Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nagyon félek a haláltól, hogy...

Nagyon félek a haláltól, hogy nem lesz semmi élet után! Mit csináljak? Ti miben hisztek? 😞 😞

Figyelt kérdés
16/F vagyok.

2015. szept. 12. 23:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
0%
De mi van ha nem veszik észre? Volt a tv-ben,hogy sajnos a világűr 3%-át tudják megfigyelni a többit nem. A másik szerintem egy meteor olyan sebességgel is jöhet,hogy időnk se lenne észrevenni. Hajnal 3-ig voltam fent megint,minden nap egyre rosszabb és rosszabb. :'( De honnan jött nekem ez a mizéria nem tudom!!! :( Csak lassan már tényleg nem bírom... :'( Meg mi van ha tudják,csak nem akarnak pánikot kelteni?! :( Mi van ha valaki megátkozott és azért van ez nekem,ez a félelem,rettegés?
2015. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim válasza:
43%

Az egyház szerint kizárólag a mennyország, pokol és purgatórium hármasa vár ránk odaát, míg más vallások egy része a reinkarnáció útjára állítja a túlvilág kapuján átlépett lelkeket, és ott vannak a klinikai halál állapotából visszatérők egyéni beszámolói. Ezek nem egyszer szöges ellentétben állnak a vallások tanításaival és intelmeivel.Számtalan beszámoló létezik odaátról, de nincs kettő, amely teljesen egyforma lenne. Vannak közös pontok az elbeszélésekben, így napjaink kutatói ezen fix pontok köré próbálják meg összegyűjteni a szerteágazó információkat. A visszatérők soha nem tudják pontosan, emberi szavakkal kifejezni az általuk megtapasztalt élményeket, mert a túlvilág szavakkal történő leírása meghaladja az emberi kifejezőképességet. Mindennapi életünk három dimenzióban létezik, a világ nyelvei is három dimenzióban fejezik ki magukat. Az a létsík ahová kerülünk nem három dimenzióból áll, hanem attól többől. Ezért is találkozhatunk a visszatérők részéről olyan megfogalmazásokkal, hogy:


„A jelzőket és azok felső fokát melyekkel kifejezhetném magam, még ki kellene találni.”


Talán a lenti háziasszony leírása áll a legközelebb ahhoz, hogy megértsük:


„Ha Önnek mindent megpróbálok elmondani, komoly probléma előtt állok, mert mindazok a szavak, melyeket ismerek, a háromdimenziós világhoz tartoznak! Élményem közben is gondolkodtam: Hát igen, a geometriában azt mondták, hogy három dimenzió van, ezt készségesen el is hittem. De itt ez nem érvényes- itt több van. Természetesen a mi világunk, amiben jelenleg élünk háromdimenziós, a következő viszont egészen biztos, hogy nem az. Éppen ezért nehéz ezt Önnek elmondani. A tér és idő fogalmával ellentétben kell magam kifejeznem. Megpróbálok a valósághoz annyira közel kerülni, amennyire csak lehetséges, de ennek ellenére ez mégsem lesz valóságos helyzet. Valóban nem tudok Önnek teljes képet adni.”Herpergel Róbert | 2014-02-04 18:30:28

Az egyház szerint kizárólag a mennyország, pokol és purgatórium hármasa vár ránk odaát, míg más vallások egy része a reinkarnáció útjára állítja a túlvilág kapuján átlépett lelkeket, és ott vannak a klinikai halál állapotából visszatérők egyéni beszámolói. Ezek nem egyszer szöges ellentétben állnak a vallások tanításaival és intelmeivel.



A cikk előző része már adott egy pillanatnyi betekintést arról, hogy mi várhat ránk a túlsó parton. Tegyünk ismét egy lépést síron túli utunkon, hogy legalább részben el tudjuk képzelni azt a helyet, ahová már előttünk több százmillió lélek került. Számtalan beszámoló létezik odaátról, de nincs kettő, amely teljesen egyforma lenne. Vannak közös pontok az elbeszélésekben, így napjaink kutatói ezen fix pontok köré próbálják meg összegyűjteni a szerteágazó információkat. Most is – mint cikkünk előző részében – ezen az úton haladunk tovább.



A visszatérők soha nem tudják pontosan, emberi szavakkal kifejezni az általuk megtapasztalt élményeket, mert a túlvilág szavakkal történő leírása meghaladja az emberi kifejezőképességet. Mindennapi életünk három dimenzióban létezik, a világ nyelvei is három dimenzióban fejezik ki magukat. Az a létsík ahová kerülünk nem három dimenzióból áll, hanem attól többől. Ezért is találkozhatunk a visszatérők részéről olyan megfogalmazásokkal, hogy:


„A jelzőket és azok felső fokát melyekkel kifejezhetném magam, még ki kellene találni.”

2015. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
26%

egy nagyobb meteort biztos hogy még időben észrevesznek.

ami meg bekerül a föld lékterébe az a súrlódástól még a becsapódás előtt elég.

vagy csak jelentéktelen része ér földet.

de már volt rá pld hogy szét kellet lőni és meg is tették.

amúgy meg folyamatos megfigyelés van és érzékeny műszerek erre a célra is.

úgy hogy nyugi nem hiszem hogy ezen a téren meglepetés érhetne minket.

nem szabad ennyire félelemben élni valamitől,főleg ha nincs is rá ok.

2015. szept. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
39%
Hát legyen úgy,amit írtál!!! Bízom benne,hogy igazad van. Szóval nem egy unatkozó valaki vagyok,aki unatkozik és van ideje ilyenekre. 3 kisgyermekem van. 29 vagyok. Most lesz 8 a legnagyobbik. A középső 6 éves,a legkisebb pedig 8 hónapos. Mind lányok. :)Szóval nem unatkozom mellettük. Annyira féltem őket is!! :/ Csak tényleg ez a halálfélelem.... :( Ma egyik barátnőm megnézi,hogy mitől lehet. Majd megírom,mit hozott ki belőle.
2015. szept. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
76%

szülőként a tetteink és az érzelmeink is kihathat a családunk többi tagjára.

a gyerekek még ha még picik is át érzik a szülő örömét s a gondja bajait is.

mely rájuk is befolyásoló hatással van.

tehát ha a gyerek érzi rajtad a halálfélelmet meg jegyzem amire valójában nincs okod,azt az érzést átveszi a gyerek is.

mely rosszabb esetben felnöt korban is megmarad bennük.

lépj túl ezen,és a gyerekeid csak a szerető és biztonságos családi légkört érezze otthonnak.

néz rá a három kincsre amellyel Isten megajándékozott,és gyönyörködj benne.

ők a te életed fojtatói,minden erőddel arra koncentrálj hogy tisztességes és becsületes embert faragj belőlük.

és hogy nekik minél jobb lehessen az életük most,és a későbbi életük során.

és feled el azt az ostoba meteort.

a haláltól sem kel félni hisz az élet természetes része,melyet ha elfogadnak ha nem az akkor is eljön minden emberhez.

és aztán fojtatódik,mert e földi életünk valójában csak az életünk kezdete.

2015. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
28%
25-ös!! Na most elpityeregtem.. rajtam volt valami árny szerű valami,a barátnőm leszedte. Ugye nekem ez a kettő "nagy" félelmem van a meteor,halál. Ezt a két félelmemet erősítette fel ez az árny és ő ebből az alacsonyabb rezgésszintű energiából (félelmemből) táplálkozott. Nagyon remélem,hogy ma már tudok egy jót aludni. Mert annyira kifáradtnak érzem magam.. nagyon köszön annak aki itt írt nekem!! :)
2015. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
39%
Köszönöm*
2015. szept. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:

Én hiszek a túlvilági életbe, és így nem félek a haláltól, mert minek ? Egyszer úgyis megkell halnunk, akkor éljünk azzal a tudattal, hogy a halál után van menny, pokol. Én ebben hiszek . Legyünk kedvesek, segítőkészek itt a földön, akkor majd a halálunk után megkapjuk a jutalmunk, a túlvilági, mennybeli életet.

És még valami, most küldök majd egy verset.

2015. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
68%

A lélek


Az élet véges,

De nem a lélek,


Hiszen tovább él a lélek,

Ki ezt ne hiszi el téved.


Lélek égre néz,

Nagy fellélegzés.


Mostmár a testet kinőtte,

És kiszabadulhat belőle.


Fel megy a mennybe,

Feljebb és feljebb,


Már várják őt az égiek,

Tartsuk meg ezt a szép hitet.

2015. szept. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
0%

Én a Bibliának hiszek, megtapasztaltam a saját életemben is, hogy igaz, és a jövendölések is beteljesedtek (kivéve, ami még hátra van) úgy, ahogy Isten előre megmondta.

A Biblia a halált az utolsó ellenségünknek nevezi, amelyet az idők végén meg fog semmisíteni.

Az utolsó időkről is ír a Biblia, ami a jelek szerint már meglehetősen közel van. Sok csapás fogja érni a földet, többek között lesz meteorit-becsapódás is, ha már ez a téma feljött:

"A harmadik angyal is trombitált, és az égből egy nagy égő csillag hullott le, mint egy lámpás, és ráesett a folyók harmadára, és a vizek forrásaira. A csillag neve pedig Üröm, és ürömmé lett a vizek harmada, és sok ember meghalt a vizektől, mert azok keserűvé váltak." Jelenések 8:10-11


Ez ugyan még nem most szeptemberben fog bekövetkezni, mert vannak ezt megelőző csapások, de jó esély van rá, hogy még életünkben bekövetkeznek ezek. Bővebben lehet olvasni erről a Bibliában, mint ahogy a kivezető útról és a halál utáni életről is.

2015. szept. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!