozik a kérdésed. Mi az a "tiéd"? Milyen felvetésről írsz? És milyen levezetésről?"

Az nagy baj, hogy nem érted. Elég egyértelműen arra van értve, hogy valami mellett állást foglalsz. Ha felteszel egy kérdés vagy akármi választ írsz, az felvetés, illetve levezetésről szól. Amit te írsz az a TE Kreálmányód!

" Másrészt hol láttál olyat az általam leírtakban, aminek bármi köze van az ezotériához?"

Heeh??? Ez nem ilyesmi, amit magadtól tudnod kéne??? 😂 Amiben állást foglalsz az ——>> áltudományok ——>> és ezotéria.

"A 44. hozzászólásomban egy olyan jelenségről írtam, amivel orvosok szembesülnek újjáélesztett, a kliniai halál állapotából sikeresen visszahozott páciensek beszámolói kapcsán, és feltettem azt az egyszerű kérdést, hogy milyen magyarázattal szolgál az ilyen tapasztalatokra a tudomány."

És a te álláspontod a témában én pedig reagáltam rá, de az nem egy kérdés, hanem válasz volt! Válasz az, amikor valamit állítasz, de az is csak mese habbal, nem igaz?

" Ennek számodra melyik része ezotéria?"

Még a kérdés is nevetséges! Tényleg ismételnem kéne? 🤔

"Arra a rengeteg dokumentált esetre, amikor utólag - szemtanúk (többnyire orvosok, egészségügyi személyzet) által visszaigazolt módon - képesek voltak emberek arról beszámolni, hogy mi történt velük és körülöttük, sőt esetenként tőlük fizikailag távol akkor, amikor kómában, kimutatható agytevékenység nélküli állapotban feküdtek egy műtőasztalon vagy valahol máshol?"

Ez már olyan nevetséges, hogy még nevetni sem tudok rajta! Miért? Tudatában vagy TE annak, hogy miután nincsen agytevékenységek és vissza hoznak valakit az a személy 5005356%-ban agyhalottként végzi?! Vagy valamilyen isteni csoda folytán...ezt szó szerint értsd! "ISTENI CSODA" folytán az súlyos agykárosult lesz az egész életében, egyáltalán tudatában vagy ennek??? Milyen mesevilágban élsz te?! 😨 Hülyeségeket írsz és úgy adod elő, mintha valami okosat mondtál volna? Miközben "rengeteg dokumentált" esetekről írsz, azok nem is léteznek! Mintha mindennapos lenne... Biztosan olvastál róla, hogy ilyen is van és gondoltad magadban, hogy "gyakori" meg "dokumentált". Mondtam neked valamit a tudományról, és mivel nem értetted, csak hajtod a blikkes hülyeségeidet, épp ezért sem tudod megfelelően definiálni a "tudomány" szót. Nem, nem blikk miatt! Az értelmezés és levezetés miatt! Ja, és kómában nagyon is vannak agytevékenységek, nagyon is! 😅

"Hol olvastad az általam leírtakban, hogy szerintem halott, akit a klinikai halál állapotából sikerül visszahozni?"

Mert lapos EEG-t tolod, és olyan vízhangja van a válaszaidnak, mintha a halottak feltámadnának. 😏

"Vagy azért, mert - SZERINTED - esetleg nem vagyok tisztában azzal a ténnyel, hogy ez így van, és eddig azt hittem, hogy mindenki örökké él? xD"

"Szerintem pontosan azt hiszed!

Szerintem inkább azért, mert nem az orvosi pálya vonzott, hanem a mérnöki. Van egy szerződéses munkám évek óta, amiben három doktornővel dolgozom, és látva a munkájukat, utólag is jó döntésnek gondolom, hogy annak ellenére nem lettem orvos, hogy a biológia volt a kedvenc tantárgyam - nem lett volna nekem való hivatás."

Afene! Fogad őszinte gratulációmat!

" A gondolat-folyamodban elég sok minden szerepelt, ami számomra nem mutat összefüggést a hozzászólásommal, a feltett kérdésemre viszont nem válaszoltál."

????????????????????????

????????????????????????

????????????????????????

2019. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
44%

Bármit is talál ki az elme arról, hogy mi van a halál után, az végső soron illúzió, és nem igaz. Mivel a végső igazság az abszolútum, ahol nincsenek törvények és szabályok, mivel egyszerre van jelen minden és annak ellentéte, így bármit is okoskodik ki az elme, az csak egy kis szelete a teljességnek.

A halálon való filózás helyett inkább tanuljatok meg élni, mert nem az a kérdés, hogy van e élet a halál után, hanem hogy van e élet a halál előtt. Vagy egész életeteket az elme rabszolgaságában akarjátok leélni? Ha az elmétek urává váltok, ti magatok is rájöttök, hogy felesleges bármiről is gondolkodni, mivel az elme képességei kizárólag erre a fizikai világra korlátozódik, és bármit is találunk ki vele arról, hogy mi van azon kívül, az végső soron csak egy hit, illúzió, hazugság.

Ezért mondtam, hogy ne higgyétek el még a saját gondolataitokat se.

2019. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 A kérdező kommentje:

#53

Ez jó beoltás volt, de szerintem meg is érdemelte.

2019. júl. 2. 13:35
 56/65 A kérdező kommentje:

#54

Persze hogy nem tudjuk elképzelni a nem létező álapotot.

Én szerintem a legijesztőbb hogy a halál után soha többet nem fogunk létezni. Felfoghatatlan ez a végtelenség.

2019. júl. 2. 13:39
 57/65 anonim ***** válasza:
49%

#56

"Persze hogy nem tudjuk elképzelni a nem létező álapotot.

Én szerintem a legijesztőbb hogy a halál után soha többet nem fogunk létezni. Felfoghatatlan ez a végtelenség."


Ez ugyanolyan elmeszintű korlátozó hiedelem, mint bármi, ami eddig itt elhangzott. Felejtsd el, hogy megítélj bármit is, ne higgy el semmit, amit gondolsz.

A végtelen egyébként mindig csak viszonyítás kérdése. A végtelen csak az elme korlátozott nézőpontjából tűnik végtelennek. A végtelen csak az elme szemszögéből felfoghatatlan, mivel maga az elme le van korlátozva a fizikai létre. Ahogy az állat számára elképzelhetetlen az elme, úgy számunkra elképzelhetetlen az, ami az elmét létrehozta, tehát a "végtelen".

De mi van, ha ez a végtelen egy magasabb szintű valóság? Mi van, ha a (számunkra) végtelen nézőpontjából is van egy magasabb szintű valóság, amit végtelennek érzékelhetünk abból a valóságból? Mi van, ha végtelen szintű valóság létezik? Ezek nem megállapítások, csak azért írtam le, hogy arra sarkaljalak, hogy bármi lehetséges és annak az ellenkezője is, tehát felesleges bármilyen nézőpontba hosszabb ideig beleragadni. Ne higgy el semmit.

2019. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 A kérdező kommentje:

#57

Én csak azt hiszem el hogy a halál után végleges megszűnés van. Ezt már lassan be is bizonyítják.

2019. júl. 2. 14:25
 59/65 anonim ***** válasza:
67%

#58

Ez egy súlyos korlátozó hiedelem, súlyos azonosulás az elmével, ami megakadályoz abban, hogy az életed kiteljesedjen.

2019. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
0%

"felesleges bármiről is gondolkodni"


Csak nem egy fidesz szavazóval van dolgunk? :D



Nincs semmi a halál után.

2019. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!