Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi az a plusz, amit a Spirituá...

Mi az a plusz, amit a Spirituális Sátánizmus nyújt a híveinek?

Figyelt kérdés

Úgy értem egy teremtett lényben hisznek, őt imádják. Isteni principiummal tüntetnek ki egy bár nagyhatalmú, de teremtett lényt. Vagyis mindenhatósága kétségbevonható, eredete földönkivüli, mégis úgy hiszik, mindenért ő a felelős, beleértve az emberiség teremtését, a csakráktól kezdve a reinkarnáció befolyásolásáig (az igaz hívők a Duatba távoznak haláluk után).

Mindazon által a vezető száluk (a magyar weblapon és fórumon, (kb 3-4 ember)) intelligens, tanult embereknek tűnik, és a közérdek számára lévő információk, meditációk kidolgozottsága, részletessége igen magas színvonalú.

Mi oldja fel ezt a kettősséget?


2014. febr. 4. 19:52
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg nagyon ügyesen forgatod ki a szavaimat, mikor a fogalmazásomból világosan látszik, mire utaltam az alatt, hogy "nincs lelkierőm" : nincs kedvem felesleges vitákhoz, az UFO hülyeségekről, meg a többi áltudományos farizeusi révtanítást leleplezni.

Egyébként: Ancient Teachings for Beginners innen lett elcsórva a csakrás meditáció. A reinkarnációs hipnózis meg a parapszichológiából. És még sorolhatnám. Most komolyan miért kéne hinni ezek után Andeának aki azt állította, hogy Lucifer mondta el neki?

2014. febr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
0%

Nem volt szó földönkívüliekről, szimplán történelmi és kulturális tényekről, melyek a népmesében leírt fikciókat cáfolják. (pl Rockwell és Devi esete)

Okkultizmusról sem esett szó, ámbátor feltételezem, hogy nincs komolyabb elméleti se gyakorlati rálátásod a meditációra illetve jógára (tehát semmire, ami okkultizmushoz köthető) így nem éppen a legbölcsebb dolog kijelenteni, hogy áltudományos. Főleg, hogy számos valótlan és áltudományos jelenséget igazolt már a tudomány. (Harvard egyre több energiát szán ilyen kutatásokra, legutóbb azt fedezték fel, hogy a kundalini yoga gyakorlatok teloméra termelést indítanak be, így állandósítani lehet a test fiatalságát. Csak egy példa a sok közül)


A "tantításokba" (Ami lényegében annyi, hogy a természet rendjéhez igazodj) nem negyek bele, szíved joga farizeusnak ítélni, (bár megint csak halványítja az értékét a hozzáértés hiánya) ez szubjektív.


Meg vannak jelölve azok a meditációk, melyek a Jos állítása szerint egy Istentől származnak. Próbáld megkeresni az általunk használt Mer Ka Ba gyakorlatot, vagy az elemek forgatását, kaballisztikus négyzeteket stb.

2014. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%

>nincs komolyabb elméleti se gyakorlati rálátásod a meditációra illetve jógára (tehát semmire, ami okkultizmushoz köthető)


Nem nekem válaszoltál és eszemben sincs belefolyni a vitába, de ez feltűnt.


A jógának és meditációnak mi köze van az okkultizmushoz? És miért csak ez a kettő köthető az okkultizmushoz? (csak mert gyakorlatilag ezt fejezted ki)

2014. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

"Súr már eleget égette magát"


Nah, bagoly mondja ezt verébnek :LOL.

2014. febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
20%

A meditáció és jóga (közérthetőség kedvért említem őket külön, valójában a meditáció a jóga rendszerébe tartozik) alkotja az okkultizmus alappillérét és lényegét, akinek ezekre nincs rálátása és nem gyakorlott bennük, nem érthet az okkultizmushoz. Ezt fejeztem ki.


Ha nem folysz bele a vitába, akkor minek reagálsz? Az idődet pazarlod olyasmire ami nem is érdekel téged, és nem is értesz hozzá.

2014. febr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem érdekelne, szerinted kérdeztem volna? Még az kéne, hogy felháborodj, amiért kérdezni mertem. Gyökér.
2014. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
27%

Te elolvasod egyáltalán a hsz-eimet?


Csak mert olyan, mintha nem is arra reagálnál, amit írok.

Honnan veszed, hogy bárki is fel van háborodva?

És azt, hogy meg akarom tiltani bárkinek a kérdését?

A feltett kérdésre válaszoltam, illetve cáfoltam a rólunk közölt valótlan állításokat. Ne haragudj, ha ezzel belegázoltam a lelkedbe.


Szóval érdekel a téma. Akkor miért nem olvasol/nézel utána jobban több perspektívából? Ráadásul meg sem akarod vitatni azt, ami elvileg érdekel, mégis folyamatosan reagálsz. Kérdés, hogy minek?

2014. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

Zoboleh, én a 23-as válaszomnál csatlakoztam be, 1 kérdést tettem fel összesen. Előtte nem velem vitatkoztál.


>Honnan veszed, hogy bárki is fel van háborodva?

És azt, hogy meg akarom tiltani bárkinek a kérdését?


Innen:


>Ha nem folysz bele a vitába, akkor minek reagálsz? Az idődet pazarlod olyasmire ami nem is érdekel téged, és nem is értesz hozzá.


Felháborodott hangnemben válaszoltál a kulturált hangnemű kérdésemre. Ha összekevertél azzal, akivel előzőleg váltottál válaszokat, akkor érthető.

2014. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim válasza:
79%

Zoboleh te meditációról meg jógáról papolsz, amikor pusztító szertartásaitok vannak !?


Ismerős az a mondás, hogy bort iszik, vizet prédikál ?


Súrnak nagyon jó meglátásai vannak

2014. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim válasza:
64%

"Mi az a plusz, amit a Spirituális Sátánizmus nyújt a híveinek?"


Nemibajt, kaknót és végbélrákot

2014. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!