Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Honnan ered a sárkányok...

Diavolino44 kérdése:

Honnan ered a sárkányok legendája?

Figyelt kérdés
Hiszem azt, hogy minden legendának van valamilyen valóság alapja. Szájhagyományok útján ferdültek el a mai formájukba, de vajon milyen állat szolgáltathatta a legenda alapját?
2012. máj. 7. 01:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Talán a középkorban is találtak maradványokat :-)

De az sem kizárt hogy csak kitalálták.

A sárkány hüllő hideg várű állat hatalmas és általában van valami elképesztő ereje mondjuk tüzet okád.

2012. máj. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

1.) Sajnalom hogy reptoidosok mindenben csak a sajt vizioikat latjak.

2.) Kozbe gondolkodtam en is a temaban. S arra jutottam hogy, ha valoban nehany peldany tulelte volna a kipusztulsat, akkor kellett volna talani olyan csontokat amelyek nem 125 millio evesek.

3.) Ha kozepkorban talatak volna dino csontokat, akkor szerintem valamely uralkodo biztos leraktarozta volna mint, kincset. Eleg hiuak voltak ahhoz hogy dicsekedjenek hogy az en palotamban egy sarkanycsontvaz van.

4.) Ha a kozepkorban valoban taltak csontokat, akkor honnan tudtak hogy azok hullok? Valamint az alakjkra is nagyon hasonlo a dinokhoz? Ez vajon veletlen-e? Nem akarom lebecsulni a 600 eve elt tudosokat de, a bilogia tudasok joval elmaradt a maiakhoz kepest.

2012. máj. 8. 10:32
 23/32 anonim ***** válasza:
A reptoidoskkal ne foglalkozz unatkozó 40 év körüli scifi rajongók akik pucér nőt még sosem láttak. A sárkányok majd minden népnél megtalálhatóak. Nem tudom honnan ered a legendájuk, de érdekes szerintem, hogy a magyar sárkány az egyetlen amelyik eltér az európai sárkányoktól. A magyar sárkány a mi mitológiánkban ember szerű annyi különbséggel, hogy tüzet okád és több feje van valamint nagyobb ereje és hatalmas égben álló várban lakik. Egyébként emberi vonásai vannak lovagol, beszél emberek között jár és kel. Ugyanúgy eszik és csinál mindent. Míg a többi népnél teljesen állat szerű magyarán nincsen emberi értelme. érdekesek a sárkányok és a magyar mitológia ia. Ha érdekel jobban a téma keress rá Szépmező szárnya vagy Lúdvérce nevére esetleg kalamóna-ra is.
2012. máj. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
A sárkány a Kundalini-kígyó szimbóluma.
2012. máj. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Na ez amit az előző írt a Reptoid hívőkről, az vonatkozik saját magára. A sárkányokat nem lehet máshogyían értelmezni, csak az Annunaki Reptílián földönkívüli fajként ! Egyszerűen minden bizonyíték ezt mutatja, ha még idáig nem jutottatok el hogy megértsétek, felesleges ezzel a témával és az ezotériával foglalkoznotok, mert csak a sötétben tapogatóztok
2012. máj. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Hogy valaki a sárkényokat is a reptoidokkal próbálja meg azonosítani...

pfff...ember, neked tényleg a zárt osztályon van a helyed.


Két kérdésem lenne:

1. Láttál már te valaha életedben reptoidot?

2. Voltál már nővel? :D

Hidd el, csodákra képes.

2012. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Te bolond vagy :XD Lesd meg a videót amit be linkeltem és ne okoskodj
2012. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Nézd, ez az én kérdésem (hülye voltam, a kommentjeimért nem vállalok felelősséget! :D)

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__termeszetfeletti-len..

Voltak érdekes dolgok!

2012. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 KMJ ***** válasza:
Lehet, hogy csak én vagyok így vele, de én simán eltudom képzelni, hogy volt egy dinoszauruszhoz hasonló faj ami a hő-ingadozáshoz is jobban alkalmazkodott, és egészen a középkorban is még élt, amiket ma sárkányoknak hívunk, valószínüleg a középkorban sem nyuzsögtek annyira, és ha el is pusztult 1-2, akkor egyszerüen elhordták a csontyait mert megörültek érte az emberek, mágikus szernek tartották. Vagy, hogyha volt is ami nyugalomban elpusztult abból kevés lehetett és még nem találták meg a csontyait.
2012. máj. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Ha az emberek elhordták volna csontjait, akkor az egészen biztos, hogy maradtak volna fenn ilyen csont-maradványok. Azonban az eddig megtalált sárkánycsont-leletekről egytől-egyig kiderült, hogy hamisítványok (már a középkorban is szerették az emberek a hamisítást), tigriscsontok, meg ilyenek.
2012. máj. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!