Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nagyon félek a haláltól, hogy...

Nagyon félek a haláltól, hogy nem lesz semmi élet után! Mit csináljak? Ti miben hisztek? 😞 😞

Figyelt kérdés
16/F vagyok.

2015. szept. 12. 23:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 Attila_the_hun ***** válasza:
100%

Tudom mit ír a Biblia, de az logikátlan, tele van ellentmondással.

Ugyanakkor mint már mondtam, nincs jelentősége, hogy mit mond, hiszen azt régi idők emberei írták össze. Miért vennénk alapnak?

2015. szept. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim válasza:
62%
Születésed előtt évezredekig halott voltál. Az meg nem is volt rossz, ugye? Nincs semmi rossz emléked. Na látod. Fölösleges aggódnod.
2015. okt. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
2015. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
39%
Ugyanaz van a halálod után, mint a születésed előtt volt. Fájt? Nem. Ijesztő volt? Nem. Hát akkor??
2016. ápr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:

"Meghalni – elszunnyadni – semmi több;

S egy álom által elvégezni mind

A szív keservét, a test eredendő,

Természetes rázkódtatásait

Oly cél, minőt óhajthat a kegyes.

Meghalni – elszunnyadni – és alunni!

Talán álmodni: ez a bökkenő;

Mert hogy mi álmok jőnek a halálban,

Ha majd leráztuk mind e földi bajt,

Ez visszadöbbent.

...

Ha rettegésünk egy halál utáni

Valamitől – a nem ismert tartomány,

Melyből nem tér meg utazó..."- Shakespeare: Hamlet


Mi volt előtte, mi lesz utána - ugyan már - ki tudhatja biztosan? Hinni lehet bármiben, s a hit erő, mely hegyeket mozgat meg. Az ismeretlentől félünk.

2016. ápr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:
ma 09:32: Nem is emlékszem rá... de okos :)
2016. ápr. 2. 23:16
 57/63 anonim válasza:
Ha bizonytalan vagy azzal kapcsolatban, hogy mi vár rád halálod után szerintem tedd félre az állandó rettegést. Tudom, hogy a kérdés régen íródott ki, azonban ezt az idelátogatók számára írom ki. Ha félsz a haláltól és szeretnél, de nem tudsz hinni az utána lévő "életben"/létben, hívja mkndenki úgy ahogy jól esik, akkor próbáld az életed minél értékesebbé, teljesebbé varázsolni és nem is vár rád ott semmi legalább tudod, hogy az életed szép volt, nem feltétlenül a körülményeknek, hanem akár neked köszánhetően.
2019. ápr. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 világvége1 ***** válasza:
0%
Aki jó a mennybe megy, aki gonosz a pokolba.
2020. máj. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
Sokan írják, az van az élet után, mikor meghalunk, mint az élet előtt. Ez logikus, és megkérdőjelezhetetlen, és abszolút, de igaz. Egy a gond, most hogy élünk, ha abban hiszünk semmi se volt, akkor félünk, mert nem akarunk megszűnni létezni. Nincs más csak hinni, hogy előtte is léteztünk, és a halél csak egy átmenet. Mint az ébrenlét , és az alvás.
2020. júl. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim válasza:
Az orvostudomány folyamatosan fejlődik , párév múlva több száz évig is élhetünk. Egyébkét 27 évesen nekem is megfordult a fejemben a halál gondolata.
2020. nov. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!