Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha a reinkarnáció lehetséges,...

Ha a reinkarnáció lehetséges, mért nem emlékszünk elöbbi életünkre?

Figyelt kérdés
Mi értelme annak,hogy újbol megszülessünk,ha nem emlékszünk előtte mi történt velünk,és miért kell vezekelnünk,hogy ha nem tudjuk mit vétkeztünk előző életünkben?Vagy ez is csak egy olyan dolog,hogy megkönnyitse az embereknek a halál elfogadását,abban a reményben,hogy nem szakadunk el örökre az élettől?
2009. okt. 28. 09:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
miért kéne még az is pluszban? bőven elég erre az életre emlékezni, annyi szar van benne, hogy már ez is sok. :)
2009. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
97%

Olvastam egy könyvet,a reinkarnációval volt kapcsolatos és a végén a szerző leírta a saját megtörtént történetét. Annyi volt a lényege hogy előző életében Ausztriába élt egy kis tóparti városkában,és kiskorában erről a helyről villantak be képek neki. Felnőtt,elkezdett asztrológiát tanulni és valahogy eljutott az előző életének színhelyére. Felborult az élete,egyszerre két otthona volt és ha Ausztriában volt akkor hiányzott a siófoki otthona,ha Siófokon volt akkor pedig Ausztriába akart menni.


Hát ezért nem emlékszünk,jobb tiszta lappal kezdeni.


De én azért felkutatom az előző életeimet ha tudom,túlságosan érdekes téma ez ahhoz hogy kihagyjam:))))

2009. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Hát igen,én is sokat gondolkoztam rajta,hogy mi lehetem előző életembe!Jó lenne megtudni!Igen,nagyon sokk rossz dolog történik életünk sorám,és mi mégis ragaszkodunk az élethez,bármilyen is az!Nem a rossz dolgok tartanak bennünk életben,hanem azok a pici apró örömök amik azért néha vannak,és a remény, hogy újbol átéljük azokat!Én megszeretném tudni,hogy mi vagy ki lehetem előző életemben, bevállalnám annak minden következményét!Valószínüleg boszorkány voltam,és mágián égetek el!:):):)Ugyanis félek a tüztöl meg a víztöl!De ha nem boszorkány akor esetleg madár,mert sokszor álmodom,hogy repülök!:):):)
2009. okt. 28. 18:31
 14/25 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
Ha nagyon akarod tudni, keress egy erre specializált hipnotizőrt, vagy vedd meg a Létköz című könyvet és CD-t de szerintem várd meg az "óra" végét, amikor kicsöngetnek, és akkor okosabb leszel.
2009. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

15:47es válaszoló vagyok

Nekem volt egy korszakom mikor tök sok ilyen "jelet" láttam egy barátnőmmel,azóta sem tudom hogy kitaláltuk vagy tényleg az előző életünkből voltak azok a bevillanások:D Egyszer azt álmodtam hogy megégettek máglyán,és láttam belülről a vörös lángokat meg egy vár romjait:D

2009. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
A hinduizmus szerint a reinkarnációban a lélek születik csak újjá, a testből semmi sem őrződik meg. Az emlékeidet az agyad raktározza, az elpusztul, mert a tested része.
2009. okt. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
20%
Ha valóban létezne ilyen, hogy előző élet, stb, akkor bizonyára emlékeznénk rá. De a Biblia azt tanítja, hogy a halállal megszűnünk létezni, és semmit nem érzékelünk a külvilágból, valamint nem megyünk (lelkünk) sehová.
2009. okt. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
70%
utolsó...te milyen Bibliát olvasol? mert tudtommal az a szokványos Biblia mennybe vagy pokolba küldi a lelkeket, nem szűnünk meg létezni... de amúgysem az volt a kérdés, hogy a biblia mit tanít...tanulj már meg olvasni
2009. okt. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
89%
Ne úgy értsd, hogy "az" előző élet, hanem előző életek folymata az, amin átmegyünk. Gondold el az emberiség történelmét. Mennyi háború, gyilkolás, karok, lábak fülek levágása, megvakítás, máglyák, vízbefolytások... stb. Bizonyára a lelkiismeretünk nem bírná elviselni. De ahogy írta is valaki, a tudatalattink tudja. Én úgy mondom:a lelkünk az, ami tudja. A Tizedik felismerés-ben olvastam a lélekcsoportokról, ez annyit jelent, hogy - mintha egy osztályba járnának - újra meg újra együtt jelennek meg. Mint lelkek együtt vannak, és itt az anyagvilágban mint testérek, barátok, házastársak, szülő gyerek, szomszédok, egy faluban lakók, stb jelennek meg. Tehát valóban lehetséges, hogy a korábbi családoddal vagy barátaiddal újra együtt leszel legközelebb, de addig is "odaát". Én sokat olvasok ezekről, elismert tudós emberek könyveit, ezek nem butaságok. Csak azért hiszik sokan annak, mert úgy van kitalálva, hogy ne lássunk bele a lélekvilágba. "Most csak tükör által, homályosan" látunk, de mikor valaki megérik arra, hogy lásson, olyan, mintha a függönyt széthúznák.
2009. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
4%

ÉN AZELŐZŐ ÉLETEMBEN ISTEN VOLTAM CSAK MEGTÉRTEM JOBBNAK LÁTTAM AZ ATEIZMUST

MOST ITT VAGYOK ÉS OLVASOM A SOK BARMOT ÉS JOL ÉRZEM MAGAM

sok idétlen kérdés és sok idétlen hivő

nincs mivel foglalkoznotok

dolgozzatok inkább az legalább hasznos

különben meg azért nem emlékeztek vissza az előző életetekre mert agyilag zoknik vagytok 1xü

2009. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!