Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » , , Aki felaldozza az eletet,...

, , Aki felaldozza az eletet, megnyeri azt. " Ez hogyan ertemezheto?

Figyelt kérdés

Mit ertenek az alatt h aldozzam fel az eletem.Magyarul direkt valasszam mindig az aldozatokkal jaro utat? Aldozzam fel magamat masokert?

De ezzel . Hogy nyerem meg az eletet? Mi az ertelme? Mit nyerek rajta?

Mar tettem onzetlen aldozatokat masokert eletem soran, de a dolgok csak meg rosszabbra fordultak.Boldog sem vagyok.Hiaba cselekszem helyesen, olyan erzesem van mintha az elet folyamatosan kegyetlen jatekot uzne velem es buntetne.Megalaz es szanalmasnak es gyengenek tunok.Pedig az ilyen dolgokhoz erosnek kell lenni.



2012. jún. 15. 17:15
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 Shaddark ***** válasza:
Hát, a csigában még lötyögne azért szerintem :)
2012. jún. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
Én mindenesetre azzal kezdeném hogy szétnéznék az életem körül hogy mi a helyzet, nem pedig azzal hogy mindenféle vallásos rizsában keresnék kapaszkodót (pótszert). Megnézném hogy milyen a kapcsolatom a szüleimmel, vannak-e barátaim, van-e barátnőm, hogy érzem magam mikor egyedül vagyok?
2012. jún. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
44%

Aki feláldozza azt az "én" érzetet, amely magát elkülöníti mástól, amely magát megkülönbözteti, és másokat is, ami fél, ami ebből kifolyólag saját érdekét veszi előre automatikusan, ami sértve érzi magát, ami szánalmasnak, gyengének és a többi...az megnyeri azt az "én" érzetet, amely tökéletesen egynek érzi magát mindennel, ezáltal nem függ semmitől tudatban, nem kell félnie, hiszen el nem pusztul, így mindig a boldogság érzete járja át. Ez végső soron pusztulás az illúzióban, de újjászületés a Valóságban.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
Edig ez a filozófiai fejtegetés a legérdekesebb és legszínesebb téma amit olvastam az oldalon. Nem tudom miért a reinkarnációs sorba írtad, de klassz gondolatokat hozott a felszínre. Ha az volt a szándék, hogy valami karmikus", zavaros választ erőltess ki kár volt mert nincs reinkarnáció. Jó kis filó" eszmecsere alakult ki, tetszett:-))
2012. jún. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 A kérdező kommentje:
Azert irtam a reinkarnacios rovatba , mert nem tudtam hogy hova tegyem, gondolkodtam az onismereti kerdesen, aztan mivel a reinkarnacio izgalmas tema en pedig sok fejtegetest akartam, igy besoroltam ide.Te7at en nagyon orulok a valaszoknak, pontosan ilyesmire vagyakoztam.;)
2012. jún. 16. 16:24
 56/66 Shaddark ***** válasza:

"mindenféle vallásos rizsában"

Ezzel maximálisan egyetértek, a világ összes vallása bűntudatra épít :(

2012. jún. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 Shaddark ***** válasza:

"ki kár volt mert nincs reinkarnáció."

Ez így va,n viszont attól még hihetünk benne ha szükségét érezzük. :))


" Nyugaton túl nagy a rohanás a keresztény elmélet következtében, miszerint csak egyetlen élet van, és a halállal elmész, nem térhetsz vissza többé. Ez egy őrült ideát teremtett az emberek elméjében. Ezért siet, ezért rohan annyira mindenki.

Senki nem nyugtalankodik amiatt, hogy hová megy, csak arra gondol, hogy gyorsabban menjen, ez minden. Ezért senki nem élvez semmit, mert hogyan élvezhetnél bármit is ilyen nagy sebesség mellett? Az egész élet egy “cserbenhagyásos” viszonnyá vált.

Ahhoz, hogy kiélvezz valamit, nagyon ellazult hozzáállásra van szükséged. Az élet élvezetéhez az örökkévalóságra van szükséged. Hogyan élvezhetnéd, amikor olyan hamar eljön a halál? Próbálod élvezni, ahogy csak tudod, de éppen ebben az erőfeszítésben veszíted el minden békédet, és béke nélkül nincs élvezet. Csak akkor lehetséges az öröm, ha nagyon lassan ízleled a dolgokat. Ha van elég elvesztegethető időd, csak akkor válik lehetségessé az öröm. A reinkarnáció keleti elmélete csodálatos. Igaz vagy nem – nem ez a lényeg. Nagyon ellazult hozzáállást ad az élethez. És csupán ez valódi. Én nem nyugtalankodom a metafizika miatt. Talán igaz, talán nem; ez egyáltalán nem számít. Számomra nincs jelentősége. De csodálatos hátteret ad."

- Osho -

2012. jún. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
A sámánizmus pl nem. Nem tudom elfogadni azoknak az embereknek a véleményét akik a vallásból indulnak ki, hát könyörgöm, emberi lények vagyunk, a természetből, érzéseink vannak, miért akarják bebizonyítani hogy ilyen meg olyan isten teremtett meg hogy bűn az érzések átélése stb, meg hogy add fel az Éned. Ki volt az az állat aki ilyet kitalált? Ebből lesz a sok személyiségzavaros. Az érzéseidet megélni kell nem pedig elfojtani, meg megmagyarázni hogy bűn. Az érzések automatikusan jönnek, nem kéri semmilyen isten, meg nem is büntet érte, hanem jön, az érzés van. Ahogy a düh, a harag, úgy az öröm és a boldogság is jön, és van. Nem kell őket megmagyarázni. Most nagyon elvonatkoztattam, de azt írod hogy nem vagy boldog, azt érzed hogy az élet megaláz, meg szánalmasnak tűnsz. Nem az élet aláz meg, hanem te alázod meg saját magadat. Azzal hogy nem éled meg az érzéseid, azzal hogy magadra vállalsz fölösleges dolgokat, azzal hogy másoknak akarsz megfelelni, azzal hogy nem vagy képes értékelni azt amid van. Az hogy boldog legyél mindig rajtad múlik. Jogod van ahhoz, hogy úgy éld az életedet ahogy akarod, csak mindig vállalj érte felelősséget.
2012. jún. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 Shaddark ***** válasza:

Összefoglaltad Osho 20 könyvét 10 sorban :)

Így van, egyetértek.

A sámánizmusról alig tudok valamit, nem ismerek senkit aki foglalkozik vele. Azt sem tudtam hogy vallásnak számít...

De a "divat spiritualitást" is a vallások mellé tenném, azok is többet ártanak mint használnak ahogy látom.

2012. jún. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 A kérdező kommentje:

Igen annak erzem magam.:(

De ez vilag eletemben igy volt.De egyebkent csak eszembe jutott a kerdesemrol es odabigyesztettem, nem akarom egyaltalan sajnaltatni magam.Csak az okat keresem.Es jahhhh...nem tudom megertetni magam az emberekkel es elfogadtatni talan.Az erzeseimert es donteseimert mindig felelosseget vallalok.Csak olyan uresseget erzek.

Es nem tudom mivel toltsem ki az urt.Leginkabb feleslegesnek erzem magam a vilagban.:) Mindegy mit teszek, mik a vagyaim.Mar mindent probaltam.Valami nem okes bennem.Mar arra is gondoltam Borderline'm van. Nem. Nem tudom sajnos hol a hiba.

2012. jún. 16. 21:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!