Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » , , Aki felaldozza az eletet,...

, , Aki felaldozza az eletet, megnyeri azt. " Ez hogyan ertemezheto?

Figyelt kérdés

Mit ertenek az alatt h aldozzam fel az eletem.Magyarul direkt valasszam mindig az aldozatokkal jaro utat? Aldozzam fel magamat masokert?

De ezzel . Hogy nyerem meg az eletet? Mi az ertelme? Mit nyerek rajta?

Mar tettem onzetlen aldozatokat masokert eletem soran, de a dolgok csak meg rosszabbra fordultak.Boldog sem vagyok.Hiaba cselekszem helyesen, olyan erzesem van mintha az elet folyamatosan kegyetlen jatekot uzne velem es buntetne.Megalaz es szanalmasnak es gyengenek tunok.Pedig az ilyen dolgokhoz erosnek kell lenni.



2012. jún. 15. 17:15
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:

Egyebkent igazsag van az elso valaszodban , marmint hogy boldog ember tehet csak masokat boldogga...aztan az is igaz hogy aki nem szereti onmagat azt masok sem tudjak szeretni.De hogy legyek kepes magam szeretni , amikor egyre melyebben asok le sajat magamban es egyre bunosebbnek erzem magam.Aztan a masik pillanatban meg azt erzem h igazandibol jo ember vagyok, csak hat hibakkal tele....oke a lenyeg hogy valtoztassak rajta es ezen is vagyok.Na de amit a multban tesz az ember hibakat es nem kepes maganak megbocsatani? ha magamnak nem vagyok kepes megbocsatani de masoknak igen? Ez miert? A rosszindulatu embereket sem gyulolom csak sajnalni tudom oket...nagyon messzire kerulnek sztem az igazi boldogsagtol.


A konyveket amik ajanlva vannak mindenkepp elolvasom. Pl. Ezt nem tudom elkepzeli h eloszor onzonek kell lennem h onzetlen lehessek....talan azert, mert akkor aterzem az onzoseget, megtapasztalom, es ezaltal az onzo embereket is meg tudom erteni? Kulonbseget tudok tenni a ketto kozott ? Vagy miert?

2012. jún. 15. 19:22
 12/66 A kérdező kommentje:

Megint visszaterek az elso valaszra...nagyon tetszik.:)

Akkor igazandibol , azzal h most befele fordultam es magamat probalom eloszor felterkepezni, onzo vagyok? Erre meg soha nem gondoltam igy....de igy mar azt hiszem ertem.Egyebkent igy szivesebben boncolgatom a temat . Mint konyveken keresztul.A konyv szep es jo, de amik le vannak bennuk irva , azert jo valakivel ertelmezni, megvitatni.Pl lehet h en mashogy ertelmezem, mint ahogy kellene.

2012. jún. 15. 19:26
 13/66 A kérdező kommentje:
Az eddigi valaszokat koszonom, mar ez is nagy segitseg volt.;)
2012. jún. 15. 19:29
 14/66 Shaddark ***** válasza:

Látod, pár szóból megértetted, okos srác vagy te :)

Olvass. Valaki jogász lesz pusztán olvasással, valaki mérnök. Ezt hívják tanulásnak :)

Ha kiolvasod őket és közben elgondolkodsz rajtuk úgy hogy az eddigi életeden is elgondolkodsz rá fogsz jönni sok mindenre. És ennyi elég is lesz. Mire kiolvasol 4-5 öt valószínűleg semmi ilyen gondod nem lesz már ami most van. Mert az olvasási folyamat tulajdonképpen tanulási is lesz.

Persze, tanulni fárasztó, ez így van. Sok munka, idő és energia. De csak így lehet, jogi diplomát se adnak azért mert bejársz órára és beszélsz a tanárral :) Az anyagot is ismerni kell. Az e-mail címem ha valamilyen témáról szeretnél beszélgetni : dudas.janos@freemail.hu

Én se nagyon tudok senkivel, úgyhogy nekem is jól jön :)

2012. jún. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
Könnyű a gyengéket eltaposni. Erőssé tenni pedig kihívás. Az ha valakin segítesz, nem feltétlenül jelenti azt hogy te valamivel kevesebb leszel. A bizalomról pedig annyit, hogy mindenki megérdemel egy alap bizalmat, és ha van olyan ostoba hogy eljátssza azt, akkor vessen magára. Ja igen, az ilyen fokú önzés, mint az a 4. kommentelőnél látható szintén egy elég erős gyengeség, mivel aszociális, esetleg antiszociális alaphajlamra utal, és állati ösztönökre épít. Valóban, nem kell megalázkodnod mások előtt, alázattal végezni a munkád nem is ezt jelenti. Alázattal végezni a munkád azt jelenti hogy nem kérkedsz az eredményeiddel, és tanulsz az eredménytelenségedből. Ha a gyengéket eltaposod, idővel te is a sor végére kerülhetsz, mert az erő viszonylagos. Csak olyan magasra mászhatsz, amilyen magas az emberhalom, amire felhágtál. És nagy a valószínűsége, hogy te is része vagy egy emberhalomnak, akire valaki nálad erősebb felmászik. Így ez a módszer véges, és illogikus. Nem azt mondom, hogy fogadjuk el a gyengéket gyengének, hanem azt, hogy próbáljuk meg őket a magunk szintjére hozni. A másokon átgázoló magatartás a társadalomból való kiszakadást eredményezi-állati szintre lekonvertálva kivert kutyává válsz, aki túl agresszív, és a falka kiveti magából. Szerintem a kommentek között láthattad a két végletet. Valahol a kettő között lesz az igazság.
2012. jún. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 Shaddark ***** válasza:

Ennek minden szavával egyetértek. :)

Kiegészíteném ha nem gond a saját gondolataimmal is.

"Az ha valakin segítesz, nem feltétlenül jelenti azt hogy te valamivel kevesebb leszel."

Jah lsd. Viktorunk és közgép pl. :) De tényleg így működik a világ, egy közepes és egy gyenge legyőzhet egy erőset, vagy erősebbé válhat mint az egymagában, - ezért az ember az uralkodó faj nem a kardfogú tigris.

"alázattal végezni a munkád "

Ehhez még hozzátenném, hogy az is benne van az én olvasatomban, hogy nem dőlök hátra hogy én már mindent tudok, hanem folyamatosan fejlesztem magam, tanulok mert megértem hogy nekem is van még tanulnivalóm, az én rendszerem is lehet még tobábbfejleszteni, jobbítani.

"Ha a gyengéket eltaposod, idővel te is a sor végére kerülhetsz, mert az erő viszonylagos"

Arról nem beszélve hogy ha már minden gyengébbet eltapostam mi is van? Én leszek a leggyengébb nem? D

"Valahol a kettő között lesz az igazság"

? Valamit nem olvastam? :)

Jókat írsz amúgy, tetszik.

2012. jún. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
15-ösigaz viszont az erősebb mindig a saját megnyugvása és "lelki békéje"érdekében segíti csak a gyengébbet.
2012. jún. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz 22%os ! Az eros nem egyenlo az egoistaval .Bar az lehet , hogy aranyaiban merve egy erosebb hajlamosabb onzosegre.De amit Te irtal, nem igaz.Nagyon nem.
2012. jún. 15. 20:07
 19/66 anonim ***** válasza:
Félre értettél én úgy gondoltam hogy a társaimon kívül csak azért segítek olyanoknak akikhez semmi közöm mert úgy tiszta lélekel megyek el mellette és nem mondhatja senki azt hogy segíthenék de nem teszem ergó azért segítek mert azzal magamnak is jót teszek ha más nem jobban érzem magam.Tehát azért segíti az erősebb a gyengébbet hogy magával is jót tegyen mert tudja hogy nem lesz egyedül.
2012. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
Igazából a középszerűek a leghajlamosabbak az önzésre, mert ők látják a nyomort maguk alatt, és látják a csillogást maguk felett.A gazdagok is sokszor önzők, ezt láthatjuk is, de nem minden gazdag másokon áttiporva lett gazdag. Van aki megdolgozott érte becsülettel. Aki a nyomorban él sokszor csak annyit akar, hogy egyik napról a másikra éljen, nem csillogást, és miegymást. Én egy nem túl jómódú családból származom, együtt él sok generáció egy fedél alatt, de ez nem csak azért van így, mert így könnyebb megélni, hanem mert jobban tudjuk értékelni egymás szeretetét, mintha mindenkinek meglenne mindene, és elvolna a maga kis világában.
2012. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!