Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a sztoritok? - Hogyan...

Mi a sztoritok? - Hogyan ábrándultatok ki az ezotériából?

Figyelt kérdés

Én kb 10 éve nagy ezoterikus voltam. Faltam mindent ami erről szólt. Előadások könyvek. Mert a vallásokat szűkösnek éreztem. Nagy nemzeti is voltam. Aztán elkezdtem gondolkodni!! Rájöttem hogy egy nemzet sem lehet kiválasztott, sem a zsidók,sem a magyarok. Mert minden népben vannak jók és rosszak. Így a földönkívüliek sem lehetnek jók és rosszak. Reptiliánok, szürkék stb. Ahogy gondolkodtam lépésről lépésre omlott össze a világnézetem. Mind a keresztény, mind az ezoterikus. Minden médium mondogatta hogy magyarok-igy-úgy, aztán meg lehet nézni az országot. Beláttam, felfogtam, hogy egy nap meg fogok halni. És nincs túlvilág nincs semmi, csak ez van, itt a föld és csak a most. Sokáig lenyűgözve hallgattam a halálközeli élményekről szóló meséket, ma már egyre biztosabb vagyok benne, hogy hallucinációk. A kémiailag instabil agy illuzórikus csalódásai. Ki mit gondolt életében, mi járt a tudatalattijában, azzal operál a haldokló agy. Ezek villannak fel, emlékek, arcok. A folyamat a tudat egy végső mechanizmusa lehet, ezér ugyan az, mindenkinél. (Különböző stációk.)

Az az ezos duma hogy mindent elfelejtünk. Ez egy nagyon jó fogás, mert erre bármit rá lehet építeni. Hallottam már olyat is hogy isten általunk tapasztal, itt meg az a hiba, hogy akkor nem lehet minden tudó!

Az ezotéria egy kalap hígított cukros víz, gics nem ér semmit. A mélyebb metafizikai tradíciók érdekesek, de a mai tudományok tükrében elég nevetségesek!!! Lassan holdbázisok épülnek, de még mindig nem tudják mi a lélek??? - kész vicc. Mert talán nincs. És ami nincs azt nem lehet megérteni.


Minden a halál szörnyűségéből indul ki. Ha az nem lenne, eredendően, vagy a ha a tudomány ezt leküzdi, szépen szisztematikusan, akkor senki nem akarná a túlvilágot megtapasztalni!!! Minek hiszen itt is élhet.


Jézus 2000 éve ment el, és azóta is visszavárjuk. Nem fog visszajönni mert egy egyszerű ember volt aki gondolkodott, egy lázadó, egy forradalmár. Nagyszerű ember, de ember. Ennyi.


Én már nem tudok hinni semmiben, az életet egyre kaotikusabbnak látom.



márc. 24. 16:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
En nem abrandultam ki
márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
Engem olyan 13-14 éves koromig érdekelt, aztán komolyabb dolgokat olvastam és rájöttem, hogy f@szság az egész. Azóta lett két diplomám, így ezeket nem tudom már naivan venni.
márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Üdvözöllek a valóságban. Egyébként a tudomány és a racionális gondolkodás nem zár ki semmit, se az isten se a lélek se egyéb létezését. Csak a nevetségesen logikátlan emberek által kitalált meséket… Pont az a lényeg, hogy ezekre a nagy kérdésekre, mint pl a létezés, nem tudunk válaszokat. Valószínűleg felfogni se tudnánk ezeket.
márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
29%
Mint ha magamat hallanám, csak én sosem voltam ezós. :) Most erre mit lehet mondani? Hát meggyógyultál az őrületből. :D Írj, ha lenne kedved beszélgetni.
márc. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

Úgy hogy SEMMIT nem segít

Csak annyit tudtam meg hogy el vagyok átkozva

márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
49%
Szegény ember az akinek még hite sincs.
márc. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Èn is rájöttem, hogy az ezo dolgok nagy egy kalap szart sem ér, ha nagy gond van. Akkor hiába imádkozol,olvasod a horoszkópot. Mivel isten nem segített rajtam kb 30 év alatt sem, sátánista lettem.Az ő létezésére legalább van bizonyíték, pl a sok rossz törtènès, ragadozó állatok .Meg mostanában kísérletezem a kriytályok hAsználatával.
márc. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Darius- ***** válasza:
47%

A vallás más kategória. Az energia, gondolatok, álmok, érzések. Jelenleg nem tudjuk hogyan működnek és milyenek. A jövő emberé talán tudni fogja és majd nevét egyet a mai teoriakon ezekkel kapcsolatban. Úgy mint most mi a középkorbsn elfogadott elméleteken. A világűr persze még ennyire sem ismert. Nagy Bumm -tudományos elmélet. Pont annyi bizonyíték van mellette, mint a szellemek kapcsán. Az amit a világűr ről tudunk szerintem egy százalék kb. Túlvilági dimenziok és szellemek , Stb.letezhetnek .


Inkább kételkedj. Nem jó olyasmiben hinni, amiről nem tudjuk valóban igazi. Ebben igazad van.De nézd meg hány spekulatív feltételezéseken alapuló elmélet van a tudományokban. Vannak olyan kérdések, amikre nem tudunk válaszolni. Ilyenek a szellemek, Isten, energia, halál utáni élet, lélek például. Nem feltétlen az a valóság, ami elfogadott a társadalom által. Sokáig azt hitte mindenki lapos a Föld. Most azt hisszük nincs aura.

márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Darius- ***** válasza:
73%
Tehát az ember alapból olyan beállítottságú, hogy szeretne mindenre magyarázatot találni. Egyesek ki mérik nyíltan állítani, hogy nincs például reinkarnacio, más dimenziok, földönkívüliek, szellemek, aura, megérzések, harmadik szem, hatodik érzék stb. Kérdem én KI AZ OSTOBA? Honnan, milyen bizonyítékok alapján mérik kijelenteni nincs. Van amit a szem nem lát vagy messze van. Ugyanez érvényes fordítva is persze. Ezekre nincs válasz. Ha tetszik, ha nem.
márc. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szempontból a materializmust is lehet egyfajta vallásnak tekinteni, mely az ezotériával és a többi vallással ellentétes dolgokat állít.

Kérdező, amikre a tudomány jelenlegi szintjén nem lehet empirikusan mérhető választ találni, arról nem állíthatjuk, hogy nem létezik, mivel ha a létezés technikai akadályok miatt nem bizonyítható, akkor nem is cáfolható. Tehát az ezoterikus jellegű energetikai kérdések, párhuzamos dimenziók, szellemek létezése jelenleg nem bizonyítható, de nem is cáfolható. Aki mégis azt állítja, hogy a nem bizonyíthatóság a cáfolattal egyenlő, az vallásos materialista.


De hogy objektív legyek, egy kicsit szidom az ezotériát is.

Az ezotéria követői többségében sajnos nem is törekszenek a tudományos felfedezésekre, a mögöttes energetika működésének tanulmányozására, hanem vallásos dogmákat kergetve próbálnak magyarázatot keresni rossz sorsukra, csillagjegyek alapján embereket jellemezni, vagy másokat becsapni.

márc. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!