Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a sztoritok? - Hogyan...

Mi a sztoritok? - Hogyan ábrándultatok ki az ezotériából?

Figyelt kérdés

Én kb 10 éve nagy ezoterikus voltam. Faltam mindent ami erről szólt. Előadások könyvek. Mert a vallásokat szűkösnek éreztem. Nagy nemzeti is voltam. Aztán elkezdtem gondolkodni!! Rájöttem hogy egy nemzet sem lehet kiválasztott, sem a zsidók,sem a magyarok. Mert minden népben vannak jók és rosszak. Így a földönkívüliek sem lehetnek jók és rosszak. Reptiliánok, szürkék stb. Ahogy gondolkodtam lépésről lépésre omlott össze a világnézetem. Mind a keresztény, mind az ezoterikus. Minden médium mondogatta hogy magyarok-igy-úgy, aztán meg lehet nézni az országot. Beláttam, felfogtam, hogy egy nap meg fogok halni. És nincs túlvilág nincs semmi, csak ez van, itt a föld és csak a most. Sokáig lenyűgözve hallgattam a halálközeli élményekről szóló meséket, ma már egyre biztosabb vagyok benne, hogy hallucinációk. A kémiailag instabil agy illuzórikus csalódásai. Ki mit gondolt életében, mi járt a tudatalattijában, azzal operál a haldokló agy. Ezek villannak fel, emlékek, arcok. A folyamat a tudat egy végső mechanizmusa lehet, ezér ugyan az, mindenkinél. (Különböző stációk.)

Az az ezos duma hogy mindent elfelejtünk. Ez egy nagyon jó fogás, mert erre bármit rá lehet építeni. Hallottam már olyat is hogy isten általunk tapasztal, itt meg az a hiba, hogy akkor nem lehet minden tudó!

Az ezotéria egy kalap hígított cukros víz, gics nem ér semmit. A mélyebb metafizikai tradíciók érdekesek, de a mai tudományok tükrében elég nevetségesek!!! Lassan holdbázisok épülnek, de még mindig nem tudják mi a lélek??? - kész vicc. Mert talán nincs. És ami nincs azt nem lehet megérteni.


Minden a halál szörnyűségéből indul ki. Ha az nem lenne, eredendően, vagy a ha a tudomány ezt leküzdi, szépen szisztematikusan, akkor senki nem akarná a túlvilágot megtapasztalni!!! Minek hiszen itt is élhet.


Jézus 2000 éve ment el, és azóta is visszavárjuk. Nem fog visszajönni mert egy egyszerű ember volt aki gondolkodott, egy lázadó, egy forradalmár. Nagyszerű ember, de ember. Ennyi.


Én már nem tudok hinni semmiben, az életet egyre kaotikusabbnak látom.



márc. 24. 16:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%

Már elnézést de a “nagy bumm” vagy egyéb tudományos elméletek, feltételezések nem szimplán “vagy van, vagy nincs” alapon jönnek létre.


Egy szellem vagy van vagy nincs. Ok! Nem tagadom, hogy vannak szellemek mert nem tudom. De konkrétan 0 bizonyíték van rá. Csak kitalált mesék.

Kvázi azt is mondhatnám, hogy egy lila szárnyas elefánt lopja a vajamat a hűtőből. Ne tagadjátok hogy nem így van mert nem tudhatjátok.


De egy tudományos elméletet, komoly számításokkal vagy kézzel fogható fizikai bizonyítékra következtetve állapítanak meg.

márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nagyon sokat hozunk a múltunkból. Abból a korból, amikor még nem tudtuk mi az a villám, vagy miért van szárazság, miért látszódik néha a hold, néha csak egy része. Sokáig az emberek mágikus gondolkodással éltek, mert valahogy meg kellett magyarázni, hogy miért nincs termés...hát akkor áldozzunk az isteneknek és lesz. Kitaláltak mindenfélét, közben varázsgombát fogyasztottak, amitől természetesen volt egy igen erős élményük. Elkezdtek mesélni a trippelők, a többiek elkezdtek HINNI, amire már templomot és szertartást lehetett építeni, és így tovább. Na innen ered minden, az evolúciónk része volt ez a fajta gondolkodás, és manapság még nagyon sokan hisznek 5000 éves dolgokba, amikre egyébként ma már van magyarázat. Ráadásul erre lehet ipart építeni, el lehet adni mágikus köveket, kártyákat, kattintást lehet vele szerezni, adomámyt lehet gyűjteni.
márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan! Rengeteg mesét hoz magával az emberiség már évszázadok meg évezredek óta. Csak mert nem tudjuk megcáfolni a húsvéti nyuszit még nem fog létezni.
márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
63%

A 8-9-essel meg a 10-essel egyetértek.

#11 A "lila szárnyas elefánt" az rossz példa, mert arról mindenki tudja teljes bizonyossággal, hogy nincs.

márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Szervizmérnök úr ***** válasza:
17%

"A vallás más kategória. Az energia, gondolatok, álmok, érzések. Jelenleg nem tudjuk hogyan működnek és milyenek. A jövő emberé talán tudni fogja és majd nevét egyet a mai teoriakon ezekkel kapcsolatban."


De tudjuk és már régóta nevetünk rajta, a fejlett nyugati kultúrákban. Félre ne értsük, nem a keresztény kultúra ellen beszélek, nyálas-ájtatos-álszent szövegektől émelygek.


"Vannak olyan kérdések, amikre nem tudunk válaszolni. Ilyenek a szellemek, Isten, energia, halál utáni élet, lélek például."


De tudjuk, röhejes.


Mellesleg a "mi időnkben" az érettségi utáni időszakban én még nyitott voltam az Agykontrollos, Krisnás, Buddhás, reinkarnációs fantazmagóriákra, nem vakhitű módjára persze, csak talán nyitva hagytam, mint lehetőséget.

De azután felejtődött a téma, komolytalan dolgok ezek.

Egyik osztálytárs beleragadt ebbe, de az soha nem volt normális. Mára hajléktalanként lófrál az utcán, pedig nagyon jó feltételekkel indult az életbe, csak az agyában van valami baj. Spiritiszta.

márc. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
48%

Azért már az eredeti kérdés is nagyon beszédes!

Nem okokat feszeget, hanem valami személyes történetet.

És a kérdéstre adott érvényes válaszok is személyes, érzelmi töltöttségűek.

Egészen olyanok, mit amit a hívők logikájában kritizálni szoktak!


:)



Különösen vicces, mikor valaki 14 éves korára hivatkozik, mint az abszlolút igazlátás elérése. Úgy néz ki még azóta sem élt eleget, hogy felismerje:a kor bizony komoly tényező az élet dolgainak megértésében.

Ez utóbbi ugyanis szorosan összefüg a különböző élethelyzetek közvetlen tapasztalatával.

márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Szervizmérnök úr ***** válasza:
23%

Fiatalokat lehet sok esetben jobban agymosni, gyakrabban lehetnek szekták áldozatai is.

Lehet az ember naivabb, nyitottabb az újdonságokra, amit felnőttként esetleg beismerni is szégyellünk, hogy valamilyen butaságot pillanatra is elhittünk.

De ezek ép gondolkodással kinőhető dolgok, ahogy több a tapasztalat, egyre kevésbé dőlünk be szélhámosságoknak. Aki persze nem ép, jobban beleragadhat.

Más kérdés, hogy idősek néha már visszafelé haladnak a gyerekkorba, amit kihasználhatnak szélhámosok.

márc. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
52%
Már megbocsáss de mivel tudod megcáfolni az elefántomat ? Ha én azt mondom, hogy láttam, te meg azt mondod, hogy nem létezik, miért neked higgyenek a többiek? Mivel van több bizonyíték a szellemekre mint az említett elefántra? Még ha azt mondanám, hogy nem létezik mivel, hogy én találtam ki. Abban az esetben is mi garantálja, hogy nincs e akkora véletlen, hogy pont létezik.
márc. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
35%
Bizonyítani nyilván nem lehet, hogy nem létezik, de ilyennel még senki nem állt elő hogy létezik "lila szárnyas elefánt". Ez a hasonlat tehát erősen sántít. Sajnálatos hogy neked meg más materialistának, ateistának az ezotéria egyenlő szintű ezzel az elefánthasonlattal. De ezen az egészen felesleges vitatkozni, felőlem abban hisztek amiben akartok.
márc. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Darius- ***** válasza:
82%
11- Nekem ne gyere a lila szárnyas elefántoddal. Ezoterias élményeik sokaknak voltak. Van aki aurat, van aki szellemeket lát. A másik álmokat. Lényeg nem egy ember mondta. Nekem is volt ilyen élményem. A tudományos módon nem tudtam megmagyarázni azt, hogy éjjel valami egyértelműen járt a házban, mert recsegett a padló nem ugyanott. Máskor soha nem recsegett és nem egér. Aztán az utcán is láttam a temető mellett járni valamilyen fényt ami olyan volt mint egy ember. Lámpa fénye lett volna ? Én azért kétlem ezt, mert elég nagy volt. Tehát ne gyere a lila elefántokkal, mert a kettő nem ugyanaz.
márc. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!