Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nagyon félek a haláltól, hogy...

Nagyon félek a haláltól, hogy nem lesz semmi élet után! Mit csináljak? Ti miben hisztek? 😞 😞

Figyelt kérdés
16/F vagyok.

2015. szept. 12. 23:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 Attila_the_hun ***** válasza:

# 39


Akkor fuss neki ismét a válaszomnak. Úgy gondolom, hogy semmi olyat nem írtam benne, hogy ott mi van, csak azt írtam, hogy mi, miért nem lehet.

2015. szept. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:
Ment a like mkinek! Még írjatok! :) holnap pedig ősz! :D
2015. szept. 22. 15:43
 43/63 xeniah ***** válasza:
100%

Kedves Attila_the_hun!

Gondolom ugyanilyen határozott elképzeléssel rendelkezel arról az Istenről, akiben nem is hiszel ;)

Nem tudom, honnan szedted a mennyországról való elképzelésedet, de mivel a mennyországról a Bibliában olvashatunk, érdemes lenne utánanézned, hogy mit is ír róla a Biblia.


Nem tudom, miből gondolod, hogy nem lenne kezünk, lábunk stb. Nézd meg, hogy Jézus hogy nézett ki feltámadása után: rendes teste volt, ami hasonlított a miénkhez, meg lehetett fogni, tehát nem szellem volt, ugyanakkor más tulajdonságai voltak (pl. át tudott menni a falakon).

Az 1Korintus 15-ben ez olvasható a földi és mennyei testről:

"Mindez egy szempillantás alatt fog történni, amikor az utolsó trombitaszó felhangzik. Megszólal a trombita hangja, és akik korábban meghaltak, feltámadnak a romolhatatlanságra, az örök életre. Mi pedig, akik akkor még élünk, át fogunk változni. Ez a mostani testünk romlandó, ezért feltétlenül szükséges, hogy átváltozzon, és mentes legyen mindenféle romlástól. A mostani testünk halandó, ezért át kell változzon halhatatlan testté. 54 Amikor ez majd megtörténik, és a romlandó és halandó test átváltozik romlástól mentes és halhatatlan testté, akkor teljesedik be, amit az Írás mond..."


Evésről-ivásról - Jézus ezt mondta a tanítványainak az utolsó vacsorán:

"Igazán mondom nektek: mostantól fogva nem iszom bort a szőlő terméséből mindaddig, amikor majd újból iszom veletek Atyám Királyságában."


Nem sorolom tovább, csak buzdítani szeretnélek, hogy nézz utána a Bibliában, mert nagyon más elképzelésed van Istenről és a mennyországról is, mint ami a valóság. Elég csak abba belegondolni, hogy ha Isten teremtette ezt a világot, amelyben látjuk a szépséget akkor is, ha a bűn okozta romlás el is torzítja - vajon ugyanaz az Isten nem tudna ennél sokkal szebbet is teremteni? Ha azt mondja Isten, hogy a mennyország sokkal jobb lesz, mint amit el tudunk képzelni, akkor miért gondolsz arra, hogy sokkal rosszabb lesz, mint amit látsz, és amit szintén Isten teremtett?

Ha pedig Istenben nem hiszel, akkor nincs értelme cáfolnod a mennyországot sem, mert mindezt a saját elképzeléseid alapján teszed. Tudod, ha mesének tekinted a Bibliát, akkor ez olyan, mintha tennél egy kijelentést, hogy "Hófehérke nem mehetett hozzá a herceghez, mert megette a hétfejű sárkány". Egy ilyen kijelentéssel csak azt árulod el, hogy nem ismered az eredeti mesét, viszont kitaláltál egy másikat.

Én egyébként megtapasztaltam, hogy Isten valóság, az Ő szava, a Biblia igaz. Bátorítalak, hogy kezdd el keresni Istent, szólítsd meg Őt, mert Ő egy élő személy, és aki keresi, megtalálja.

2015. szept. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 Attila_the_hun ***** válasza:

"Nézd meg, hogy Jézus hogy nézett ki feltámadása után"


Nézem, nagyon nézem, de nem látom. Te látod? :)


Egyébként hagyjál békén a Bibliával. Szót sem érdemel, hiszen emberek írták, azok is jó régen, akik még azt sem tudták, hogy mit jelent az a szó, hogy bolygó.


Ha bizonyítékkal akarsz előrukkolni, akkor jobban össze kell szedned magad.

2015. szept. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 Attila_the_hun ***** válasza:

"Én egyébként megtapasztaltam, hogy Isten valóság"


Ez nem bizonyíték, közel sem az.


"Bátorítalak, hogy kezdd el keresni Istent"


ha keresném, akkor hinném, hogy létezik. Ha hinném, akkor azt találnám meg amit szeretnék és nem a valóságot. Ebbe a hibába esik minden hívő.

2015. szept. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 xeniah ***** válasza:
78%

"Egyébként hagyjál békén a Bibliával"

Azért jöttem elő a Bibliával, mert az általad idézett téma (mennyország kérdése) onnan származik. Ezért mondtam, hogy ha még csak el sem olvasod, mit ír a Biblia a mennyországról, akkor nincs semmilyen alapod, ami alapján azt mondhatnád, hogy milyen "nem" a mennyország, mert mindez csak a te elképzelésedben létezik, hogy milyen nem lehet az a mennyország, ami nem létezik, hiszen a Biblia teljesen mást mond. Tehát jobb lett volna azt írnod, hogy "Ne higgy abban a mennyországban, amit én elképzeltem, mert egy elég szegényes mennyországról van szó, ahol semmit sem lehet csinálni" ;)


"Ez nem bizonyíték, közel sem az."

A személyes megtapasztalást nem bizonyítékként hoztam, csak bátorításként. Számodra akkor lesz bizonyíték, ha te is megtapasztalod.


"ha keresném, akkor hinném, hogy létezik. Ha hinném, akkor azt találnám meg amit szeretnék és nem a valóságot. Ebbe a hibába esik minden hívő"

Ez nem így van. Te abba a hibába esel, hogy eleve kizárod Isten létét, tehát ha ő létezik, te akkor sem vennéd tudomásul. Tudod, a tudományos felfedezések is mindig egy feltételezésből indultak ki, és aztán utánajártak, hogy megállja-e a helyét az elképzelés. Pl. Kolumbusz feltételezte, hogy a föld gömbölyű és megkerülhető, így jutott el Amerikába. Newton feltételezett egy erőt, ami miatt a tárgyak nem felfelé esnek, és így ismertük meg a gravitáció törvényét.

Ha feltételezed Isten létét, elkezded keresni, de Isten igazából nem létezik, akkor nem fogod megtalálni. Ha létezik, akkor viszont megtalálhatod ;)

2015. szept. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 Attila_the_hun ***** válasza:

"Te abba a hibába esel, hogy eleve kizárod Isten létét,"


13 éves voltam amikor megvettem a saját zsebpénzemen a képes bibliát. Önszántamból, kíváncsiságból, önállóan érdeklődtem utána. Alig nőttem fel és a Károlyi Bibliát is elolvastam. Aztán jött a keresés időszakom. Az igazságot kerestem. Aztán rátaláltam: 20 éve vagyok Biblia-kritikus.

Ma már tudom, hogy hogyan és miért született közel 50.000 féle isten.

Csak a mai napon szentel nagyjából 2-3 órát a témával. Ez egy kicsit sok, általában csak egy órát szentelek erre a napjaimból.

Alaposan össze kell szedned magad, ha még akarsz velem társalogni ebben a témában. Az nagyon kevés, hogy arra kérsz, hogy keressem. Ezt minden nap elmondja nekem valaki. -néha többen is

2015. szept. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 Attila_the_hun ***** válasza:

"Tudod, a tudományos felfedezések is mindig egy feltételezésből indultak ki"


Dehogy. A tudomány elméleteket gyárt, mégpedig az addigi ismeretekből, nem pedig bármi másból. Aztán az elméletet párhuzamos kísérletekkel igazolják, vagy pedig elvetik.

2015. szept. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 Attila_the_hun ***** válasza:
Túlléptem azon, hogy létezik-e teremtő. 1-2 éve azzal a kérdéssel foglalkozom, hogy az emberiség számára jó lenne-e az? Ez sokkal tartalmasabb, fontosabb kérdéseket vet fel.
2015. szept. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 xeniah ***** válasza:
100%

" Az igazságot kerestem. Aztán rátaláltam: 20 éve vagyok Biblia-kritikus."

Ennek a fényében még meglepőbb, amit a mennyországról írtál, mert az köszönőviszonyban sincs azzal, amit a Biblia ír. ;)

2015. szept. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!