Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » , , Aki felaldozza az eletet,...

, , Aki felaldozza az eletet, megnyeri azt. " Ez hogyan ertemezheto?

Figyelt kérdés

Mit ertenek az alatt h aldozzam fel az eletem.Magyarul direkt valasszam mindig az aldozatokkal jaro utat? Aldozzam fel magamat masokert?

De ezzel . Hogy nyerem meg az eletet? Mi az ertelme? Mit nyerek rajta?

Mar tettem onzetlen aldozatokat masokert eletem soran, de a dolgok csak meg rosszabbra fordultak.Boldog sem vagyok.Hiaba cselekszem helyesen, olyan erzesem van mintha az elet folyamatosan kegyetlen jatekot uzne velem es buntetne.Megalaz es szanalmasnak es gyengenek tunok.Pedig az ilyen dolgokhoz erosnek kell lenni.



2012. jún. 15. 17:15
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
Az ego nem feltétlen rossz dolog, mert anélkül nincs lehetőség megismerni a felettes ént, ha nincs ego, akkor az ember ösztönlény, tehát nem is igazán ember. Az ego kell hogy irányítsa a földi életet, de törekednie kell a felettes én felé. Az ego nem semmisül meg, hanem a felettes énnel olvad össze. Na persze ettől mindenki nagyon messze áll, de elvileg ez a cél. Ki hogy éri el az a maga dolga, de önzéssel biztos hogy nem lehet, mert az az állati én felé húz, nem a felsőbb én felé.
2012. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de ha lekapcsolom a villány ott az árnyék.A félelem is több féle és ha nem határozzuk el magunkat mi a jó és rossz hát nem határoztuk el és mi van most?Én hiszem és remélem bár nem vagyok vallásos hogy egynap eljön valaki és megrendezi a világot valaki aki mögé oda tudok állni mert tudom hogy ő az aki elvezet mindenkit egy olyan világba amelyben nincsenk olyan gondok mint most.Shaddark nem vitatkozom veled hiszen nincs értelme alapjaiban úgyérzem nem vagyunk kölönbözőek és két olyanközt aki a feketét feketének a sárgát sárgának látja nincs helye vitának úgy hiszem mind a te mind az én érveimben van igazság és ha csak a tied igaz én elfogadom nyílván alapos mérlesgelés után lennénk képesek pontos kielégítő választ adni ilyen régi kérdésekre.
2012. jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 Shaddark ***** válasza:

rejtelmesrengeteg:

Osho (és én se mert amit tőle olvastam az alapján gondolkodom) a pszichológiai egóról beszélünk.

Azt hiszem ez a szuperego lehet, de psz. vonalon nem néztem utána mert nem érdekelt különösebben.

Eléggé gyakorlatias vagyok, és érezni érzem amikor át akarja venni az irányítást vagy előjön. Nyilván a psz.-ben az egó fogalma az én fogalma is, a teljes tudaté, ezért ha a psz. egót szüntetném meg azzal öngyilkos lennék, egy üres báb.

2012. jún. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 Shaddark ***** válasza:
Osho (és én se mert amit tőle olvastam az alapján gondolkodom) NEM a pszichológiai egóról beszélünk.
2012. jún. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 Shaddark ***** válasza:
A világ és az emberek működésének megértésével azért sokat lehet fejlődni szerintem, én 4-5 éve még olyan dolgokon ideges, frusztrált, sértődött, bánatos vagy bosszúszonjas lettem amin ma csak mosolygom és tényleg őszintén. Nincs ember a földön akire haragudnék. Jó ha megtámadnak megölök bárkit - a tökéletestől még messze vagyok :) de sokkal többet mosolygom, jobb a kedvem általában mielőtt foglalkozni kezdtem Oshó és mások dolgaival. De nem vagyok valami nagy szakértő ám, csak amire tudok válaszolok, közben én is tanulok abból amit írtok.
2012. jún. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
Ki az az Osho?
2012. jún. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
Bocs megvan.
2012. jún. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 Shaddark ***** válasza:

Ma valahogy úgy definiálnák hogy életmód tanácsadó :)

Amolyan filozófus - féle.

Voltak tanítványai akik a kérdéseikre adott válaszaiból könyveket írtak. (Osho egy könyvet se írt).

Ezeket olvasva lehet az emberi lélek és elme működésről olyan infókat szerezni amiken ha gondolkodunk másképp látjuk a világot mint előtte. Müller Péter pl. Magyarban majdnem ugyanezeket írja csak modernebben. Ő is hasonlóan gondolkodik. Biztosan vannak még mások is, én őket ismerem csak.

2012. jún. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 Antimod ***** válasza:

"Ez a mondat egy hülyeség, csak azok találták ki valószínűleg, akik azt akarták, hogy gyengék legyünk (gondolom valami keresztény szájából hangzott el).

NEM KELL ALÁZATOSNAK LENNI! El kell pusztítani a gyengéket, és nem segíteni még nekik. ŐK vesztesek. Pusztítani kell és alkotni, az erős marad fent. Nézzük meg az állatokat, ott is mindig az erősebb marad fent. Bontsd le a határaidat, és szarj le mindenkit, és cselekedj úgy, ahogy akarsz, bontakozz ki. Ne segíts másokon. Ez nem azt jelenti, hogy nem segíthetsz senkin, de nem tudod, hogy kibe bízz. Csak olyan embereknek segíts, akik tényleg megérdemlik, de azt se vidd túlzásba."


Szerinted ezért vannak ilyen kifinomult emberi érzéseid, veled született, "ösztönös" empátiád? Szerintem erre az életvitelre egy csiga agya is elég lenne, amit felvázoltál.

2012. jún. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 Shaddark ***** válasza:

"Nézzük meg az állatokat, ott is mindig az erősebb marad fent."

Jah, az ember aztán az, fél kézzel nyomta le a tigriseket meg a mammutokat D

Nem az összetartás miatt tudott minden más faj fölé emelkedni ezek szerint :)

2012. jún. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!