Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » , , Aki felaldozza az eletet,...

, , Aki felaldozza az eletet, megnyeri azt. " Ez hogyan ertemezheto?

Figyelt kérdés

Mit ertenek az alatt h aldozzam fel az eletem.Magyarul direkt valasszam mindig az aldozatokkal jaro utat? Aldozzam fel magamat masokert?

De ezzel . Hogy nyerem meg az eletet? Mi az ertelme? Mit nyerek rajta?

Mar tettem onzetlen aldozatokat masokert eletem soran, de a dolgok csak meg rosszabbra fordultak.Boldog sem vagyok.Hiaba cselekszem helyesen, olyan erzesem van mintha az elet folyamatosan kegyetlen jatekot uzne velem es buntetne.Megalaz es szanalmasnak es gyengenek tunok.Pedig az ilyen dolgokhoz erosnek kell lenni.



2012. jún. 15. 17:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 Shaddark ***** válasza:
11%

erre az egyre tudok válaszolni neked.

"Mi az ertelme?"

Hogy átéld.

Egyébbként csak egy boldog ember tudja a környezetében élőket boldoggá tenni.

Az önzés nem bűn, sőt egy nagyon jó és a világ számára is hasznos dolog.

Einstein is az volt - azért vált olyan hasznossá a világnak mert azzal foglalkozott ami őt érdekelte és azért csinálta hogy nagyobb tudóssá váljon.

Olvasgass Oshó és Müller Péter könyveket, ők minden kérdésedre megadják a választ.


"Ha nem vagy elég önző ahhoz, hogy megismerd önmagad, akkor lehetetlen eljutnod az önzetlenségig. Az önzetlenség önmagad megismerésének, lényed megvalósításának következményeként fog beköszönteni."

- Osho -

2012. jún. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
37%
Hogy ha önként adod fel az életed a túlvilágon örökké élhetsz.
2012. jún. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
31%
Ergo skippeld az életet ,jöjjön a halál.
2012. jún. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
100%
Másik megközelítés az, ha megismered a környezetedet, embereket, jelenségeket, és ezáltal ráébredsz önmagadra. Van akinek ez az út fekszik. Egyébként pedig lelki alkat kérdése, hogy áldozatkész vagy e, vagy sem. Van akinek az a dolga a világban, hogy másokon segítsen látszólag a saját java ellenére. Persze ez nem jelenti azt hogy ő nem profitál, csak azt jelenti hogy szellemi javak birtokába jut a tapasztalattal, és a szeretettel amivel mások felé fordul. De mint mondtam, erre nem minden ember alkalmas, és ez így van rendjén. Van aki individuális felemelkedésre van hivatva, a saját egyénisége tökéletesítésén keresztül,- mintegy példaként, valakiként akire fel lehet nézni-jelenik meg. Első dolog amivel érdemes kezdeni, hogy kiderítsd, te milyen alkatú vagy. Persze nem csak ez a két alkat létezik. De ha neked az áldozat terhedre esik, akkor valószínűleg nem az első csoport tagja vagy. De ha az ütközik nehézségekbe, hogy önmegvalósításon keresztül lépj előrébb, akkor pedig a második csoporthoz nem tartozol. Van sokféle hivatás, csak meg kell találd a magadét. Lehet hogy a tiéd vegyes, egyszerre több jegyet is mutat. Vizsgáld meg önmagad.(az önvizsgáló is egy küldetéstípus)
2012. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
43%

Ez a mondat egy hülyeség, csak azok találták ki valószínűleg, akik azt akarták, hogy gyengék legyünk (gondolom valami keresztény szájából hangzott el).

NEM KELL ALÁZATOSNAK LENNI! El kell pusztítani a gyengéket, és nem segíteni még nekik. ŐK vesztesek. Pusztítani kell és alkotni, az erős marad fent. Nézzük meg az állatokat, ott is mindig az erősebb marad fent. Bontsd le a határaidat, és szarj le mindenkit, és cselekedj úgy, ahogy akarsz, bontakozz ki. Ne segíts másokon. Ez nem azt jelenti, hogy nem segíthetsz senkin, de nem tudod, hogy kibe bízz. Csak olyan embereknek segíts, akik tényleg megérdemlik, de azt se vidd túlzásba.

2012. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:

Nem tudom igazandibol egy eve kezdtem tudatosan foglalkozni onmagam megismeresevel es hat mit mondjak.Baromi nehez es faraszto! allandoan billegek az onutalat/megvetes es onmegertes , onszeretet mesgyein.Egyebkent az aldozathozast nem erzem kenyszernek , mint irtam onzetlenek voltak.Viszont nehezebb ugy ,ha nincs ertekelve , marmint nem erzem h az illetekesek halat ereznenek.Persze hozzateszem nem ez motivalt, csak olyan szarul esik, mert a lenyeg h nem eleg h aldozatot hoztam, de magamat tettem nagyon rossz megiteles ala illetve hatranyos helyzetbe.

Bar most , hogy gondolkoztam....eszembe jutott vmi. A harry Potter elso kotetenek vegcselekmenyeben a hos a bolcsek kovet azert kepes birtokolni , mert nem akarja birtokolni....de ezt h lehet kivetitenem az en sajat eletemre es van e osszefugges mondjuk ekozott es mondjuk a fentebb intezett kerdesem megoldasahoz.

Oho-t termeszetesen ismerem.A bizalom cimu konyve nagy hatassal volt ram anno, bar lehet ujra kellene olvasnom.Azota sokat valtoztam.Muller Peterrol nem is beszelve.Az oromkonyve vmi elkepeszto!;)

2012. jún. 15. 18:59
 7/66 A kérdező kommentje:
Bar elso olvasasra a 48 %os valasza eleg onzonek es kegyetlennek hangzik, azert abban is lehet valami igazsagtartalom, bar ez a hozzaallas Tolem fenyevekre all...en peldaul hatarozottan szeretek masokon segiteni, sajnos visszafele ezt nem surun kapom vissza. Abban viszont teljes mertekben egyetertek h a bizalmat nem szabad konnyen adni , mert sok gonosz ember visszael vele.De hat azt is mondjak a bizalom mindenkinek jar es meg kell adni.Nem tudom a kettot , h intezhessem el egyutt.Tehat hogy tudjam megkulonboztetni ki erdemes a segitsegre es ki nem es mi van ha rosszul itelem meg az illetot?
2012. jún. 15. 19:05
 8/66 Shaddark ***** válasza:

Kezdő kötetnek én az élet misztériumai-t, esetleg a mindennapra -t, és az egó könyvét ajánlanám.

Ha a pszichológia felől szeretnéd megközelíteni akkor a túl az elme határain-t. A kérdésedhez köthető tartalmakat a túl az elme határain-ban találsz.

Amíg nem érzel késztetést rá addig nem kell ilyennek vagy olyannak lenned. Ha olvasgatsz akkor előbb-utóbb teljesebb és értelmesebb emberré válsz mint ha nem, ezért elérsz majd oda hogy önkéntelenül jönni fognak ezek a dolgok. Nem azért mert elvárják hanem azért mert megteheted. De ahhoz hogy magadtól önzetlenné válhass először önzővé kell válnod. Furán hangzik de ha kiolvasod őket megérted.

2012. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 Shaddark ***** válasza:
Ja, 48%-os válasza amolyan Nietzsche-i volt, Osho sokat tanult az ő írásaiból is. Az az út amin ő járt azért nem teljesen igaz - nem véletlenül halt meg bolondok házában Nietzsche. De sok igazságra rájött, csak épp rossz konklúziót vont le belőlük. Adolf is az ő filozófiájára épített, de neki se jött be...
2012. jún. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 Shaddark ***** válasza:

A kérdésedhez köthető tartalmakat a Végzet, szabadság és a lélek című művében találsz.

Bocsi ezt elírtam az előbb :(

2012. jún. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!