Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szkeptikusok, ehhez mit szóltok?

Szkeptikusok, ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés

Pár napja felmentem egy barátnőmhöz. Van egy másfél éves húga, vele és a barátnőmmel voltam a szobájában. A húga elkezdett furcsán viselkedni, állandóan az ajtót nézte, aztán visszanézett rám. Egyszer csak rámutatott (az ajtóra), utána többször is. Kérdeztem hogy ki van ott? (Ugyanis már többször felmerült, hogy szellem van a házban) Rám néz, azt mondja: papó.

Ránézek a barátnőmre, hát az arckifejezésünk nem sokban különbözött. Megint megkérdeztem a gyereket, hogy ki van ott? Papó. Az a furcsa, hogy még nem nagyon beszél csak egyszerű szavakat (pl. jó) de ezt tisztán és érthetően mondta. Minimum ötször.

Tegnap is fent voltam náluk, és megint ugyanez történt.. Aki erre ésszerű magyarázatot ad, minden tiszteletem.


2011. szept. 24. 21:17
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes kommenteket. Ha sikerül felvenni videóra, kiírom egy új kérdésbe.

És még annyit, hogy semmit nem tudhatunk biztosan. Az a baj a szkeptikusokkal... Hogy mivel ők még nem éltek át ilyeneket. Megpróbálják kizárni az életükből. De az a baj hogy nem lehet (: Hisz mit tudnak annyira a szkeptikusok? Semmit. Amit a könyvekben olvasnak. A szánalmas materializmusról. :D És ettől ők most nagyon műveltnek érzik magukat. De igazából azt hazudnak nekünk (mindenkinek) amit akarnak. Ahol csak akarnak. Attól még hogy valaki nem élt át ilyet, nem kell bezárkózni mert hogy "ez hülyeség". Ha nem akarod látni, úgysem fogod. És én rohadtul nem akartam belemagyarázni, hogy ez bizony szellem volt, mert én személy szerint FÉLEK, de! láttam amit láttam.

2011. okt. 7. 13:42
 32/39 anonim ***** válasza:

"Az a baj a szkeptikusokkal... Hogy mivel ők még nem éltek át ilyeneket"


Ezt honnan tudod?


"A szánalmas materializmusról."


A szellemek létét materialista alapokon is lehet kezelni, elfogadni. És idealista alapokon is lehet elvetni. Az okkultizmus leghangosabb kritikusa az egyház.


"És én rohadtul nem akartam belemagyarázni, hogy ez bizony szellem volt, mert én személy szerint FÉLEK, de! láttam amit láttam."


Nem akartad belemagyarázni? Nem úgy vettem észre. Az már csak a hab a tortán, hogy a semmibe próbálod belemagyarázni.

2011. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Majd elhiszitek..
2011. okt. 10. 00:55
 34/39 anonim ***** válasza:
23%
A diliházba az ilyen nagypofájú, üresfejű kölyköket kéne beb!szni, utolsó válaszoló, mint amilyen te is vagy.
2011. okt. 10. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
20%
:D mondja ezt wyrm a 18 év élettapasztalatával, amit a WoW-ban ért el. Télleg te láttad már Debrecent az ablakon kívül? :DDDD. Ne kötekedj kölykök, anyukád meglátja miket tolsz itt összeköti a sarkad!XDD
2011. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
micsoda vitákat olvashat itt a nagyérdemű...
2011. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

A relatív hivatkozásokkal kicsit óvatosabban kellene bánni, te féreg (tudom, hogy nem ezt jelenti a neved), mert majdnem azt hittem, hogy hozzám beszélsz.

http://www.youtube.com/watch?v=XzPBUGUM7KQ

2011. okt. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%
Tudom már ki vagy, te selejtes tornacipő.
2011. okt. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

"A szánalmas materializmusról."



Egyelőre a materialista felfogás szerint működik. Ha ezzel te képtelen vagy azonosulni, javaslom, lebegj át a szellemekhez.

Egyébként a kérdező azoknak az embereknek a tipikus esete, akikkel képtelenség vitatkozni, mert sem kellő tudományos ismerettel, se elégséges érvelési készséggel nem rendelkezik. A legtöbb, amire eddig képes volt: "Majd elhiszitek..." Ez aztán a mindent elsöprő érv, hova küldhetem az Oscart? Egyébként én magamat nem gondolom egy megátalkodott szkeptikusnak, de azzal egyszerűen nem tudok mit kezdeni, hogy valaki azzal támasztja alá megrendíthetetlen bizonyítékként a szellemvilág létezését, hogy egy 2 éves kisgyerek (akinek mellesleg ki sem alakult az anyanyelvi kompetenciája, tehát gagyog marhaságokat) az ajtóra mutogat. Előbb érvelni, kulturáltan kommunikálni tanulj meg kérdező, aztán tedd fel másképp a kérdést. Eleve az a bicskanyitogató tudod, hogy ÍGY teszed fel a kérdést. Nem kaptál volna annyi támadást, ha pl. feltevésként állítod be a kérdést: szerintetek elképzelhető, hogy..?

2012. jan. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!