Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van olyan itt aki vámpírokat...

Van olyan itt aki vámpírokat kutat?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem mert már egy fél éve be akarom bizonyítani, hogy a vámpírok igenis léteznek. Találtam pár érdekes dolgot, de szeretnék olyanokat megkérdezni akik ugyanúgy kutatják a vámpírokat mint én.


Nem kérek olyan válaszokat, hogy vámpírok nem léteznek. Meg olyat sem, hogy menj el diliházba. Én normálisan kérdeztem vagyis normális választ kérek.



2013. máj. 15. 13:06
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/127 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de rengetegszer felmerült ez a Twilight-os hülyeség ez alatt a kérdés alatt. Na hát vágjunk bele: az Alkonyat-filmek egy szar sztorin alapulnak, aminek igazából semmilyen valóságalapja nincs, DE! Vámpírok létezhetnek, hiszen létezésüket semmi nem zárja ki. És az, hogy eddig nem találtunk egyetlen vámpírt sem, az azt jelenti, hogy nagyon ügyesen rejtőzködnek a mai világban.
2013. máj. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/127 anonim ***** válasza:

57-es


Szóval a vámpírok a kecske csecsét szívják ?

Arra nem gondoltál, hogy valami amish suhancok akik natúrban szeretik a tejet ?

2013. máj. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/127 anonim ***** válasza:
55%

Fairi-nek:


"Egyáltalán tudod hogy működik egy retrovirus hogy épül fel?

Minden vírus egy fehérjekapszidba csomagolt nukleinsav, aminek egyetlen "célja" hogy sokszorozza magát egy gazdasejt által. Senkinek nem ad képességeket"


Tisztázzunk pár dolgot. Én azt írtam, hogy hüllőkéhez HASONLÓ anyagcseréjük van. Nem azt, hogy azonos. Tisztában vagy a hasonló kifejezés jelentésével?


Azt írtam, hogy retrovírus-szerű fertőzés, nem azt, hogy retrovírus. Csak, hogy olyasmi. HASONLÓ abban, ahogy működik, pontosabban, mint egy ENDOGÉN retrovírus.


Egy dilemmával állunk szemben. Ugyanis én tagadom a Törzsfejlődés valóságát, viszont egy olyan dolog, mint az Endogén Retrovírus megmagyarázhatja a vámpír-fertőzést, ami átalakítja az embert...ugyanakkor ezt evolúciós bizonyítéknak is tartják, bár tudományos vizsgálatok kimutatták, hogy azok a gének, amik minden életformában megtalálhatók és látszólag ilyen endogén retrovírus létét feltételezik, valójában nem sugallnak ilyesmit. Csak belemagyarázás.


Te viszont, mint darwinista, talán hihetnél is ebben a vírusban, amivel azonban el kéne ismerned, hogy elméletileg ezzel a módszerrel lehetnének vámpírok.


Ugyanis azt csinálja, hogy a saját génjeit beépíti a gazdasejt DNS-ébe, olykor akár a szaporító-sejtekbe is, amivel a Törzsfejlődést próbálják bizonyítani, azaz, hogy ilyen vírusok révén jöttek létre új tulajdonságok és ezáltal új fajok...


Én csak annyit tudok, hogy a fertőzés HASONLÍT ehhez az elméleti vírushoz, de alapjaiban paranormális.

2013. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/127 fairi1 ***** válasza:
62%

" Én azt írtam, hogy hüllőkéhez HASONLÓ anyagcseréjük van. Nem azt, hogy azonos. Tisztában vagy a hasonló kifejezés jelentésével?"

ha azonos lenne akkor hüllőről beszélnénk, hasonlóság valamiféle egyezéseket is takar, de egyáltalán az is kérdés milyen biológiai vizsgálat után mondod hogy van hasonlóság.

"Egy dilemmával állunk szemben."

ÁLLSZ szemben, meg talán hittársaid, de témában tanult embereknek sincs semmiféle dilemmája.



" ahogy működik, pontosabban, mint egy ENDOGÉN retrovírus."

olyan retroviralis elemek amik genetikai állományban permanensen jele vannak és szülőről gyerekre öröklődne. pl DNS egy része virális elem, amik DNS-be épült (vagyis testünk részei, már nem idegenek, többségük működésképtelen,teljesen el van mutálva), így bajt nem okoznak, mivel INAKTÍVak. Reaktiváció súlyos immunhiány esetén elképzelhető.


"Te viszont, mint darwinista, talán hihetnél is ebben a vírusban, amivel azonban el kéne ismerned, hogy elméletileg ezzel a módszerrel lehetnének vámpírok.

"

Én nem hiszek vírusokban, hanem értem a működésüket, kis méretű parazita elemek, akik nem fognak feltámasztani, meg szuperképesésgeket adni.ha teheti, körülmények engedik az egész lakosságot megfertőzi, influenzajárványok (spanyolnátha), vagy HIV rohamos terjedése.

Virusfaj váltogatja mi a stratégiája, ám a te vámpírjaid viselkedése NEM optimális egy vírusnak.


"Ugyanis én tagadom a Törzsfejlődés valóságát"

akkor az endogén vírusok valóságát is tagadod. Mivel ők egy történetet mesélnek el. sejtnek nincs rájuk szüksége, de nem tud megszabadulni tőlük, mivel olyan helyen vannak ahonnan nehéz őket kideletálni(centromer)

[link]

Ők a törzsfejlődés hírnökei,ám ettől a fertőzéstől még nem válsz új fajjá,senki nem mondja ezt. szalmababábokkal viaskodsz!


"Törzsfejlődést próbálják bizonyítani, azaz, hogy ilyen vírusok révén jöttek létre új tulajdonságok és ezáltal új fajok..."

ezzel mondattal igazoltad lila gőzöd sincs a törzsfejlődésről kb vmi magadtól kitalált elméletet kezdesz cáfolni, ennek az érvelési hibának neve:szalmabáb-érvelés. ha találsz egy olyan gént ami egy virus génhez hasonlít, de mégis szervezetünk fontos része, akkor mit feltételezel. Azt h régen virális elem volt, de beépülés után végül a gazda el kezdte használni, mivel előnyös volt. legegyszerűbb és leglogikusabb.


"valójában nem sugallnak ilyesmit."

aztaa, de aztán nagyon tudsz, huhha, kb hasraütésre kijelented ezt, bizonyíték erre a mondatra, az nincs.


"Én csak annyit tudok, hogy a fertőzés HASONLÍT ehhez az elméleti vírushoz, de alapjaiban paranormális."

annyira paranormális hogy csak a képzelet szüleménye. zs kategóriás filmek szeretik ezt a vírustémát, komolyabb sorozatok,könyvek nem is erőltetik ezt.Endogén vírusok viselkedése semmilyen szinten nem mutat hasonlóságot a vámpírizmussal.

nem létezik olyan vírusfertőzés ami mutatna bármiféle HASONLÓSÁGOT vámpírokra.

2013. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/127 anonim ***** válasza:
55%

"akkor az endogén vírusok valóságát is tagadod."


Ez így van. De az elmélet egyes részei közvetetten magyarázatként felhasználhatók. A vámpírizmus hasonló.



"Mivel ők egy történetet mesélnek el."

"Ők a törzsfejlődés hírnökei"


Nem "ők". Ezek. Magyar nyelvtan.



"ám ettől a fertőzéstől még nem válsz új fajjá,senki nem mondja ezt. szalmababábokkal viaskodsz!"


Nyilván milliárd években gondolkodtok, de ezt állítjátok többek között. Szalmababáb...ezt jól megaszontad.



"ezzel mondattal igazoltad lila gőzöd sincs a törzsfejlődésről"


A Törzsfejlődés az a mese, ami a fajok "egymásból" való kialakulásáról szól. Ennek a folyamatnak pedig a sztory szerint (és szerinted) hírnökei ezek a vírusok, mivel a maguk tulajdonságait beépítve egy fajba az azután ezzel tovább fejlődött, ezzel akarjátok bizonyítani, hogy az élőlények genetikai rokonai egymásnak, tehát a törzsfejlődési-családfa részei. Ez az állítás persze számos sebből vérzik, amiről erélyesen hallgattok.



"kb vmi magadtól kitalált elméletet kezdesz cáfolni"


Ezt a te "tudósaid" találták ki, szóval ne engem szapulj.



"de beépülés után végül a gazda el kezdte használni, mivel előnyös volt."


Tehát a természetes-kiválasztódás mellett egy másik érv az új tulajdonságok megjelenésére, míg egy faj végül másik fajjá alakul.


Vámpíroknál ugyanez a helyzet, csak napok alatt megy végbe.



"valójában nem sugallnak ilyesmit."

aztaa, de aztán nagyon tudsz, huhha, kb hasraütésre kijelented ezt, bizonyíték erre a mondatra, az nincs."


Mintha te bármit bizonyítottál volna. Közlöm veled példának okáért, ha annyira közös az ősünk a csimpánzzal, gorillával, meg a rézuszmajommal, akkor a PtERV1 szekvens miért nem szerepel az emberi genomban?


Persze azt hiszitek, hogy nektek nem is kell, mert ez "általánosan elfogadott tény". Őőő nem. A te tudóskáid számára elfogadott, sokan mások számára meg nem, de hogyan is lehetne olyan kutatást, szakmunkát, tudományos folyóiratot idézni ellenbizonyítékként, ami elismert és ugyanakkor cáfolja az ideológiátokat, mikor azt sem hagyjátok, hogy ilyen munkákat megjelentessenek. Ha mégis sikerül, simán elhiteltelenítitek, ideológiai meggyőződésből.

2013. máj. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/127 anonim ***** válasza:

"A te tudóskáid számára elfogadott, sokan mások számára meg nem, de hogyan is lehetne olyan kutatást, szakmunkát, tudományos folyóiratot idézni ellenbizonyítékként, ami elismert és ugyanakkor cáfolja az ideológiátokat, mikor azt sem hagyjátok, hogy ilyen munkákat megjelentessenek. Ha mégis sikerül, simán elhiteltelenítitek, ideológiai meggyőződésből.

"


Aha! Itt jött elő a tipikus ezós gondolkodásmód. Vegyünk egy példát:


Józsika megjelenít egy művet valamilyen termtudományi területen. Sanyika, tudós pedig arra reagálva ír egy cáfolatot. Józsi válaszol rá, Sanyi pedig újra írja a cáfolatot. És ez megy mindaddig amíg meggyőzik egymást, esetleg elfogynak az érvek.


Ha Józsi tudja empirikusan bizonyítani (és ugye rendszerint itt szoktatok elvérezni) állításait, amivel megcáfol egy mai ténynek vélt tudományos tételt, akkor jó eséllyel Nobel-díj.


Ha valódi tudományos vita folyik, ez szokott történni. Ha azonban valami félművelt egy ezerszer bizonyított kvázi tényt próbál cáfolni, tudományosnak álcázott azonban a tudományos munka követelményeinek abszolút meg nem felelő műben, akkor szokták hülyének nézni az illetőt. De ez nem azért van, mert "nem fér bele a világképükbe", hanem mert nettó hülyeségeket beszélt az illető.


Ráadásul azért különösen gáz a hatalmas tudományellenességetek, mert ha nem lenne tudomány még mindig az erdőben a tábortűz felett mesélnétek a vámpírjaitokról, nem lenne se Net, se PC, se elektronika, se semmi. A gyerekek nagy része születés után meghalna, ma már jórészt ismeretlen járványok tizedelnének minket, nem lenne mindennapos a tisztálkodás, a szennyvízrendszer és napestig sorolhatnám. Szóval, ha valaki igazi vérezós, akkor szépen vonuljon ki az erdőbe, éljen úgy, ahogy tud, aztán onnan már lesz is némi erkölcsi alapja szidni a tudósokat. Amíg azonban habzó szájjal fröcsögtök az általatok oly gyűlölt csúnyagonosz tudomány, intelligencia eredményei felhasználva, inkább kuss legyen.

2013. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/127 anonim ***** válasza:

66-os, magamat idézem:


"Az egzakt tudományossággal nincs bajom. Azzal van bajom, amikor mindenféle ökörséget, amiről normális objektív emberek állítják, hogy csak elmélet, tényként taníttatnak az iskolákban, és amikor bekockul az ember ebbe a tudományosságba, beveszi hogy amit idáig tudunk az a minden, csak az alapján lehet gondolkodni meg következtetni, és az még oké lenne, hogy maga nem hajlandó kilépni ebből a szűklátókörűségből (hol tartanánk ma, ha a régiek megmaradtak volna a mindentudás hiedelmében?), de másokat is erre biztat, eljátszva a józan értelem és felvilágosodás fényes páncélú lovagját."


Szóval mielőtt te elkezdenél fröcsögni, előtte légy oly szíves nyisd ki a szemed.



"Ha azonban valami félművelt egy ezerszer bizonyított kvázi tényt próbál cáfolni"


Ha Törzsfejlövésre, bocs, fejlődésre célzol, nos nincs bizonyítva, úgy hogy bukott az érved. Attól, hogy valamit sokszor hangoztatnak még nem lesz igaz.


Figyelemre méltó, hogy amikor (legyen szó kozmikus vagy organikus evolúcióról) az elméleteiket akarják bizonyítani, amivel megmagyaráznák azt, amire a vallások csak hitből tudnak válaszolni, olyankor a tudományosság csorbát szenved. Teszem azt, a Természeti Törvények.


Az evolúció melletti érveléskor úgy beszélnek a kauzalitásról, termodinamika 2. törvényéről, energiamegmaradásról, információról, mintha ezek irreleváns, átértelmezhető és nem örök érvényű igazságok volnának a fizikai világban.


Az a tény pl. hogy az információ a harmadik alapelem az anyag és energia mellett, és nem anyagi természetű, hanem kizárólag értelem hozhatja létre, anyag semmiképpen sem, cáfolja az egész evolúciós elméletet. De ez ne zavarjon téged.



"hanem mert nettó hülyeségeket beszélt az illető"


Állítani egy elméletről, ami a természettudományos vizsgálat kritériumainak nem felel meg (megfigyelhetőség, modellezhetőség, megismételhetőség, reprodukálhatóság, gyakorlatba való visszacsatolhatóság), hogy tény, valóban hülyeség, akárhogy fáj. Nem egy empirikus tényállásról van szó, hanem egy elméletről, amit a vallás helyett találtak ki a magukat nagyon okosnak tartók.



"Ráadásul azért különösen gáz a hatalmas tudományellenességetek"


Ez cáfolva...mielőtt ítélkeznél, járj utána a teljes igazságnak.

2013. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/127 fairi1 ***** válasza:

"Ez így van."

nem őket tagadod, hanem a tényeket, a valóságot hogy DNS jó része viruseredetű állomány(akik belénk épültek az idő folyamán),és vannak fontos génjeink amit vírustól szereztünk.



"Ezt a te "tudósaid" találták ki, szóval ne engem szapulj."

pedig amit eddig összehadováltál evolúcióról azt sehol se tanítják, maga az eredeti darwinizmus is több mint 50 éves túlhaladott. Mivel az eredeti elméletben nincs is benne a genetika.


"Ez az állítás persze számos sebből vérzik, amiről erélyesen hallgattok. "

"Nyilván milliárd években gondolkodtok, de ezt állítjátok többek között. "

"....míg egy faj végül másik fajjá alakul. "


egy valódi seb sincs, csak félreértelmezés. Szted vámpíristenek jöttek a Földre akik megtervezték a világot vagy mi a csuda???

Csak beszélsz mellé. A faj teljesen mesterséges kategória,csak egy segédfogalom,abstraktum. Ami természetben létezik a populáció. A 'fajok "egymásból" való kialakulásáról' tényleg csak mese, mert valójában populációk izolálódása és szétválása történik. ha két populáció képes egymással keveredni szabadon akkor azt mondjuk ők egy "fajba" tartoznak, ha nem akkor külön fajba sorolják a taxonomusok.

már az alapoknál is félreérted,és bőszen cáfolod a szalmabábot.


"Nem "ők". Ezek. Magyar nyelvtan. " most jön a vicc, vírusok az élő és élettelenek határán állnak,és erre a különlegességre nincs magyar határozószó. Én nem szeretem a vírusokat tárgyként jellemezni.


"Vámpíroknál ugyanez a helyzet, csak napok alatt megy végbe. "

bőszen cáfolod az egyik faj másikba alakulását,és evolúciót.

Az elfogadható neked hogy egyik napról a másikra fajváltás történik mert egy retrovírus megfertőzte, jah bocs para-nemnormális retrovirus.

Míg az evolúcióban egy "fajváltás"(erősen idézőjeles), évezredek vagy annál is sokkal több kell. Nálad megtörténhet napok alatt, de evolúció nincs és a fajok állandóak.

Huhhhh, ez kemény!


" Őőő nem. A te tudóskáid számára elfogadott, sokan mások számára meg nem, de hogyan is lehetne olyan kutatást, szakmunkát, tudományos folyóiratot idézni ellenbizonyítékként, ami elismert és ugyanakkor cáfolja az ideológiátokat, mikor azt sem hagyjátok, hogy ilyen munkákat megjelentessenek. Ha mégis sikerül, simán elhiteltelenítitek, ideológiai meggyőződésből."

ahhhaaa, evolúciót szinte minden biológusnak elfogadott, ne álmodozz itt nekem.


összes tény bizonyítja ez EE, senki nem volt képes épkézláb érvek felhozni ellene, te is csak mellébeszélsz. Tudomány ócsárlása és kutatók becsmérlése nem tartozik az érvek közé,csak a "te fajtádnál"


PtERV-1-egyel nem tudom mi a bajod.

[link]

Régi evolúciós esemény riportere. 4 millió éve már elváltunk a csimpánzoktól,gorillától, és úgy tűnik mi ki tudtuk védeni a fertőzést.

[link]


Azzal hogy felhoztad ezt a vírust, jól mutatja nem érted azt amit cáfolni akarsz!

28% barátod hibáját elkövetted, aki latinnal akart menősködni, de nem tudta hogy kell.

2013. máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/127 fairi1 ***** válasza:
81%

Két nicket használó vámpírszakértő



Tudományt nem érdekli a személyes nemtetszésed.Életedben egyszer a sok hülyeség olvasása helyett kezedbe fogj egy evolúcióról szóló SZAKKÖNYVET, olvasd végig ,és próbáld megérteni, ami nehéz lesz tuti.

"...Törzsfejlövésre"

attól hogy ilyen hülye poént elsütsz, nem lesz a mondandód komolyabb, csak szépen mutatja hogy fogalmad sincs az állításokról.

még arra se jöttem rá miért támadod ilyen lelkesen, mintha vmi gyerekkori frusztrációd lenne. Középsuliból ebből buktattak?


"Az evolúció melletti érveléskor úgy beszélnek a kauzalitásról, termodinamika 2. törvényéről, energiamegmaradásról, információról, mintha ezek irreleváns, átértelmezhető és nem örök érvényű igazságok volnának a fizikai világban."

fentiek közül egyiket se sérti, csak annak aki tényleg semmit sem ért és lelkesen keverni abiogenezist és az EE és aki nem akarja érteni mit jelent a hit és mit a tudomány.

Evolúcióban nem hinni kell,hanem meg kell érteni, ami sok embernek-köztük neked is- nehéz, mivel nem is akarja.


"Az a tény pl. hogy az információ a harmadik alapelem az anyag és energia mellett, és nem anyagi természetű, hanem kizárólag értelem hozhatja létre, anyag semmiképpen sem"


eget rengető tévedés. információt nyugodtan lehet anyagi tulajdonságként jellemezni. Ez a test fekete. Ez egy információ. Ám mondhatom úgy ez a test elnyel minden ráeső elektromágneses hullámot 400-700 nm-ig. Ez egy objektív dolog, testnek az anyagi tulajdonságából eredezik. Én az értelmemmel elnevezem "feketének", angol elnevezi "black"-nek a német "Schwarz"-nek mondja.

Ám még a elvontabb információt is le lehet fordítani objektív adatokká és összefüggésekre, arányokra. Persze szubjektíveb információknál (szép,csúnya) kell egy értelem aki elemzi a tárgy vagy egy társ kinézetét,és mond róla egy véleményt. és ez vezet az egyik evolúció mozgatórugóhoz alias szexuális szelekció.

persze bizonyos tulajdonság egyénfüggő marad:objektív információ a test tömege, mi szubjektív mérőeszközünkkel 20 kg határoztuk meg, erre a kigyúrt ember azt mondja ez könnyű, a vézna nehéz.


Anyag hordozza az információt, amit mi elménkkel elemezzük. Ezt az információt az elemi összetétel,felépítés(vagyis rácsszerkezet), kapcsolódás más anyagokkal alkotja meg.

DNS-ben az információt a bázisok sorrendje hordozza, az információ az, hogy nukleotidok kivel kapcsolódnak. Ezt a mutációk szabadon változtathatják.


"Nem egy empirikus tényállásról van szó, hanem egy elméletről, amit a vallás helyett találtak ki a magukat nagyon okosnak tartók."

ugyanakkora baromság mint az információs zagyvalékod


Tényállás:van élet a Földön,és ennyi. Többivel ne is foglalkozz légyszi, mindenki boldogabb lesz.

nyomozás is elméletgyártás és hitkérdés, mivel tényállás: van egy halott, ha ennél továbbmegyünk akkor valláspótlék mi.

2013. máj. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/127 anonim ***** válasza:
18%

"nem őket tagadod, hanem a tényeket, a valóságot hogy DNS jó része viruseredetű állomány(akik belénk épültek az idő folyamán),és vannak fontos génjeink amit vírustól szereztünk."


Jézusisten! Öregem, elmondhatsz engem mindenféle hagymázasnak, de TE viszed a pálmát, ha versenyeznénk. Na akkor mondjál már egy vírust, amitől olyan FONTOS gént szereztünk, amit használ a szervezetünk! Tudod hány ilyen lehet? ZÉRÓ... Nagy biológus...te hány %-ban vagy vírus? Válasz: ZÉRÓ. Mesében hiszel, és annyira elvakít az okoskodás varázsfelhője, hogy az orrodig se látsz benne.


A vámpírok semennyivel sem képzeletbelibb dolgok, mint a te vírus-embereid.



"egy valódi seb sincs, csak félreértelmezés."


Ja, beszélsz mellé.



"már az alapoknál is félreérted,és bőszen cáfolod a szalmabábot."


Nem éppen. Egyszerűen más fogalmakat használsz.



"most jön a vicc, vírusok az élő és élettelenek határán állnak,és erre a különlegességre nincs magyar határozószó. Én nem szeretem a vírusokat tárgyként jellemezni."


Az a vicc, hogy nem tudsz magyarul de azért osztod az észt. Személyekre vonatkozik az "ő", és nem élőlényekre általában.


Apropó, ha már vírusoknál tartunk, mi a vírusok evolúciója? Miből fejlődtek ki? Ha jól tudom erre nincs magyarázat.



"bőszen cáfolod az egyik faj másikba alakulását,és evolúciót.

Az elfogadható neked hogy egyik napról a másikra fajváltás történik mert egy retrovírus megfertőzte, jah bocs para-nemnormális retrovirus.

Míg az evolúcióban egy "fajváltás"(erősen idézőjeles), évezredek vagy annál is sokkal több kell. Nálad megtörténhet napok alatt, de evolúció nincs és a fajok állandóak.

Huhhhh, ez kemény!"


Nincs analógia. A faj-átalakulást te természetes folyamatnak írod le, én természetellenesnek. Az evolúció a normális életformák létrejöttét magyarázza, a vámpírizmus egy szörnyeteg létrejöttét magyarázza.



"ahhhaaa, evolúciót szinte minden biológusnak elfogadott, ne álmodozz itt nekem."


Te álmodozol, nem én.



"PtERV-1-egyel nem tudom mi a bajod.

Régi evolúciós esemény riportere. 4 millió éve már elváltunk a csimpánzoktól,gorillától, és úgy tűnik mi ki tudtuk védeni a fertőzést."


Mi az, hogy "mi kivédtük"? Mit? Hiszen a gén-szekvens a DNS része, nem fertőz semmit, te magad írtad, hogy sajátként fogadja el a szervezet, mert beépült. Beszélsz össze-vissza, csak hogy meggyőzőnek tűnj, élcelődni meg gúnyolódni van eszed, de saját magadat cáfolod. A gorilla is elvált a csimpánztól, de mind örökölték a PtERV-1-et, mert elméletileg közös az ősük, nekünk meg elméletileg velük közös az ősünk és ezen az nem változtat, hogy "elváltunk" és "emberré fejlődtünk" azok meg csimpánzzá meg gorillává. Fejlövés...



"Azzal hogy felhoztad ezt a vírust, jól mutatja nem érted azt amit cáfolni akarsz!"


Hagyjuk már ezt. Fejezd be, mert még jobban belebonyolódsz. A végén már azt sem fogod tudni, hogy ember vagy-e.



"Tudományt nem érdekli a személyes nemtetszésed."


Megint úgy csinálsz, mintha az egész világ evolúcionista volna engem kivéve? Ne röhögtess.



"Életedben egyszer a sok hülyeség olvasása helyett kezedbe fogj egy evolúcióról szóló SZAKKÖNYVET, olvasd végig"


Kösz de nem kérek az agymosásból.



"még arra se jöttem rá miért támadod ilyen lelkesen, mintha vmi gyerekkori frusztrációd lenne"


Hm valszeg azért, amiért te a vámpírok létét.



"eget rengető tévedés. információt nyugodtan lehet anyagi tulajdonságként jellemezni. Ez a test fekete. Ez egy információ. Ám mondhatom úgy ez a test elnyel minden ráeső elektromágneses hullámot 400-700 nm-ig. Ez egy objektív dolog, testnek az anyagi tulajdonságából eredezik. Én az értelmemmel elnevezem "feketének", angol elnevezi "black"-nek a német "Schwarz"-nek mondja.

Ám még a elvontabb információt is le lehet fordítani objektív adatokká és összefüggésekre, arányokra. Persze szubjektíveb információknál (szép,csúnya) kell egy értelem aki elemzi a tárgy vagy egy társ kinézetét,és mond róla egy véleményt. és ez vezet az egyik evolúció mozgatórugóhoz alias szexuális szelekció.

persze bizonyos tulajdonság egyénfüggő marad:objektív információ a test tömege, mi szubjektív mérőeszközünkkel 20 kg határoztuk meg, erre a kigyúrt ember azt mondja ez könnyű, a vézna nehéz.


Anyag hordozza az információt, amit mi elménkkel elemezzük. Ezt az információt az elemi összetétel,felépítés(vagyis rácsszerkezet), kapcsolódás más anyagokkal alkotja meg.

DNS-ben az információt a bázisok sorrendje hordozza, az információ az, hogy nukleotidok kivel kapcsolódnak. Ezt a mutációk szabadon változtathatják."


Látom megerőltetted magadat, és még el is hiszed amit mondasz. Azt akarod kihozni ebből az egészből, hogy az információ csak azért van, mert az anyag produkálja, mert belelátjuk. Csak valamit nem vettél észre, és ez bizony nagyon szemet szúr bárkinek, aki képes logikusan átlátni ezt a kérdést: Az információ csak azért létezik, mert egy elme (mondjuk a tiéd) megalkotja. Egyébiránt nem csak arról van szó, hogy belelátod a dolgokba de amúgy nincs ott. Az információ az, ami leírja az anyag elrendeződésének mikéntjét. Nem csak pusztán belelátjuk az anyagba és úgymond feltételezzük, hanem tényleg ott van.

Az információ nem anyagi létező, és nem anyag tulajdonsága. Az, hogy a telefon fekete, mint információ nem tulajdonsága a telefonnak. Az információ az, ami LEÍRJA a tulajdonságot, de nem egyenlő azzal. Az információnak nincs tömege, se térfogata, se kerülete, se területe, se mérete, se mozgása stb., az anyagnak van. Az információt nem tudod leírni az anyag jellemzőivel, mert az információ maga az az entitás, amivel bármilyen anyagi jellemzőt leírhatsz.


A mutációk meg nem változtatnak semmit, mintha valami független, alkotó-folyamatok lennének. A mutáció hiba, amit a DNS képes kijavítani érdekes módon.



"ugyanakkora baromság mint az információs zagyvalékod"


Ugyanez a véleményem.



Én pedig tudom, hogy sokan boldogabbak lennének, ha többet nem foglalkoznál a vámpírkérdéssel.

2013. máj. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!