Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Kíváncsi vagy valamire a...

Kíváncsi vagy valamire a természetfeletti lényekkel, démonokkal, ördögökkel, angyalokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kérdezz bátran, a téma régi tanulmányozója vagyok


:))


Asmodeus


2012. márc. 22. 11:57
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

tegnap 19:06


Már eleve az ó és újszövetségi Istenkép ellentéte, az egyik még bosszúálló, a másik pedig már jófej és megbocsájtó, pedig elvileg ugyan az az Isten :)


Aztán pl. ott van a parancsolatok között, hogy ne ölj, mégis tele van az ószövetség gyilkosságra való felhívással.


„A ki megveri az ő atyját vagy anyját, halállal lakoljon.” (2Móz. 21.15)


„A ki embert lop, és eladja azt, vagy kezében kapják, halállal lakoljon.” (2Móz. 21.16)


„A ki szidalmazza az ő atyját vagy anyját, halállal lakoljon.” (2Móz. 21.17)


„A ki isteneknek áldozik, nem csupán az Úrnak, megölettessék.” (2 Móz. 22.20)


Van még bőven.


Aztán ott van pl. már a Biblia legelején, hogy:


„És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre” (1Móz. 1.26, 1 Móz. 5.1)


Kiknek a képére? Nem egyedül van Isten? Ha Isten a saját képére/képükre teremtette az embert akkor több is van? Vagy Isten skizofrén? :)


„És monda az Úr Isten: ímé az ember olyanná lett, mint mi közülünk egy, jót és gonoszt tudván.” (1Móz. 3.22)


Ismét, "közülünk"? Kik közül?


)


„És elhagyák az Urat, atyáik Istenét, a ki kihozta őket Égyiptom földéből, és más istenek után jártak, a pogány népek istenei közül, a kik körülöttük voltak, és azok előtt hajtották meg magukat, és haragra ingerelték az Urat.” (Bír. 2.12)


Elég hatalommániás ez az Isten, érdekes módon a többi istenek nem fenyegetik a híveiket, hogy őket kell imádni, mertkülönben.



Ezzel szemben Jézus érdekes kijelentést tesz, ilyet nem nagyon láthatunk az Ószövetségben:


„Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?” (Ján. 10.34)


Most hirtelen ennyi, de rengeteget lehet még találni, ha figyelmesen olvas az ember. De nem szeretném hogy vallási vagy bibliai vitába menjen át a téma. Egyébként nem csapongok, de ha mindenki mást kérdez, nyilván másra kell válaszolni.

2012. márc. 24. 10:35
 32/51 anonim ***** válasza:

Oké, nem akarsz vallási kérdésbe átmenni, csak az a gond, hogy amiket felsoroltál az nem ellentmondás, hanem félremagyarázás, vagy a biblia nem értése.


Nagyon röviden:

1 - a "jófej" Istenképhez olvasd hozzá a teljes Újszövetséget, mondjuk a Jelenések könyvét - amelyben pld. a lovak zablájáig fog érni a vér.


2. a ne ölj jelentése: ne válj gyilkossá. Amikor az állam parancsára a hóhér kivégez, az nem gyilkosság, bár megöli az embert. Isten a parancsosztó, aki annak engedelmeskedik, nem követ el bűncselekményt, mert akkor ott azt kell tennie, amit Isten parancsol. Ha a hóhér kimenne az utcára és ölni kezdene, akkor bűnt követne el. Remélem érthető az elhatárolás


3. 4.

„És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre” (1Móz. 1.26, 1 Móz. 5.1)

Isten a Szentháromság, Atya, Fiú, Szentlélek egy személyben, de mégis külön. Földi szavakkal nem lehet jobban megmagyarázni, mert nincs rá földi kifejezés

(nem olyan, mint a királyi többes, ahol az uralkodó azt mondja, "mi")


5. Isten nem hatalommániás, övé minden hatalom, annak adja, akinek akarja. Egyedül Isten cselekszik jót az emberrel, amikor megváltotta. A Sátán és bukott angyalai az ember halálát akarják - tehát amikor Isten halállal fenyegeti a hamis tanítókat és a bálványistenek követőit, az emberek érdekében teszi. Féltékeny az Isten, a dicsőségét másnak nem adja.


6. Ezzel szemben Jézus érdekes kijelentést tesz, ilyet nem nagyon láthatunk az Ószövetségben:


„Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?” (Ján. 10.34)


Dehogynem, hiszen Jézus mindig az Ószövetségre hivatkozik, pontosan azért, hogy bizonyítsa, az Ószövetség őróla beszél.


Zsolt 82,6

"Én mondottam: Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:"


Azt hiszem, ezt sem sokan tudják, mit jelent. :)



Egyébként nem a témák közötti csapongásra gondoltam, hanem arra, hogy egy témában hatalmasat ölelsz fel, nem lehet kitárgyalni. Így pld - azt írod, hogy "mint tudjuk" -a bibliában ez meg az. A "mint tudjuk" bibliai témában egy hozzáértőnek nem elég érv.

2012. márc. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:

05:18


Ez az örök körforgás, a lélek örökké újjászületik, folyamatosan, hogy minden formát és érzést megtapasztaljon. A keleti tanítások szerint az a lélek amelyik végig ment a fejlődés minden szakaszán és újjászületett számtalanszor, végül belép a nirvánába, eggyéválik Istennel, aztán elvileg minden kezdődik előröl :)

2012. márc. 24. 11:51
 34/51 anonim ***** válasza:

"aztán elvileg minden kezdődik előröl"


B@ssssza meg!!!!! (Elnézést.) :DDD


Tudhatjuk, hogy sok vagy kevés előző élet van mögöttünk? (Mármint a legutóbbi nirvánától számítva, mert ezek szerint az előtt is voltak életeink, vissza a végtelenségig.) :) Bár végülis mindegy, hogy hol tartunk éppen, mert ígyis-úgyis vár ránk a szenvedés, meg a jó is, hiszen mindent újból és újból meg kell tapasztalni.

2012. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
Szerintem nem tudhatjuk :)
2012. márc. 24. 19:00
 36/51 anonim ***** válasza:
Akkor leélheti valaki az életét abban a tudatban, hogy ő jó ember, jókat cselekszik, és erre lehet, hogy az lesz a "jutalma", hogy a következő életét végig szenvedi, mert minden érzést meg kell tapasztalnia. De ez meg nem vág egybe a karmával. Vagy egyre jobb és jobb lesz, egy fokozatos javulás, és csak a nirvána után kezdődik megint a rosszal, a kínnal teli élettel (az első élet), és életről életre javul megint a helyzet, márha kiérdemeljük? Vagy vegyes sorrendben vannak a kínnal teli és az élvezetes életek? De akkor az első életre (ami a nirvána után jön elsőként) nem hat a karma? Ha mindent nulláról kezdünk, akkor mi alapján dől el, hogy az első élet milyen lesz? Hiszen az is egy okozat, akkor kell lennie oknak is.
2012. márc. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 Tedzsasri ***** válasza:

A "Bhagavad gitat" biztosan nem olvastatok,azt javaslom mert ott mindenre kaptok valaszt.

Ez az osi tanitas,a vedak alapja.A MAHABHARATA az osi eposz, 5000 evvel ezelott irodott szanszkrit nyelven a Himalajaban,ennek az eposznak a resze a a BHAGAVAD GITA is ami a legosibb szentiras.

2012. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

22:22


Említettem én is a Bhagavad Gítát, érdemes tényleg elolvasni.

2012. márc. 26. 23:05
 39/51 anonim ***** válasza:

Rengetegszer van dezsávű és ahhoz hasonló érzésem.

Sokszor szó szerint tudom mit fog tenni vagy mondani a másik anélkül hogy napi rutin része lenne. És amit kigondolok az ugy is történik, mintha akrattal hatnék másra. Sokszor érzem hogy nem vagyok egyedül pedig egymagam ülök a szobában.

Vagy van ugy hogy meglátok valamit és hirtelen békességet és nyugalmat érzek. Néha viszont ok nélkül megijjedek, mintha látnék valamit.

Nem vagyok skizofrén vagy egyébb beteg, csak egyszerüen hiszek dolgokban, mert másként nem birom felfogni. Egyszerüen értelmezhetetlen jelenségeket tapasztalok.

Pedig teljesen reálisan szemlélem a világot, mégis van aminek valami más, nem evilági szintü nagyságot tulajdonítok.

Van erre valami válaszod? :) nem kamu

2012. ápr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
előző válaszoló vagyok még annyit mondanék hogy az akarattal irányítós résznél-azért nem minden jön össze, mert akkor már rég nem itt tartanék.:)
2012. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!