Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a sztoritok? - Hogyan...

Mi a sztoritok? - Hogyan ábrándultatok ki az ezotériából?

Figyelt kérdés

Én kb 10 éve nagy ezoterikus voltam. Faltam mindent ami erről szólt. Előadások könyvek. Mert a vallásokat szűkösnek éreztem. Nagy nemzeti is voltam. Aztán elkezdtem gondolkodni!! Rájöttem hogy egy nemzet sem lehet kiválasztott, sem a zsidók,sem a magyarok. Mert minden népben vannak jók és rosszak. Így a földönkívüliek sem lehetnek jók és rosszak. Reptiliánok, szürkék stb. Ahogy gondolkodtam lépésről lépésre omlott össze a világnézetem. Mind a keresztény, mind az ezoterikus. Minden médium mondogatta hogy magyarok-igy-úgy, aztán meg lehet nézni az országot. Beláttam, felfogtam, hogy egy nap meg fogok halni. És nincs túlvilág nincs semmi, csak ez van, itt a föld és csak a most. Sokáig lenyűgözve hallgattam a halálközeli élményekről szóló meséket, ma már egyre biztosabb vagyok benne, hogy hallucinációk. A kémiailag instabil agy illuzórikus csalódásai. Ki mit gondolt életében, mi járt a tudatalattijában, azzal operál a haldokló agy. Ezek villannak fel, emlékek, arcok. A folyamat a tudat egy végső mechanizmusa lehet, ezér ugyan az, mindenkinél. (Különböző stációk.)

Az az ezos duma hogy mindent elfelejtünk. Ez egy nagyon jó fogás, mert erre bármit rá lehet építeni. Hallottam már olyat is hogy isten általunk tapasztal, itt meg az a hiba, hogy akkor nem lehet minden tudó!

Az ezotéria egy kalap hígított cukros víz, gics nem ér semmit. A mélyebb metafizikai tradíciók érdekesek, de a mai tudományok tükrében elég nevetségesek!!! Lassan holdbázisok épülnek, de még mindig nem tudják mi a lélek??? - kész vicc. Mert talán nincs. És ami nincs azt nem lehet megérteni.


Minden a halál szörnyűségéből indul ki. Ha az nem lenne, eredendően, vagy a ha a tudomány ezt leküzdi, szépen szisztematikusan, akkor senki nem akarná a túlvilágot megtapasztalni!!! Minek hiszen itt is élhet.


Jézus 2000 éve ment el, és azóta is visszavárjuk. Nem fog visszajönni mert egy egyszerű ember volt aki gondolkodott, egy lázadó, egy forradalmár. Nagyszerű ember, de ember. Ennyi.


Én már nem tudok hinni semmiben, az életet egyre kaotikusabbnak látom.



márc. 24. 16:08
1 2 3
 21/24 Szervizmérnök úr ***** válasza:
22%

Persze, mert aki olyan dolgokat lát, hall, amit más nem, az csak az ő agyának, látásának, hallásának játéka, hibás működése, pont ezért nem bizonyít semmit.

De nem lehet megértetni velük, hiszen ő ezt valóságként érzékeli.

Tanúja voltam egy idős rokonnál, amikor arra riadt, hogy dörömbölnek az ajtón, de én ott voltam a másik szobában és semmi nem volt, csak hallucinált.

Hiába is magyaráztam, de azt nem fogadja el, mert ő "biztos" hallotta. Reménytelen...

márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
64%
A 20-asnak igaza van.
márc. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

“ilyennel még senki nem állt elő” ez aztán nagy cáfolat. Nem kérdezem meg mégegyszer, hogy mivel reálisabb pl egy szellem, szóval hagyjuk. Ha valakit megkérek, hogy magyarázza meg és győzzön meg az állításáról, de érvelni se tud, akkor részemről tárgytalan a párbeszéd.


20-as! Ma nem találtam a vajamat, kiszaladtam az udvarra és láttam egy lila pöttyöt az égen. Sajnos ez ugyan az a szint. Te ne gyere nekem a szellemeiddel.


21 es! De sok esetbe hallucinálniuk se kell. Lásd még a padlórecsegést is megmagyarázzák, hogy az természetfeletti mint, hogy a ház dilatációjára gondolna a nagyokos.


22-es! Te már csak tudod..

márc. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor lényegében materialista lettél?

Én, bár nem ezoterikus, de hívő voltam 14 éves koromig. (Bocs, tudom, nem vallás a téma, de gondoltam megosztom, mert végül is én is kiábrándultam)


De aztán felnőttem, másképp nem tudom elmagyarázni. Fizikailag lehetetlen dolgokról ír a Biblia. Miért kéne elhinnem?

Egyszer csak nem hittem el azt, hogy így lett a Föld, ahogy a Biblia leírja, az nem lesz csak úgy. Nem lesznek csak úgy például növények, mert ő azt mondta. Sokkal inkább racionálisnak tartottam a tudományos magyarázatokat erre. Aztán tanultam az emberi agyról és szerintem a lélek nem más mint az agyunk különböző területeinek összessége: az érzelmeinkért felelős agyterületünk, az emlékezetért felelős agyterület. stb. És ha agyunk nincs, akkor mi sem vagyunk többé, nincs olyan, hogy majd a Mennyországot látjuk halálunk után, vagy a Poklot. Mivel látnánk egyáltalán? Bár már ekkor idősebb voltam, de csak még inkább megerősített abban, hogy miért nincsen semmi.

ápr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!