Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Alá támasztani azt, hogy...

Alá támasztani azt, hogy nincsenek szellemek?

Figyelt kérdés
Szerintem vannak, de kíváncsi vagyok az ellenzők véleményére is.
2011. jan. 8. 00:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sok a csaló, meg inkább a mesékben, mondákban, horrorfilmekben jelenik meg és ugye ami ezekben benne van az biztos nem lehet igaz. Kérdezd körbe a barátaidat, hogy volt már ilyen tapasztalatuk, biztos, hogy legalább egynek, volt egy furcsa élménye.
2011. jan. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem van egy furcsa sztorim: (nem igaz) (kíváncsi vagyok kinek rémlik egy játékból :D)


Kezdjük a legelejétől...:

Felkeltem, elvégeztem reggeli teendőimet, mosakodás, fogmosás, wc-zés, reggelizés stb...

Majd délelőtt az iskolába menet (7.-es vagyok), taliztunk haverokkal. Beszélgettünk, együtt bementünk iskolába.

A mai nap különleges volt! Kennedy (polgármester) meglátogatta az iskolát. Még a délelőtt volt, amikor a folyosón (általában ha nincs ott senki nincs feloltva a villany nagyon sötét szokott lenni) felkapcsolódtak a villanyok, és a tantermekbe bementek a tanárok, osztályfőnökök, mi is, meg mindenki! Az osztályfőnökünk feszült volt, nagyon izgult a mai nap miatt. Elkezdett mondani valamit:

- Gyerekek, viselkedjetek átlagosan, ne halljak panaszt rátok se a polgármestertől, se senkitől!

Mi visszaszóltunk hogy rendben. Majd az osztályfőnök kiment a tanteremből, átment egy másik terembe valami miatt.

Nos mi egyedül maradtunk. Viccelődtünk egymással:

Na adjuk el az iskolát, stb...

Ekkor az ajtó felett van egy kis tükör amiből lehet látni a folyosó egy kis részét, max annyit világos van vagy sötét. Hirtelen a világosról sötétre váltott. Szerencsére az osztályba világos volt. Nem ilyettünk meg, mert 12-en voltunk az osztályba, és azt HITTÜK csak energia takarékosságból oltották le. Majd 1 óra elteltével már féltünk, mert senki nem kapcsolta vissza a lámpákat, és senki nem is jött be az osztályba, de kimenni se mertünk.

Viszont az ablakokból lehetett kilátni az iskola bejárati kapura. Figyeltünk mikor jön Kennedy polgármester.

Majd az egyik osztálytársamnak csörgött a mobiltelefonja.

Felvette, és megkérdezte ki az. Nem szólt bele senki.

Letette. Majd 1 perc múlva megint hívta valaki. Felvette, megint nem szólt bele senki, majd letette. 1 perc múlva megint csörgetett valaki. Felvette, majd beleszólt az osztálytársam:

- Nem tudom ki vagy, ne hivogass már te .... ....., mert följelentelek! Ekkor visszaszólt neki valaki:

Tessék? Én Kennedy vagyok, téged hívtalak most, mivel csak te voltál elérhető, a portás nem tudott mást hívni, mert nem vette fel senki, ezért nagy büntetést fogsz kapni, csak találkozzunk!!!

Ekkor az osztálytársam letette gyorsan, és ezt mondta nekünk:

Ki kell mennünk azonnal az iskolából, mert szellemek járnak itt, Kennedy volt, azt mondta megöl minket!

Megrémültünk... Majd hallottunk egy shotgun puska hangját (lövését), valaki lőtt!

- Mi a franc folyik itt, én mindjár kiugrok!

3. emeleten voltunk, a kiugrás szóba se jöhetett, alattunk forró szurok volt, mivel épp az utat javították!

Majd egy másik osztálytársam titokban halkan odament az ajtóhoz, és kinyitotta, majd hirtelen hangos suhogó hangot hallottunk. Az ajtót azonnal becsuktuk. 1 perccel később kopogott valaki szépen halkan mindha misem történt volna...

Kikiáltottunk:

- Ki az?

- Kennedy vagyok, engedjetek be beszélni akarok veletek!

Őszintén szólva legszivesebben nem engedtem volna be, de végül kinyitottuk neki az ajtót, de senki nem volt az ajtó elől. Ekkor megszólal az egyik osztálytársam:

- Muszály kimennem wc-re, már nem bírom visszatartani!!!

Így is lett. Az osztálytársam egyedül ment ki, mert senki nem mert velemenni. Mi figyeltük a kicsit kinyitódott ajtó, hogy mi lesz! A wc-nél volt. Lassan nyitotta ki az ajtót. Ekkor hírtelen az osztályterem ajtaja becsapódott, így nem tudtuk mi van a wc-ben... Ezután már nem mertük kinyitni az ajtót, csak nagy izgalommal vártuk, hogy jöjjön vissza az osztálytársunk. 1 óra megint eltelt nyugalommal, semmi nem történt, de még mindig halálosan rettegtünk. Hírtelen valaki ezerrel elkezdett dörömbölni az ajtón, nem értettük miért nem a kilincset használja, mindenesetre visszaszorítottuk az ajtót, és kikiabáltunk:

- Ki az?????!!!!

- Én, engedjetek be!!!

- Miért nem a kilincset használtad, mi tartott ilyen sokáig?!?!?!

Beengedtük. Befutott, majd egyenesen felém vette az irányt, vörös szemmel, véres félig leszakadt ujjal, félig elvágott torokkal jött nekem, megütött, én elestem, majd a többiek visszafogták...

- Mi történt, mi volt ott???!!!

Nem válaszolt, nem tudtuk mi történt vele!

Miért pont rám jött? Nem értettem.

Majd 2 perc múlva hirtelen betörték a kommandósok az osztálytermünk ajtaját. Ránk fogták az m4-eseket, és megkérdezték:


- Ti, démonok, hova vittétek Kennedy-t?

- Mi, mi nem vagyunk démonok!

Ekkor hírtelen az osztálytársunk, aki a wc-n volt kikapta az egyik kommandós pisztolyát a zsebéből, és lelőtte őket.

Majd ránk célzott. Ekkor hirtelen elesett, és meghalt!

Majd Kennedy ekkor befutott az osztálytermünkbe.

- Jól vagytok? Mi történt velük?

Nem bírtunk válaszolni a félelemtől...

Majd egy csomó lövöldözést hallottunk, kinéztünk.

Hát a katonák lövik le a tanárokat, a véres embereket.

Mi történt itt?????

Ekkor Kennedy előkapja telefonját, és felhív valakit, akinek ezt mondja:


- Hívja a "fekete" különleges csapatot!


Hirtelen egy tanár véres kézzel, véregző szájjal belép a terembe. Ezt mondja:


- Tünnyetek innen!

Ekkor Kennedy előkapta pisztolyát és egy tárat beléeresztett. A tanár a föld fele nézett, és ráugrott az egyik osztálytársamra és a fél fejét kiharapta.

Ekkor én, és az osztálytársaim kifutottunk mellette, majd előttünk a félelmetes folyosó, sötét volt, alig lehetett látni valamit. 1 perc múlva azon kaptam magam, hogy márcsak én, 2 osztálytársam és Kennedy él.

Ekkor egy rakéta belehajtott az iskolába, Kennedyt magával vitte, aki azonnal meghalt. 3-man maradtunk.

Elkezdtünk futni, de amerre csak mentünk vér, halott emberek, testrészek voltak előttünk.

Ekkor a black ops csapat betört az iskolába, és mindenkit megölt, az egyik osztálytársamat is véletlenül eltalálták, aki meghalt. Odafutottunk a black ops csapathoz, akik kivittek. Helikopterbe ülünk, majd az egyik "félholt" felkelt, felugrott a helikopterbe és kiszedte az utolsó osztálytársamat is... Mindketten visszaestek a "démonok" iskolájába. Én éltem túl egyedül.

Vége a sztorimnak!


UGYE MILYEN BRUTÁLIS VOLT???

2011. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek a szellemekben mert nem láttam egyet sem és szerintem amúgy sincsenek!

Amúgy meg egyszer néztem a spektrumon vagy valamelyik hasonló tv csatornán ahol bevittek embereket egy ilyen régi kastély szerűségbe épületbe ahol mindenféle trükköt bevettetek hogy azt higgyék hogy szellem járta!Köztük olyan gépeket is ami olyan hullámokat vagy miket gerjeszt hogy az ott lévő embereknek olyan érzésük támadt mintha ott lenne valami természet feletti meg rázta őket a hideg,stb

Meg köztük más egyéb trükköket is és teljesen be voltak tojva amíg el nem magyarázták nekik hogy ezek csak különböző trükkök voltak amiről a hétköznapi ember nem is képzelné hogy ilyet lehet csinálni "mesterségesen"!Mert néha ilyen hullámok vagy mik(már nem tudom milyen szakszavakat használtak) a természetben is előfordulnak!


Ugyan ez az ufo-s sztori(ezt is tv-be láttam) amikor az ember azt hiszi hogy őt elrabolták miközben ez is a "természetnek köszönhető"!Betteték egy kabinba egy embert akkor is mesterségesen gerjesztettek valami és teljesen transzba esett és azt hallucinálta hogy őt vizsgálják az UFO-k!


Arról meg hogy több kultúrában is megtalálhatóak a szellemke!De régen nm tudták az emberek hogy amit szívnak vagy esznek (bogyót) mi a mellék hatásuk vagy hogy attól van e!És akkor még nem ismerték a hallucinációt!


Amúgy is meg sokszor az emberi agy is közrejátszik!Az emberiség még fel se fedezte az agy teljes működését!

2011. jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Pontosan!

Én szerintem is az egész természetfelettis dolog HÜLYESÉG.

Nincs semmiféle szellem, démon (akikről én írtam), de az elejére odaírtam hogy nem igaz...

Szóval szerintem elég bizonyíték hogy nincsenek, az hogy belekéne gondolni egy kicsit!

2011. jan. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Ha nem lehet bebizonyítani hogy nincsenek, az nem azt jelenti hogy vannak, és ha nem lehet bebizonyítani hogy vannak, az nem azt jelenti hogy nincsenek."


Nyilván igaz a mondat mindkét fele, de a másodikhoz hozzátenném:

persze, NAGYON sok minden létezhet, amiről nincs bebizonyítva, hogy létezik, esetleg be sem lehet bizonyítani, hogy létezne, de amíg ez be nem következik, miért élnénk az életünket számításba véve őket?


Miért pont a szellemeket kezelnénk valóságosnak a sok-sok valószínűtlen és nem bizonyított dolog közül? Miért nem a húsvéti nyuszit, miért nem a télapót, miért nem a sárga alapon lila pöttyös üvegmedvét, aki a menzán helyetted eszi meg a spenótot, de cserébe másnap reggel elgáncsol az egész osztály előtt?


Kizárni semmit nem lehet igazán, de amíg a leghalványabb bizonyíték sincs, hogy bármi olyan történne, amit nem lehet megmagyarázni a szellemek létezésének feltevése nélkül, addig időpocsékolás számításba venni őket az életed tervezése során.


Egy jó videó arról, hogy miért nem jelent semmit, ha megmagyarázhatatlan esetet tapasztalsz:


http://www.youtube.com/watch?v=T69TOuqaqXI

2011. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

ez jó példa a beszűkült látókörűekre, akik (nem új információ) lehetnek beszűkült vallásos emberek is, meg beszűkült tudósok is. Ez nem függ a hitedtől, attól függ, hogy mennyire vagy hajlandó megváltoztatni a hitedet, ha úgy alakul.


Mindenesetre, szerintem kizárni, és elfogadni a szellemek létezését is szűk látókörűség. Azt lehet mondani, hogy "szerintem nem léteznek", mert szerintem is ez a logikus (kivéve persze, ha esetleg láttál már egyet). Szóval más dolog "elfogadni" a létezésüket, meg más "nem kizárni".

2011. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 01-08 14:40

ez szép kis történet:D akár könyvet is írhatnál belőle :D

vagy filmnek jó lenne:D

2011. jan. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
hát aki találkozott már szellemmel az tudja hogy léteznek.aki nem találkozott még azt meg azt mondja hogy nincsenek..
2011. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
véleményem szerint vannak
2011. jan. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Először talán le kellene írni, hogy milyenek azok a szellemek. Mit csinálnak, mit tudnak, milyen törvények vonatkoznak rájuk.


Azt jó, ha tudod: ha a szellemek látnak téged, vagy képesek itt bármit is megmozdítani, megérinteni - akkor ez neked is megy! Olyan nincs, hogy ez csak egyirányú lenne. Ebből az is következik, hogy ha te NEM láthatod a szellemeket (mert valami törvény tiltja), akkor ők sem láthatnak téged.

2011. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!