Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » , , Aki felaldozza az eletet,...

, , Aki felaldozza az eletet, megnyeri azt. " Ez hogyan ertemezheto?

Figyelt kérdés

Mit ertenek az alatt h aldozzam fel az eletem.Magyarul direkt valasszam mindig az aldozatokkal jaro utat? Aldozzam fel magamat masokert?

De ezzel . Hogy nyerem meg az eletet? Mi az ertelme? Mit nyerek rajta?

Mar tettem onzetlen aldozatokat masokert eletem soran, de a dolgok csak meg rosszabbra fordultak.Boldog sem vagyok.Hiaba cselekszem helyesen, olyan erzesem van mintha az elet folyamatosan kegyetlen jatekot uzne velem es buntetne.Megalaz es szanalmasnak es gyengenek tunok.Pedig az ilyen dolgokhoz erosnek kell lenni.



2012. jún. 15. 17:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 Shaddark ***** válasza:

A "lelki béke" elég tág fogalom.

Van ám negatív egó is, az ugyanaz mint a pozitív csak épp az álszerénységre hajt :)

Annyiban rosszabb mint a pozitív hogy nehezebb felismerni.

A papoknál, szerzeteseknél is tapasztalhattunk ilyet, pl. akik korbáccsal verik magukat azért hogy megváltsák a világot. Ez a környezetre nem annyira káros mint a pozitív egó, (bár ha a boszorkányégetéseket ide veszem ahol jót akartak nem biztos) inkább az egyén saját magának okoz problémát.

Az önmagával harmóniában élő embernek az egó nélküli állapotot kell elérnie, ami az önfejlődési/tanulási folyamat közben automatikusan bekövetkezik amikor "éretté" (bölccsé?) válik az ember mert összeáll a sok kis apró tudás egésszé.

2012. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 Shaddark ***** válasza:

Hát, nekem a szegényréteg is elég önzetlennek tűnik. Ők eleve gyermek koruktól úgy szocializálódtak hogy a túléléshez néha ki kell segíteniük egymást. Gazdagéknál meg érettség kérdése is szerintem, pl. a világ sok évben "hivatalosan" leggazdagabb embere Bill Gates (Microsoft) rengeteg millió dollárt adott adományokra gyermekotthonoknak... De van pl. Steve fiú (RIP) (Apple) aki meg egy fillért se, még a saját gyereke is majdhogynem éhezett mellette...

Sajnos ha nem magánemberről van szó hanem mint tömeg, szevezet (vállalatok) akkor már ugye nincs egyéni lelkiismeret, ezért ott már nem működik ez. Mindenki kihasználni, befolyásolni és elnyomni akarja a potenciális munkavállalókat, fogyasztókat.

2012. jún. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 Shaddark ***** válasza:

Közben rájöttem hogy félreolvastam :))

Igen a közép a legönzőbb, valószínűleg az emancipációs készségre hajlamosító ösztönző hiánya miatt. Munkahelyen jellemzően vannak alatta csoportok akikkel nem tarthat az elvárások miatt, felette megint. Vagy egyedül van mert vállalkozó, ilyesmi.

Bár én is az vagyok és mégis...

2012. jún. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
Minden rétegben akadnak kivételek, attól hogy középrétegbeli valaki még lehet emberséges lény.
2012. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 Shaddark ***** válasza:
Köcce, akkor megnyugodtam :))
2012. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
Szeretem a sok ember amelyik megmondja hogy mi van a túlvilág után :DDDD Ne másokért élj, hanem magadért. Atomnagy hiba. Persze hogy nem vagy boldog, hiszen nem is éled meg a vágyaidat, mindig mások után rohangálsz, azthiszed hogy annak van értelme hogy másokat kiszolgálsz. Nincs önbizalmad. Túlzásba viszed a vallást, ne add fel saját magadat olyan dolgokért amibe csak kapaszkodni akarsz.
2012. jún. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 Shaddark ***** válasza:

Pont most írtam máshová de akkor beteszem ide is :)

Én sose voltam vallásos, nem is leszek már, de ezt én is a magamévá tettem mert érdemes:


Nyugaton túl nagy a rohanás a keresztény elmélet következtében, miszerint csak egyetlen élet van, és a halállal elmész, nem térhetsz vissza többé. Ez egy őrült ideát teremtett az emberek elméjében. Ezért siet, ezért rohan annyira mindenki.


Senki nem nyugtalankodik amiatt, hogy hová megy, csak arra gondol, hogy gyorsabban menjen, ez minden. Ezért senki nem élvez semmit, mert hogyan élvezhetnél bármit is ilyen nagy sebesség mellett? Az egész élet egy “cserbenhagyásos” viszonnyá vált.


Ahhoz, hogy kiélvezz valamit, nagyon ellazult hozzáállásra van szükséged. Az élet élvezetéhez az örökkévalóságra van szükséged. Hogyan élvezhetnéd, amikor olyan hamar eljön a halál? Próbálod élvezni, ahogy csak tudod, de éppen ebben az erőfeszítésben veszíted el minden békédet, és béke nélkül nincs élvezet. Csak akkor lehetséges az öröm, ha nagyon lassan ízleled a dolgokat. Ha van elég elvesztegethető időd, csak akkor válik lehetségessé az öröm. A reinkarnáció keleti elmélete csodálatos. Igaz vagy nem – nem ez a lényeg. Nagyon ellazult hozzáállást ad az élethez. És csupán ez valódi. Én nem nyugtalankodom a metafizika miatt. Talán igaz, talán nem; ez egyáltalán nem számít. Számomra nincs jelentősége. De csodálatos hátteret ad.


- Osho -

2012. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
Ezzel most azt akarjátok mondani hogy ne segítsek másoknak mert azt saját önzésből teszem.Pl ha legközelebb a néni agódva nézi a busztáblát és én odamegyek megkérdezni mi a baj és felhívom neki a tudakozót azt azért teszem mert önző vagyok ésegoista nem azért mert szimplán úgy érzem mivel nekem van rá lehetőségem ezért segítek neki mert így elmondhatom magamnak: ember vagyok, mert segítek akinek tudok és mind ezt csupán azért az egyért hogy egy kicsit megérezem mitöl is kölönbözök némely más embernek nevezett képződménytől akiket még állatnak sem neveznék?Nem várok megváltást és örömmel megyek a pokolba ha ezen önzésemmel másoknak kicsit is segíthetek.Valóban így lenne?Önös érdekből segítek másoknak ? Vagy amit nem mondunk ki az nem is bűn ?Ha segítek annak akit titkon szeretek hogy bolog legyen és tudom hogy ő nem szeret úgy ahogy én őt, és titkon csak azért teszem mindezt hogy ő boldog legyen az bűn? Akkor én kárhozott vagyok és ne segítsek soha senkinek mert azt nem CSAK érte hanem részint magamért is teszem?
2012. jún. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 A kérdező kommentje:
Nem kell tulkomplikalni azert....:) Nyilvan nemesebb dolog teljesen onzetlenul segiteni, de nyilvan az sem oltari bun ha ezzel a Te lelkiiismereted is jobb.Vegulis ez haladas, en ugyanis azt jo jelnek veszem ha valakit elegedettseggel tolt el ha valakinek segiteni tud.Innen lehet fejlodni. Ha valakiben megszolal a lelkiismeret es legalabb probalkozik ennek megfelelni.Az Egot azert nem lehet elnyomni vagy legalabbis nagyon nehez lehet.Hiszen az Ego szukseges a tuleleshez, amolyan onvedo-mechanizmus.Igy aztan az onzesre is lehet mondani hogy valamilyen szinten nelkulozhetetlen.Szerintem....
2012. jún. 15. 21:35
 30/66 Shaddark ***** válasza:
Én azt mondom hogy ne tedd ha az nem okoz örömet neked. Ne légy önzetlen mert a pap azt mondta, akkor se ha azért teszed mert az elvárás. Akkor légy az ha az neked is örömet okoz hogy segythettél.
2012. jún. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!