Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Külömbségek az igaz és hamis...

Külömbségek az igaz és hamis között. Te tudod?

Figyelt kérdés

lenne 2 kérdésem a válaszok sorszámozva kérném 1-2 maj a nagy komment

1. Keresztényvagy ?

2. Csak hiszel vagy tapasztaltad is már hited?


Kérnélek titeket hogy irjátok meg ezekk és gondolkozzatok rajta kicsit.

Ha hiszel valamiben az még mindig gyökereiben ás mint amit tapasztalsz és érzel.

-Aki istenben hisz az tapasztalta már ? Tipem:(99,99% nem lessz)

-Aki a Spirits of Eridu wordpress oldalán van tapasztalta már ? Tippem: (70% - 90% igen)


2011. jún. 24. 23:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
A hit lényege amúgy pont nem a tapasztalás. Egy hívő anélkül is hisz, hogy tapasztalna. Ezek szerint a te hited gyengébb, ha szerinted csak az valós amit látsz.
2011. jún. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:
Közülünk? Mármint az emberek közül? Nemtom. Mint mondtam korábban nekem nincs istenem, mert azt tisztelem amin és amiből élek. A kereszténységet én sem szeressem, mivel tündérmese az egész, de szerintem a sátánizmus Judaizmus stb is az. Egyszerűbb azt mondani h ez azért van mert Isten vagy akárki így akarta, mint hogy megmagyarázni. Mellesleg én is ölnék ha vmi/vki rohadt fontos nekem és vmi/vki az utamban áll, és ehhez ölnöm kell. Itt is ez történt (szerinted az 1600-as években szerintem meg amióta van kereszténység), hogy fontos volt a pápának, hogy áttérítse a világot, ezért ölt. Ti nem ölnétek, ha feladódna a lehetőség?
2011. jún. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 A kérdező kommentje:

keresztényvagy?

igazad van abban hogy a hit lényege a nem tapasztalás.

de ezért én nem hiszek hanem TUDOM hogy igaz

2011. jún. 25. 00:28
 34/86 anonim ***** válasza:
nem, nem vagyok keresztény. nem kedvelem.. főleg a katolikus hozzá állást
2011. jún. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:

:O hát én nem ölnék, főleg olyanért ha titkolnom kellene a saját hazugságomat. mmint eleve nem hazudnék. (na most ezt konkrétan a pápaságra értem)

és még azt nem értem, kedves korábbi válaszoló "nem tapasztalunk de hiszünk" - ez nekem olyan kiforgatott. mégis mi alapján hisz az ember? akkor csak azért hisz mert ő épp azt gondolja hogy az úgy jó lehet..

2011. jún. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 A kérdező kommentje:

Amit én mondtam azok azér öltek hogy az igazság titok amaradjon.

Amugy igazadvan.Igaz hogy könnyebb másra fogni mint megmagyarázni.De még nehezebb megérteni az okkultot és spirituálist mint megmagyarázni és az ember természeténél fogva "Fél attol amit nem ismer"

2011. jún. 25. 00:31
 37/86 anonim ***** válasza:
Isten bennünket teremtett önmaga részeként, a démonokat pedig mi tesszük istenekké, ugyanúgy, mint bármi mást, tetszés szerint. Lassan mindenkinek lesz saját lakása, kutyája, UFO-ja és Istene. :)
2011. jún. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
Mindenki fél attól amit nem ismer. Amúgy ez is fontos volt neki, hogy az igazság titokban maradjon, ezért ölt. (bocsi a félreértésért, csak fáradt vagyok ,2 napja nem aludtam mert nem tudok. :D) Mellesleg milyen igazságról beszélsz? Ki tudja az igazságot? Mindenkinek más az igaza, s mindenki a saját igazáért harcol. Ezért vannak a háborúk is, meg általában a legtöbb konfliktus. Na tényleg, kíváncsi lettem, számodra mi az igazság?
2011. jún. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 A kérdező kommentje:
Amugy mellékesen az ijen "Isten bennünket teremtett részeként" tipusu keresztények kiméljenek mer a vacsorám viszajön a szövegüktöl.
2011. jún. 25. 00:37
 40/86 anonim ***** válasza:

"nem tapasztalunk de hiszünk"


Ezt úgy értettem, ahogy mondtam. Indulj ki a vallási fanatikusokból. Erősen kétlem, hogy azok az emberek akkora dolgot tapasztaltak volna. De persze eredetileg nem ilyen szélsőséges dologra gondoltam. Csak magamból indultam ki. Én nem hiszem, hogy bármit tapasztaltam volna, de ettől még hiszek. Saját hitem szerint egy felsőbb hatalomnak nem kell bele avatkoznia az ember életébe. Mindenki úgy teszi jobbá, vagy úgy teszi tönkre az életét, ahogy csak akarja. Ettől én még hiszek. Na így értettem, remélem most már érthető. És hangsúlyoznám ezek a saját nézeteim, úgyhogy kár bele kötni.

2011. jún. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!