Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van itt olyan, aki valóban...

Van itt olyan, aki valóban ért a mágiához?

Figyelt kérdés
Gyermek korom óta foglalkoztat a téma, de sajnos a könyvek, internet szinte egésze hazugság. Van itt olyan, aki valóban ért hozzá?

2020. aug. 10. 15:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 A kérdező kommentje:
Rendben, legyen igazatok. :)
2020. aug. 11. 22:18
 32/68 anonim ***** válasza:
38%
Középiskolában tanuljátok majd ti is, ott ha figyelsz, sokat megtudhatsz a betegségekről, vírusokról, baktériumokról, és a szervezetünk immunrendszerének ezekre adott válaszától. Utána már nem fogsz olyan dolgokat komolyan venni, ami már a középkorban is csak a műveletlenebb emberek körében tudott érvényt szerezni magának. És leszögezem - nem hitről beszélünk, hanem tényekről.
2020. aug. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 A kérdező kommentje:
Középiskola? :) Én azt már el is felejtettem.
2020. aug. 12. 07:43
 34/68 anonim ***** válasza:
38%
Akkor itt a baj. Kicsit frissítsd fel az emlékeidet. Úgy gondolom, hogy aki már egy bármilyen középiskolát sikeresen elvégzett, annak kellene olyan szinten lennie, hogy ne tudjon komolyan venni ilyen mágia-hülyeségeket.
2020. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
27%

Azzal ha arra gondolsz hogy meg fogsz gyógyulni maximum annyit segítesz hogy nem hagyod el magad. Rákosoknál is sűrűn van hogy az idősek már nem bírják a macerát és elhagyják magukat és ilyenkor persze hogy nehezebb. Nincs ebben mágia.

Ez a baj hogy elméletben rég elvégezted a középsulit és ilyen apal dolgok nincsenek meg benned. Nem véletlenül a műveletlen réteget fogja meg az ezotéria kategória. Érdekes hogy nem sűrűn látni itt kultúrált, művelt inteligens embereket.

Nem látsz ebben véletlenül összefüggést?

2020. aug. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
27%
35: kulturáltnak kulturáltak, de az tény, hogy ha megpróbálsz tudományos magyarázatot adni valamire, amit mondjuk elfogad a társadalom nagy része is, akkor nagyon hevesen tudnak reagálni, hogy hagyd őket békén, mert zavarod a világképüket. Ezt magam sem értem, miért van, de úgy tűnik, hogy meg sem próbálnak tájékozódni, szélesíteni a látókörüket, hanem elfogadják, hogy vannak varázslók, akik megoldják a dolgokat, legyen szó akár betegségről, akár "szerelmi kötésről", akár "átoklevételről". Ez a középkori társadalom alsó rétegére volt jellemző. Az ember azt gondolná, hogy a könyvek, sőt, az internet elterjedésével ez a jelenség szinte eltűnne, de a jelek szerint ugyanúgy él tovább, és vannak emberek - nem is kevés - akik mereven elzárkóznak az elől, hogy tájékozottabbak legyenek.
2020. aug. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
53%
#35 persze mert akinek egy kis esze is van az tud szelektálni az információkból hogy mi az ami valós lehet és mi az ami nem. Most aki erre nem képes vagy csak szimplán naiv az elolvas 20-30 random cikket akármiről és nem szűri ki azt ami értelmetlen hanem elfogadja hogy az úgy van, még akkor is ha azt a szomszéd józsibácsi írta fél ittasan. A másik baj meg a makacsság hogy hiába rakjuk az arcukba az egyértelmű bizonyítékot akkor sem fogadják el hogy nem volt igazuk, hanem jön a szokásos hogy "ez csak akkor működik ha hiszel benne" és társai.
2020. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk ha jobban belegondolok, nem tudom, miért csodálkozom. Barátaimmal próbáltuk megtippelni múltkor, hogy az ország lakosságának hány százaléka lehet funkcionális analfabéta. Ami ugye nagyjából annyit tesz, hogy bár tud írni és olvasni, de értelmesen nem tudja kifejezni magát írásban, és nehézséget okoz neki, hogy értelmezze, amit elolvas. A legoptimistább becslés 25% volt, a legpesszimistább 50-60%-ot mondott. Szerintem a kettő között lehet, úgy 40%-a a lakosságnak, aki kb azon a szinten van, hogy amit leírva lát, azt igaznak gondolja, bármiről legyen szó. Szóval ha feltételezem, hogy ebben nem tévedtünk nagyot, akkor miért is ne hihetne az ország közel fele az ezotériában, a jósokban, horoszkópban, vagy bármiben? És igazuk van, semmi jogunk beleszólni ebbe.
2020. aug. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 A kérdező kommentje:
Hát ha én analfabéta, meg nem kulturálatlan illetve további nem is tudom milyen jelzőkkel illettek, ti örüljetek annak hogy ilyen zsenik vagytok. :)
2020. aug. 12. 17:50
 40/68 anonim ***** válasza:
36%
Ó, nem téged, csak általánosítunk. Te egész jó fej vagy, és úgy látom, hajlamos vagy kritikával fogadni, amit hallasz. Az már félsiker.
2020. aug. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!