Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Legetséges olyan, hogy átválto...

Legetséges olyan, hogy átváltozott egy ember állattá?

Figyelt kérdés

Halottam olyat, hogy a középkorban egy varázsló, vagy boszorkány átváltozott hollóvá, és elrepült. Meg voltak olyan emberek, akik át tudtak változni valamilyen állattá. Úgy tudom, hogy erre nincs bizonyíték. De, szerintem, akkoriban nem volt olyan fantáziájuk az embereknek, mint manapság. És szerintem biztos van valami valóság alapja. Pont úgy, mint a sárkányok...stb.

És nem hinném, hogy valaki ezeket csak úgy kitalálta.

Létezhetett ilyen?


2009. szept. 23. 08:25
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
59%
Miért ne lehetne? Sokan lefognak ordítani, de szerintem lehetséges volt és az is ma is, csak rákell jönni mimódon kell.
2009. szept. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
82%
Attól, hogy mi nem tudunk valamiről, az még nyugodtan lehet/lehetett. A középkorban (a keresztény országokban, mert a világ többi része azért normálisan működött) "varázslat, boszorkányság, gonosz" jelzővel illettek mindent, amit nem a papok találtak ki, vagy nem voltak képesek megcsinálni. ...és természetesen elégették meg a könyveket is, amelyekben ilyesmik le voltak írva...
2009. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
76%

Van valóságalapja. Persze.

Látták a banyát bemenni a viskójába, aztán fél perc múlva az ablakon kiszállt egy holló.

Ennyi az egész.


Még hogy az embereknek nem volt fantáziájuk! Akkor szerinted sárkányok is voltak? Meg egy ember, aki villámlást tudott kelteni a kalapácsával? Meg egy bika és egy asszony "nászából" egy bikafejű emberevő szörny született? Na neeeeeee!


A középkorban a tudásszint a minimumon volt. Lényegében csak rra korlátozódott, amit a paraszt a földjén látott és amit a misén hallott.

Aki ennél többet tudott (ismerte a gyógynövényeket, ismerte a csillagok járását és ebből meg tudta jósolni mondjuk a napfogyatkozást, vagy a folyók áradását) attól az emberek féltek, mert nem tudták hogy csinálja. Azt hitték azért képes ilyesmire, mert az ördöggel kooperál és ezért kígyót-békát elmondtak rá. Kitaláltak mindenféle hülyeséget, hogy a gyerekeket elijesszék tőlük. Ilyen volt pl. az is, hogy állattá képes változni, hogy gyerekeket eszik stb.

2009. szept. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
56%
Előző, te a tipikus példája vagy az "én még nem láttam, tehát nem létezik"-nek. Szegény komodói varánusz, nem tudom, mit szólna ahhoz, hogy ő nem is létezett soha... :)
2009. szept. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
87%
Van ilyen gyakran,csak észre kell venni a csodákat az életben! Az ismerősöm ismerőse is gyakran változik át egy pár pohár után...
2009. szept. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
28%

beszrok bepontoztátok azt aki okosan írt, és odavagytok a sok idióta hozzászólásért.

hány évesek vagytok 10?


Persze azért mert mond valaki valamit, akkor az már létezik is? Egy emberke írt egy lényről akinek hosszúkás feje van, 2 szája, nincsen szeme, és savas a vére. Tutira volt valóságalapja neeeeem?

degeneráltak.

2009. szept. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
39%
Teljesen biztos lehetsz abban, hogy voltak ilyen dolgok. Sőt én egyszer átváltoztam egy kockás lábú sárga vízilóvá. Hívnom kellett a sámánt, hogy gyorsan járjon egy esőtáncot, mert kiszáradtam volna vízilóként. Meg képzeld tegnap a 9 és 3/4-ik vágányon mentem suliba.
2009. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Nem tom, mibajotok van... teljesen normális kérdés... Na persze, ha a szemetek előtt változna át valaki állattá, akkor se hinnétek el mi? Me csak rosszul láttátok, vagy álmodtátok... Úgy látszik itt csak vicceskedő 10 évesek vannak, nem komoly válaszadók, akik nomrális választ adnának, hanem viccelődnek... Persze a ilyen kérdésekre, hogy "neked tetszeik a Leokádia név?" Arra mennek a normális válaszok...
2009. szept. 23. 10:39
 9/36 anonim ***** válasza:
37%
Mert te elhiszed azt amit hallottál valahol,hogy a középkorban mi volt. És te osztod itt nekünk az észt? Kérlek menj vissza a csoportodba a többi óvódáshoz a macitokhoz. Tudom, hogy jó rajzfilmeket meg filmeket sugároz a TV, de nem kell lehinni mindent amit látsz.
2009. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim válasza:
84%
Szerintem igaz is lehet.Én úgy vagyok vele, hogy miért ne??Mint a vámpírok vagy a farkas emberek, vagy szellemek.Ezeket nem lehet csak úgy kitalálni.Lennie kell valami valóság alapjának.Meg ugye több száz évre visszamenőleg vannak rájuk utalások.Akkor??Attól mert még nem láttuk őket még létezhetnek.
2009. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!