Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez lenne a halál után?

Ez lenne a halál után?

Figyelt kérdés

Olyan lehet mint az alvás álmok nélkül. Csak ez örökké tart. Sokan akik hisznek hogy van valami a halál után azok azt mondják hogy a tudat elhagyja a testet. De ez képtelenség. A tudat nem tud a test nélkül létezni. A tudat a testtel együtt válik semmivé. Az égvilágon semmi se hagyja el a testünket , egyszerűen lebomlik az. Kizártnak tartom hogy lenne valami a halál után. Nem értem miért kell önmagunkat becsapnunk hogy majd megyünk a Mennyországba jaj de jó lesz stb.

DE Nem !!



#halál #tudat-lélek #tudat megszűnés
2019. jún. 30. 13:37
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:

#60

Az elme nem gondolkodásra teremtett, hanem feladatok elvégzésére, "problémák" megoldására. A gondolatok 98%-a felesleges, ismétlődő, ezáltal pedig destruktív. A gondolatoknak kb csak az 1-2% új és hasznos.

2019. júl. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:

#61


És igen, megjöttek a szájbarágott gondolatok, Tolle apó és a hasonszőrű "mesterek" (tév)tanításainak eredménye. Nektek amúgy vannak _saját_ gondolataitok, vagy csak azt tudjátok visszabiflázni, amit elmondtak nektek?

2019. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:

# 53


(".. hogyan jutottál arra a feltételezésre, hogy esetleg rosszul definiálom a tudomány szó jelentését?")


"Nos, ezt majd ki fogom fejteni..."


Úgy látom, ez valamiért második nekifutásra sem tetted meg.


Sajnálom, hogy a válaszodból az derül ki, hogy továbbra sem tudsz (vagy akarsz) különbséget tenni egy kérdés feltétele között, és az adott témában való állásfoglalás között.


(Ha csak azt nem tekinted "állásfoglalásnak", hogy szerintem létezik az a jelenség, amiről kardiológusok és neurológusok publikálnak az sikeres újjáélesztésen átesett páciensekkel szerzett tapasztalatok alapján.)


Azt meg, ha ez számodra az 'ezotéria', ennélfogva "áltudomány' kategória, nem kicsit lep meg, de ha te így látod, akkor így látod.


"Tudatában vagy TE annak, hogy miután nincsen agytevékenységek és vissza hoznak valakit az a személy 5005356%-ban agyhalottként végzi?!"


Látom, a matematika is annyira erősséged, mint a biológia. xD


Azért érdekesnek találom, ahogy egy pár soros hozzászólásomból, és egy általam felett kérdésből már azt is tudni vélted, hogy miért nem orvos lettem (megfeledkezve arról, hogy Te sem vagy az), miközben a válaszodból úgy tűnik, hogy nem tudsz különbséget tenni a kimutatható agytevékenység hiánya között (lapos EEG görbe), amiről én írtam, és amiből - körülményektől, számos tényezőtől függően percekig még van visszatérés maradandó agykárosodás nélkül és az agyhalál (mint végleg visszafordíthatatlan állapot között, - ami kb. olyan, mintha valaki nem tudna különbséget enni a szívleállás és a halál között, ezért azt akarná megmagyarázni, hogy akinek leáll a szívműködése - teljesen mindegy, hogy mennyi időre, "5005356%-ban halottként végzi".


Amúgy meg ha még azt sem vesszük egyáltalán figyelembe, hogy milyen mértékben, és mennyi időre csökkent az agyi aktivitás, mennyire estek ki bizonyos agyi funkciók egy baleseti trauma, újjáélesztés, stb. kapcsán, arra milyen racionálisan elfogadható, tudományosan alátámasztott magyarázatot lehet adni, hogy valaki olyan dolgokat érzékel, 'lát', 'hall', amikről a fizikai érzékszerveivel akkor sem szerezhetne tudomást, ha teljesen öntudatánál lenne, minden szempontból tökéletesen funkcionálva?


"Miközben "rengeteg dokumentált" esetekről írsz, azok nem is léteznek!"


Miért vagy annyira biztos benne, hogy nem léteznek?


Kellő alapossággal tájékozódtál a témában, általad hitelesnek tartott forrásokból, mielőtt tényként ki mered ezt jelenteni egy nyilvános fórumon?



"Biztosan olvastál róla, hogy ilyen is van és gondoltad magadban, hogy "gyakori" meg "dokumentált". Mondtam neked valamit a tudományról, és mivel nem értetted, csak hajtod a blikkes hülyeségeidet, ...


Miért, Te úgy szóltál hozzá ehhez a témához, hogy a Blikkből, vagy hasonló színvonalú hírforrásokból tájékozódtál róla?

2019. júl. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, sok embernek egyfajta mentőöv, ha jó és tisztességes, becsületes életet éltél, menny. De ha nem pokol...

A lélekvándorlásnál is minnél minőségibb életet éltél annál magaszosabb lényként születhetsz újjá, vagy megvilágosodsz s kiléphetsz...

persze lehet az az Igazság amit te állítasz és nincs semmi,

de e igazság akkor valóban fontos, ha depressziós, vagy melankolikus leszel, minek tegyél meg bármit ha halál után sem a pénzt sem a tapasztalatot nem viheted magaddal? Megéri? Nem jobb inkább egy "hazugság" ami miatt esetleg jobban érzed magad s segít előrébb lépni?

Én úgy vagyok vele, ha még sincs semmi, legalább a testemből tápanyag lesz, növényeknek állatoknak egyaránt...ami a maga módján ugyanúgy szép...

A legjobb ha nem is törődsz vele, ha úgy hiszed, hogy úgyse lesz semmi akkor fölösleges rágódni rajta, csak éld az életet, úgyis csak egyben élhetsz igazán, minek rontanád el ilyen "semmi"-séggel? DE Nem!!

2020. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:

#21 a Tudomány nem bizonyította? hogy tudná? Azok akik ténylegesen ki tudnák fejteni, már halottak, és nem azért mert élő tudós nem tudna elméleteket gyártani. Nem, de valljuk be, a tények felállításában nem kompetens hiszen él. A hullák meg meg se szólalnak, hallgatnak az ügyben...szemetek, pedig milyen sok embert izgat....

Emiatt lehet rajta vitázni és civódni, az élők még nem tudják, akik meg tudnak róla azok meg hallgatnak...

De abban biztos vagyok bármelyikünk is tudja meg előbb, az is elhallgatja majd előlünk az "igazságot"...

Csak tudnám miért zársz/zártok ki minden mást? ( kellemes csalódásért )

A lottó nem jó? tudomásul venni a lehetőségeket, menny, pokol, lélekvándorlás, semmi, stb... és izgatottan várni, hogy na most akkor, melyik lesz? Persze hogy ne valamelyik szar legyen igyekszel egy kis jót is tenni de így máris izgalmasabb a vég...

2020. febr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!