Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez lenne a halál után?

Ez lenne a halál után?

Figyelt kérdés

Olyan lehet mint az alvás álmok nélkül. Csak ez örökké tart. Sokan akik hisznek hogy van valami a halál után azok azt mondják hogy a tudat elhagyja a testet. De ez képtelenség. A tudat nem tud a test nélkül létezni. A tudat a testtel együtt válik semmivé. Az égvilágon semmi se hagyja el a testünket , egyszerűen lebomlik az. Kizártnak tartom hogy lenne valami a halál után. Nem értem miért kell önmagunkat becsapnunk hogy majd megyünk a Mennyországba jaj de jó lesz stb.

DE Nem !!



#halál #tudat-lélek #tudat megszűnés
2019. jún. 30. 13:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:

#20

Magunkat becsapni nem megoldás.

Nem értem hogy a Tudomány miért nem derítette még ki az igazságot , de ha igazam van és nincs a halál után semmi akkor meg örök életet lehetett volna már a Tudomány segítségével létrehozni. Pl.: agy átültetés, megőrizni emberi agyakat és mondjuk 50 évenként beültetni egy másik testbe.

2019. jún. 30. 17:55
 22/65 A kérdező kommentje:
Vagyis úgy értem hogy egy ember halála után eltelik 50 év és utána újra élne egy másik testben.
2019. jún. 30. 17:57
 23/65 anonim ***** válasza:
48%
Ezt egyszerűen SENKI nem tudja meg mondani,hogy mi van a halál után, biztosra! Mivel még senki sem jött vissza onnan. Biztosra csak sajnos akkor tudjuk meg, ha meg halunk,addig csak a találgatás van. Az igazság tényleg oda át van.
2019. jún. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
53%

"Pl.: agy átültetés, megőrizni emberi agyakat és mondjuk 50 évenként beültetni egy másik testbe."


Ha ez technikailag lehetséges lenne, akkor te most felajánlanád a testedet arra a célra, hogy a te agyadat eltávolítva egy olyan idős emberét ültessék bele, aki szeretne még 50 évig élni?

2019. jún. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 A kérdező kommentje:

#24

Félreértetted

2019. jún. 30. 18:54
 26/65 anonim ***** válasza:

Nem értettem félre, csupán kíváncsi voltam rá, hogy te hogy képzelted ezt a gyakorlatban. xD


Van kedved leírni?

2019. jún. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 A kérdező kommentje:

#26

Az emberek legalább 80 évig élnének. (Te 50et írtál.)

Meghal a 80 éves ember , az agyát megőrzik. Eltelik 50 év és beültetik egy másik testbe. Új életet kezdene. Ezt minden emberrel megcsinálnák és végtelen folyamat lenne ,tehát szinte örökké élnénk.

A tudomány pedig létrehozna agy nélküli de életre alkalmas testeket, ebbe kerülnének az emberi agyak.

2019. jún. 30. 19:06
 28/65 anonim ***** válasza:
100%

Az 50 évet nem én írtam, hanem te ("és mondjuk 50 évenként beültetni egy másik testbe").


(Én erre reagálva írtam, hogy ha valaki szeretne még 50 évig élni, ... nem pedig azt, hogy kb. 80 helyett csak 50 évig élne az ember a példánkban.)


Nem tudom, hogy a tudománytól vársz-e, remélsz-e túl sokat, vagy az emberi agynak a test életben tartásában - már embrionális kortól - játszott szerepét becsülöd alá, de nekem eléggé a mission impossible kategóriának tűnik, amit megálmodtál. :-)


De ha már a tudománynál tartunk, meg annál a kérdésnél, hogy létezhet-e vajon a tudat a testen kívül, illetve test nélkül, akkor a tudomány egyelőre még arra sem talál magyarázatot, hogy hogyan képes a klinikai halál állapotából visszatért emberek egy része olyan - akár a velük, illetve körülöttük, a közvetlen környezetükben, vagy időnként akár több ezer km távolságra történő dolgokról beszámolni, szemtanúk által visszaigazol módon, amit nem láthattak, nem hallhattak a fizikai érzékszerveikkel, mert az adott időben épp kimutatható agytevékenység nélkül, lapos EEG görbével feküdtek egy műtőasztalon.


Az újjáélesztési technikák fejlődésének köszönhetően egyre több az ilyen beszámoló, ami miatt kardiológusok és neurológusok is évek óta egyre komolyabban vetik fel a testen kívüli tudat létezésének lehetőségét, csak egyenlőre nincs rá tudományos magyarázat, meg nyilván nem roppantul nem illeszkedik a fenti jelenség a tudomány által jelenleg képviselt materialista - "a test halálával mindennek vége" világképbe.

2019. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó horror lenne, ha valakinek az agyát megőriznék, és 50 év vagy akármennyi múltán átültetnék egy másik testbe. Elképzelem, amint öntudatra ébredve rájönne, hogy már mindenki meghalt, akit szeretett, nincs senkije, nincs otthona, nincs múltja, semmije sincs! Ráadásul újra át kell mennie az öregedés, a betegségek, a halál fázisán, csak most már tök egyedül. Ennek mi értelme lenne? Ez egy büntetés!
2019. jún. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
75%

Az agy nem egyenlő a tudattal. A tudat csak használja az agyat, hogy azon keresztül kifejezze önmagát.

Számomra ez mindig is egyértelmű volt.

Sose értettem azokat a filmeket, amik arról szóltak, hogy az agy vagy az agyból kinyerhető információk átültetésével az adott ember úgymond "tovább él". Az már nem az adott ember, mivel a tudatot nem lehet átültetni a testből máshova, csak max azokat az információkat, amiket a tudat tapasztalt és eltárolódtak az agyban.

2019. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!