Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Az angyalok tényleg gonoszak...

Az angyalok tényleg gonoszak és valójában a démonok lehetnek jók az esetek többségében csak?

Figyelt kérdés

2022. júl. 29. 11:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 A kérdező kommentje:
Spirituálisan
2022. júl. 29. 14:55
 12/87 Grimfox ***** válasza:
100%
A görög daemon/daimón nem azonos a keresztény démonokkal. A nevet kölcsönözte csak a kereszténység a görögből. A görög daemon nem feltétlen egy önálló szellem volt, hanem tekintheted úgy, mintha a filozófus önmagával értekezett volna, mintegy meditációban, és a belső énje válaszolt neki. Miután átvették a szót, azt kizárólagosan ártalmas, negatív szellemekre alkalmazzák, amik nem akadályozzák ugyan a spirituális fejlődést, mert tesznek rá, de az ember életét, jólétét akadályozzák, élősködnek, kizsákmányolnak, mert ez viszont érdekük. Ha az angyaloknak nem érdeke a spirituális fejlődésed, akkor nem született volna meg a Zohár, és úgy általában a kabbala tudománya sem. Az pedig ősibb, mint a sátánizmus bármely formája.
2022. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 A kérdező kommentje:
Spirituális sátánizmus = felismerni, hogy az (ős)pogány vallások passzolnak egymással ezáltal vegyítenk őket
2022. júl. 29. 16:51
 14/87 A kérdező kommentje:
A gyakorlatban a zsidók se használják a kabbalát
2022. júl. 29. 16:52
 15/87 Grimfox ***** válasza:
100%

Nem mindenki jogosult használni a kabbalát. Gondolj rá úgy, mint egy misztikus iskolára. Persze ha beszerzed a könyveket, te is próbálkozhatsz vele, de valódi kabbalával csak zárt csoportok foglalkoznak, és foglalkoztak mindig is.

Miért volt szükséges stánizmusnak nevezni, ha valójában ősi pogány eszméket igyekeznek szinkretikusan értelmezni?

2022. júl. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 Red6+ ***** válasza:
0%
kipróbáltam a spirituális sátánizmust. hát. pokoli lett az életem s totál nem értem már meg az embereket. azóta gyűlölnek az emberek. hogy kell megszabadúlni ettől?
2022. júl. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:

Imádom, amikor egy ember, aki istent akár csak a gonolataiba engedi, de még szóba hozza.., beszél róla, az ekkora baromságokat tud mondani, úgy gondolkodik, mintha minden létező a világmindenségben egy sima földi ember lenne....


Még hogy az angyalok nem jók.. 4#es, te menj el innen. Vallásos szemtelen.


Az angyalok jók.

A legfejletlenebb angyalok is bőőven bőven olyan szinten vannak, ahol már réges régen nincs más csak jóra való vágy, jóság, törődés, és mindenek előtt istenszolgálat. Az angyalok kivétel nélkül annnyira nagyon jóságosak, amit te itt fel sem foghatsz.


A démonok viszont nem jók. Gonosz pedig nincs is. Mi a gonosz? Max az, amikor élvezed, hogy máson uralkodsz, és azt teszel vele, amit akarsz. De itt is jót akarsz..., csak magadnak. Nincs olyan, hogy rossz akarás. Semmi soha a létezésben vagy akár azon kívül időben hátra vagy előre nem akar rosszat. Ilyen nincs.

Ha önzőnek hívod a gonoszt, ugyanaz. A démonok rúl primitívek. Még egy átlag földi embernél is primitívebb, pedig ez a harmadik dimenzió leges legalja. Szóval nem 'rossz', se nem jó. Egy kutya, aki parancsot követ.

2022. júl. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 Red6+ ***** válasza:
Igazad van!!!!!!
2022. júl. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 A kérdező kommentje:

#15

Állításuk szerint az összes pogány vallásban hívták Satan-nak (Satannama) a főistent és megyegyeztek a tanításaik meg az isteneik csak máshogy hívták azokat. Tehát ez állításuk szerint nem szinkretizmus hanem tekintve, hogy manapság már az összes pogány vallás/kultúra átlátható észre kell venni, hogy az összes ugyanaz.


Nem tudom mennyire helyénvaló ez a történet állításuk szerint viszont így van.


#16

Sajnos nem tudom. Ha gondolod rá tudok kérdezni spirituális sátánistáktól, hogy mi a teendő ilyenkor. Benne vagyok egy ilyen csoportba + sok ilyen emberrel felvettem a kapcsolatot. Nem áll szándékomban bármit is csinálni pusztán érdeklődöm.


Esetleg kifejtenéd ha neked úgy jobb akkor privátban.


#17

Ezeket honnan tudod?


#18

Kinek, miben?

2022. júl. 29. 18:46
 20/87 A kérdező kommentje:
Én alapvetően szkeptikusnak tartom magam főleg az ilyen dolgokkal kapcsolatban de mostanában annyi spirituális sátánistának hallottam a tapasztalatait, hogy rendes hiszek nekik. De ha egy másik beállítottságú embert kérdezek Ő egyből mást mond XD
2022. júl. 29. 18:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!