Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van itt olyan, aki valóban...

Van itt olyan, aki valóban ért a mágiához?

Figyelt kérdés
Gyermek korom óta foglalkoztat a téma, de sajnos a könyvek, internet szinte egésze hazugság. Van itt olyan, aki valóban ért hozzá?

2020. aug. 10. 15:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
40%
Ja igen ne értsd félre én sem konkrétan rólad beszéltem hanem általánosságban. Bár te is elég hiszékeny vagy nem győz meg téged az ész érv te legalább nem kezdesz el szitkozódni. Bár a "ti aztán nagyon okosak vagytok akkor" jellegű komment az offenzívabb mint bármi amit mi írtunk szerintem de ennyi baj legyen. Inkább érdekelne akkor már hogy te mivel tudnál amellett érvelni hogy szerinted létezik mágia.
2020. aug. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 A kérdező kommentje:
Nem fogok érvelni, mert ez egy végtelen harc lenne igazából. Úgy sem tudnánk egymást meggyőzni az igazunkról, nem is lehetne mert minden ember a saját nézeteit látja igaznak. :) Én pedig nem szeretek sem vitázni, sem mást bántani.
2020. aug. 12. 21:26
 43/68 anonim ***** válasza:
64%
Nem azért nem érvelsz mert ez egy végtelen harc lenne, hanem azért mert nem tudsz. Ez szimplán kihátrálás a tények elől, másnéven struccpolitika.
2020. aug. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 A kérdező kommentje:
Nekem nincs szükségem érvekre, elég ha az ellenkezőjét sem lehet bebizonyítani. :)
2020. aug. 12. 21:45
 45/68 anonim ***** válasza:
55%
Terelés terelés hátán.
2020. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 A kérdező kommentje:
De huncut vagy... :D
2020. aug. 12. 21:49
 47/68 A kérdező kommentje:
Elismerem, nem tudnék felhozni érveket, számomra ez egy két irányú utca.
2020. aug. 12. 22:31
 48/68 A kérdező kommentje:
Te pedig ismerd el, hogy nem biztos, hogy mindent értünk...
2020. aug. 12. 22:35
 49/68 anonim ***** válasza:
82%

Beszélj a magad nevében. Engem meg lehet győzni bármiről ha az a dolog egy kész tény amire bizonyítékok vannak, nem pedig egy feltételezés amit semmi sem támaszt alá.

Nagyon kiforgatva mondhatjuk hogy arra sincs bizonyíték hogy nem létezik mágia, de ennyi erővel bármi hülyeséget kitalálhatunk, mondjuk példaként tegyük fel hogy szerintem létezik struccfejű elefánt a szaturnuszon. Nincs rá bizonyíték hogy nem létezik de ettől még nem lesz valós ez remélem neked is egyértelmű.

Ez így működik, amire nincs bizonyíték annak a létezését maximum feltételezni lehet, és éppen ezért nem vehetjük tényként, még akkor sem ha ez a dolog eléggé valószínű. Például a világegyetem felfoghatatlanul hatalmas, éppen ezért elég nagy esély lehet arra hogy valahol máshol is van élet, és személy szerint én hiszek benne. De a még soha semmi nem utalt arra hogy lennének, bizonyíték meg még annyira sincs, ezért nem úgy kezelem a témát mintha köztudott lenne hogy vannak idegenek.

Hinni lehet bármiben is azzal nincs probléma. Te is hihetsz a mágiában viszont te is jobban járnál ha tisztában lennél vele hogy ez maximum csak egy feltételezés és semmi több, mivel ahogy az idegenekre sem, úgy a mágia jelenlétére sincs semmi apró utalás vagy bizonyíték sem. Ezért is értelmetlen konkrét vagy bővebb dolgok után kérdezősködni a témán belül mikor még magával a témával kapcsolatban sincs senkinek sem tapasztalata.

2020. aug. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 A kérdező kommentje:

Hmm, és te miért vagy annyira biztos abban,hogy senkinek nincs tapasztalata? Például ismerek olyat, aki soha nem hitt el semmit s még is az idegenekkel volt tapasztalata.

De a mai vilagban, akárki bármit is mondana azt konkrétan hülyének nézik...

2020. aug. 13. 10:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!