Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szellem vagy skizofrénia?

Szellem vagy skizofrénia?

Figyelt kérdés

Van egy 4,5 éves fiam.

Mostanában elkezdett látni furcsa dolgokat és fél.

Pár hónapja kezdődött de most tetőzik a dolog.

Általában mindig a folyosón látott valamit amitől megijedt, beszélni nem szeret róla. Egyébként autista, még nem az igazi a beszéde és amúgysem szeret beszélni számára kellemetlen dolgokról.

Szóval látott már nénit bácsit akik fogják egymás kezét. Látott már nénit aki nekem integetett. Ezeknél még nem is volt akkora gond, nem félt. Viszont a héten állandóan valami szörnyről mesél és nagyon megijed olyankor, eltakarja a szemét. Mutatja hol van és kér hogy zavarjam el. Azt mondja a szörny hangokat ad ki és azt mondja: grrrr, grrrr. Szörnyű. Valamelyik nap menekült az ölembe és sírt és azt mondogatta nincsen semmi, nincsen semmi, de aztán odanézett ahol látta és tovább sírt. Nagyon kivolt szegény.

Viszont stresszes az ovi miatt nagyon, nehezen megy neki és látom azóta van szétesve mióta újra jár és olvastam a skizofrénia szresszes időszakban jöhet elő gyerekeknél. Már csak ez hiányzik nekünk.

Viszont mikor beszél ezekről a dolgokról akkor én is érzem hogy valami van a szobában.

Ma odavolt az apjával, nem éreztem semmi furát, minden oké volt. Hazajött a gyerek, leültem mellé játszani és egyszer csak éreztem hogy hideg lesz körülöttem. Majd mintha valaki fújná a karomat. Elkezdtem figyelni a gyereket és láttam befeszül. Nem mertem rákérdezni nehogy én beszéljem bele a szellemet de éreztem hogy van valami és egyszer láttam hogy idegesen oldalra kapta a fejét. Kimentünk a szobából, beszéltem a férjemmel a nappaliban és akkor is éreztem hideg szellőt, sőt, valami rendesen ráfújt a karomra. Most miközben ezt írom is érzem a szellőt a karom körül. Nem kell a magyarázat hogy huzat, minden bezárva és nagyon szuper ablakaink vannak, azokon se ki se be nem jön át levegő, ha zárva vannak.

Szóval nem tudom, de kezdek bekattanni, mert egyik sem igazán csábító gondolat, hogy skizofrénia vagy szellemek.

Hiszek a szellemekben, bár nem foglalkozom a témával. Apósom mikor meghalt akkor éreztem hogy itt volt mellettem mikor annyira kivoltam és sírtam miatta. Nagyon szerettem és aznap este mikor meghallt ültem a kedvenc helyén és az egész testem körül éreztem a hideget. Meg volt még pár dolog ami miatt hiszek bennük és a gyerek meg ugye auti, azt mondják ők érzékenyebbek ezekre a dolgokra és jobban bevonzzák. Viszont lehet hogy nem is autista, hanem skizofrén és emiatt van a megkésett beszédfejlődés és motorika.

Mit tudok tenni az ellen hogyha szellemek akkor elmenjenek innen és ne dekkoljon itt nàlunk semmi, ne ijesztgesse a gyereket? Vagy legalább ilyen szörnyeknek nevezett valamik ne. Látott a héten is nénit, attól nem ijedt meg.


2019. máj. 26. 00:39
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
10%
A tudatlanok lepontoztak. Vagy tumor vagy epilepsziás góc. Ha egyik sem akkor médium.
2019. máj. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
37%

Kedves utolsó!

Remélem te sem gondoltad komolyan a médiumot, amikor pont hogy az egy okkult dolog és szellemek által közvetíti a dolgokat.

2019. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
35%
Bocsi, azt hittem mediumhoz akarod kuldeni de ujraertelmeztem a szoveget.
2019. máj. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


56%-os, igen, mèg az epilepszia amire gondoltam és ma sokat filóztam rajta és egyre gyanúsabb, hogy lehet hogy az.

Kisebb korábban voltunk több Eeg-n is mert tikkelt a szeme, meg alvás közben rángatózik 1-2 ujja folyamatosan. Valamit mindig láttak de nem merték rámondani hogy epilepszia mert nem volt egyértelmű pedig látták a videon hogy mindig akkor volt furcsaság amikor rángott egyet az ujja. Voltunk MR-en is, de ott hálistennek nem találtak semmit. Mondta a neurológus ha valami durvább jönne elő nála akkor menjünk vissza, úgyhogy visszamegyünk, kérek időpontot.

Ma ahogy gondolkodtam leesett hogy a szörnyes sztorik mindig akkor jönnek elő amikor csináljuk szenzomotoros tornáját és kezdem azt érezni ebben az esetben ez hathat rà rosszul. Ma még megpróbálkozom a tornával, ha megint előjön közben akkor hanyagolom a témát míg nem találkozunk a terapeutájával.

A nénibácsik látása más kérdés, de az annyira nem foglalkoztat mivel azoktól sosem félt. Na majd meglátom hogy alakul de köszi mindenkinek aki próbált segíteni!

2019. máj. 26. 16:15
 25/32 A kérdező kommentje:

Azoknak is köszönöm akik normális válaszokat írtak, legyen az szellemtéma, legyen az betegség.

Én hiszek a lélekben, ezáltal a szellemekben is, de sosem kutattam utána, nem kattantam rá a témára mivel mindig is féltem ezektől a dolgoktól. Viszont nem akarom hogy úgy járjon a gyerekem mint én.

6.os koromban voltam nyári táborban és ott az okos többség kitalálta hogy szellemet idéznek. Én nem vettem benne részt, de akik igen azok utána végigparázták a nyaralást. Meg én is, mert éjszaka arra keltem hogy valami szépen végigmegy a szekrényeken és kopog. Szétnéztem, nem láttam semmit, de mások is tapasztalták. Volt aki hisztérikus állapotban volt a nyaralás végére. Lehet ráparáztam, de aztán utána otthon is tapasztaltam fura dolgokat (talán ha az ember ráparázik akkor könnyebben észrevesz dolgokat.) Volt hogy valaki bekopogott az ajtómon de mikor kinyitottam sehol senki. Volt hogy magától felkapcsolódott a kislámpám. Éjszaka volt hogy azt hallgattam kopog végig valami a folyosón, nagyon ijesztő volt. Mikor már kivoltam idegileg akkor odamentem apámhoz hogy félek, szerintem szellemek vannak nálunk mire annyival lerendezett hogy ez hülyeség, szellemek nincsenek. Oké legyen igaza, de nem ennyivel kellett volna letudnia a dolgot. Tesóm pl. abban a házban egyszer éjszaka felébredt és egy fehér női alakot látott lebegni az ágya fölött és ő is hallott fura dolgokat de csak utólag tudtam meg, akkoriban nem merte mondani nehogy hülyének nézzük. Valami volt abban a házban. Aztán hálistennek anyumék kitalálták költözzünk el és hálistennek az új házban már nem volt semmi furcsaság, totál felüdülés volt a régi ház után. Azóta nem is foglalkoztam a témával és ez már volt vagy 20 éve. Ha éreztem valami szellőt akkor betudtam hogy lehet szellem de majd elmegy. Most a gyerekkel jött ez újra elő. Már 2 évesen is sokszor nézett egy pontra, mosolygott rá és integetett neki. Sógornőm mesélte hogy a fia is beszél egy néniről és bácsiról, úgyhogy ők anyósomék lehetnek, mindig szerettek volna unokát, nem érhették meg sajnos. Viszont az ilyen szörnyes sztorikban nehezen tudok hinni, meg jézusban és egyéb ilyen vallásos dolgokban.

Utánajárok minden irányból mi lehet a gond, aztán nagyon remélem hogy megoldódik a probléma így vagy úgy. Köszi még1x mindenkinek és szép napot nektek!


Ja annak a személynek aki szerint nem tudtam elfogadni az autizmust: hidd el volt már időm rá és elfogadni találn igazán sosem lehet de hamar túllép az ember hogy azon filozzon hogy miért velünk, miért ez, miért autizmus és a jövőbe tekintek és azon vagyok hogy élhető élete legyen, akár még önellátó is legyen és azzal foglalkozom hogy ehhez minden segítséget, fejlesztést megkapjon. Azt nem tudom most elfogadni hogy a kiegyensúlyozott, kis boldog emberke most egyik pillantról a másikra szorongó lett és befeléforduló, ez zavar rendesen mert eddig nem volt ilyen, de remélem sikerül rájönni mi a gond és megoldódik a helyzet. Nem kell itt mélyebb dolgokat belelátni mint ami van.

2019. máj. 26. 16:45
 26/32 anonim ***** válasza:
76%

A 3. vagyok.

Ugye nem lehet tudni, mivel álltok szemben, de ha csak egy itt ragadt emberi lélekkel, akkor el is tudjátok küldeni.

Fennhangon elmondod: XY vagyok, itt lakom, ekkor és ekkor megvettem ezt a házat, ez az én házam! 2019 van, május, te már meghaltál. Keresd meg a fényt és menj oda, te oda tartozol, a szeretteid már ott várnak.

2019. máj. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

3,as köszi, de úgy érzem akárki volt itt tegnap az már nincs, vagy legalábbis most nincs.

Tegnap kiírtam a kérdést aztán lefeküdtem aludni a gyerek mellé (vele alszom most mert fél a sötétben) és vártam hogy na majd jön megint a hideg, de nem jött és nyugi volt. A gyerek is tök nyugis volt ma, nem nézelődött, nem beszélt mindenféle nénikről/bácsikról.

Tornáztunk, megint előjött a szörnyes dolog, szemeltakarás és küldjem el de most ahogy megemlítette kihagytam a tornasorból a forgásos feladatokat, meg azokon könnyítettem amiknél a múltkor előjött és rettegett és így megtudtuk csinálni anélkül, hogy szörnyeket kellett volna elküldenünk és a gyerek is közölte a végén hogy most szuper volt a torna. Úgyhogy most azt gondolom epilepszia lehet a szörnyes látomása oka és gondolom az ovi miatti szorongás hozza ezt elő nála mostanában. Mindig akkor voltak epilepsziás tünetei amikor épp egy nehezebb időszakon ment át. Na de nem vagyok orvos, nem tippelgetek, remélem majd kiderül.

2019. máj. 26. 20:11
 28/32 anonim ***** válasza:
Majd mondd, hogy mi volt!
2019. máj. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
57%
Ennyi hülyét egy helyen...
2019. máj. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Majd mondom ha még majd érdekel valakit, de a neurológusunkhoz most éppen szeptemberre kaptunk időpontot, mert nyáron nem is lesz egy ideig.

Szorongással összefüggő lesz ez már biztos, mert ma mindig akkor jött elő amikor szóba hoztam az ovit. Mondjuk ma mikor jöttünk haza akkor elkezdett beszélni a szörnyről és kérdeztem az oviban van szörny és azt mondta nincs, a szörny otthon van. Aztán szétnéztünk, mondtam elzavartam a szörnyet és megállapította hogy tényleg nincs szörny. Erre kérdezgettem az oviról és rögtön befeszült és elkezdett nézelődni majd eltakarta a szemét és megint jött a szörny. Szóval màr nem tudom, a pszichológushoz holnap tudok időpontot kérni, remélem hozzá hamarabb kapunk. Hálistennek már nem tart sokáig az ovi, ha nyáron elmúlik ez neki akkor tutira szorongás hozza elő.

2019. máj. 27. 20:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!