Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van olyan itt aki vámpírokat...

Van olyan itt aki vámpírokat kutat?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem mert már egy fél éve be akarom bizonyítani, hogy a vámpírok igenis léteznek. Találtam pár érdekes dolgot, de szeretnék olyanokat megkérdezni akik ugyanúgy kutatják a vámpírokat mint én.


Nem kérek olyan válaszokat, hogy vámpírok nem léteznek. Meg olyat sem, hogy menj el diliházba. Én normálisan kérdeztem vagyis normális választ kérek.



2013. máj. 15. 13:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/127 fairi1 ***** válasza:
100%

30

" És nem azért vagyok itt, hogy kiteregessem a szennyest. "

Ohhh, my God!

Öcsém, akkor kezd bele, elég a rizsából, ám látom előre jönnek a 300 éves történetek és lehet csámcsogni a nagy semmin.



A hülyeséget gyűjtőd magadba mint valami szivacs és el akarod adni mint mint aki látja az igazságot.

Fogalmad sincs az evolúcióról, relativitás-elméletről és ezek alkalmazásáról mindennapi életben, ám megmondod a tutit. Igazából magáról a tudomány működéséről sincs fogalmad. ha mégis akkor mond, ám sejtem a lehetséges válasz variácokat.


"Mellesleg matematikailag (valószínűség-számítás) az evolúció mint törzsfejlődés sohasem történhetett meg. "

innen tudom hogy lila gőzöd sincs az elméletről és a valószínűség-számításról. Képtelenség releváns számítást végezni. nem létezik a szükséges információ ami alapján valódi perciz számítást kapjunk.


"Na akkor mutass bizonyítékot az evolúciós elméletre meg az Ősrobbanásra."

aki nem akarja megérteni mit is mond valójában az elmélet,annak felesleges bármit is linkelni és órákat tölteni egy monológra.

Mit fogadnál el bizonyíték?

[link]

Itt van sok cikk evo témában, olvass, ha tényleg érdekel.

Ám ha tényleg érdekelne, beütnöd a google ezt a kérdést és jönne ezernyi válasz. Sőt akár itt is rákereshetsz sokszor fel lettek téve.

Evolució mellet sok kis ezernyi darab van(régészeti leletek, genetikai bizonyítékok), külön-külön magyarázhatod mással, de együtt csak egy elmélet tud rá magyarázatot adni az evolúcióelmélet.

Ősrobbanáshoz nem értek, nem vagyok fizikus,így én nem kezdek el okoskodni benne. Milyen érvek szólnak mellette,és egyáltalán miért született meg az elmélet megtalálod a neten.


"A firtatott elméleteket előbb lehet legendának nevezni, mint ezt."

legenda az mikor vannak szubjektív elbeszélések, de nincs semmi konkrét,pár homályos fotó kb ennyi.

legendás lényekre jellemző, ha vki veszi a fáradságot és rengeteg pénzt, csúcstechnikát, hogy most lerendezem akkor mindig elpárolognak. Ettől legenda a legenda.

chupacabra lehet fosni aszót, de amíg a bojtosúszójú halról van kiállított példányok, addig erről vérivó szörnyecskéről csak homályos beszámolók. Konkrét dolgok helyett jöhet a hit vagy összeesküvés elméletek.

Evo ás ősrobbanás mellett konkrét igazolható jelenségek és megfigyelések vannak és ezekre a tényekre ez akét elmélet adja a legjobb illeszkedést. ha jövőben találnak jobbat akkor azokat fogják tanítani.


"Nem úgy tűnik. Inkább úgy tesznek, mintha tudnák a választ, semmint beismerjék, hogy nem így van."

tudomány dinamikusan változik, ha tényleg létezik befogadja berkei közé a dolgot, és onnantól tény lesz, régi elképzelés meg megy a történelem szemétdombjára. Jó példa erre a gömbvillámok.

ha nem így lenne akkor nem szuperszámítógépet és géntechnológiát fejlesztenénk,hanem még a newtoni mechanikáig se jutottunk volna el.


Ám legendával mit lehet kezdeni,van vmi ukrán beszámoló, de nincs semmi kézzelfogható.


Ha nem akarod érteni különbséget, senki nem tudja elmagyarázni.


" A vámpírokról meg az áldozataikról éppen annyira lehet fogalmunk ilyen téren, mint a magyar maffiáról és alvilági személyekről."


egy óriási kérdés jön elő,egyáltalán miért tételezzük fel hogy léteznek. Bőven van elég bűnöző,elmebeteg ember nem kellenek ide mások is. Maffia sorába beállhatsz, nem vmi misztikus vállalkozás. ha az ember nem óvatos hamar belekeveredhet ilyen dolgokba.

Szembe százak keresik a "vámpírokat" és csak homályos dolgok fognak előkerülni, meg pár hívő aki csak hisz, mert? Miért is?


"Nem mondanak semmit és kész. Lefizetik azokat akik tudnak valamit, vagy halálos fenyegetést kapnak, esetleg járna a szájuk akkor megölik őket. Nem egy újságírót nyírtak már ki."

ez a módi sose válik be, maffia is mindig próbálkozik, de mindig lebukás lesz a legvége. Fenyegetés felveszi vki, készül egy kép. Mindig van olyan ember aki életét se félti nyilvánosan beszél. Mindig lesz vki aki tanúskodik, vagy kiáll halálos fenyegetés mellett az igazáért még akkor is ha halál a jutalma. Ez az érv ideig-óráig működik.


"Máskülönben meg, vámpírok létezése? Szerinted ki venné komolyan? Van Swieten óta többnyire senki. "ám ha ott a véres valóság akkor onnantól senki nem tarja viccnek.

Mikor az első kacsacsőrű emlős Európába jött mindenki kinevette joggal, ám mikor élőben meglátták onnantól senki nem nevetett.

Ecce vampire- rámutatsz, nem nevet senki.


"Vannak emberek. Sokan. De aki igazán komolyan veszi, az nem akarja nyilvánosságra hozni. Ezért maradnak életben...egy ideig."

ez olyan ultimate érv, jó kis összeesküvés elmélet, mellébeszélés,konkrétum nincs.

Folytatom:van vmi szupertitkos vámpírtanács, aki beépült mindenhova irányít mindenkit,és aki ellenszegül elhallgattatják.

Ám ez az elmélet el szokták adni:földönkívüliekkel, ha meg ultrajobbos vagy akkor zsidókkal mondják el ezt.


ÁÁÁ, megvilágosodtam:a tanács tagjai a földönkívüli zsidóvámpírok:P


"A vámpír egy élőhalott és mutáns ember, amit egy vér útján terjedő retrovírus-szerűség változtatott át. "

retrovirus, neeeeeee.

Imádom, tudományt erősen támadó ember tudományos szakkifejetéseket használ.


Egyáltalán tudod hogy működik egy retrovirus hogy épül fel?

Minden vírus egy fehérjekapszidba csomagolt nukleinsav, aminek egyetlen "célja" hogy sokszorozza magát egy gazdasejt által. Senkinek nem ad képességeket, nem támaszt fel, csak feléli a tartalékaidat és közben vagy legyőzöd vagy meghalsz. persze "ő"keres újabb gazdát.

Egyetlen a te fantázia"vírusodhoz" hasonló vírusbetegség van az a veszettség,az nem retrovírus. Ami biztos halállal jár, és nem támadsz fel. Egyszerűn tönkre teszi az idegsejteket ezért közben megváltozik a viselkedésed.

2013. máj. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/127 fairi1 ***** válasza:

van egy tippem ki a vámpírszakértőnk és azt is tudom mi fog jönni így megelőzőm a felesleges köröket!

Mivel ukrán mese megvolt, és Birminghami mese (tudjuk rendőrság hazudik és mi vok a helikopter) is, így nemsoká Flückinger, és Arnold Paole jön.


[link]

Egy blog aki foglalkozik vámpírokkal picit.

"

The Scientific Explanation


It turns out that most of the unnatural traits that were noted in the vampires' bodies are actually consistent with documented characteristics of cadavers in various stages of decomposition. First off, the timing and nature of a dead body's decomposition is affected by many factors such as how the person died, how he was buried, and the temperature of the soil.


As a body rots in the ground, it is normal for the skin to peel away revealing the pinkish layer of skin underneath. The corpse's hair and nails do not keep on growing post mortem but it is possible for people to get the impression of longer hair because of how the dermis rots away around the follicles and I guess people might misinterpret the bed of the corpse's fingernails as new nail. As for the healthy plumpness, this is actually swelling caused by the bodies decomposition (it's being consumed by bacteria). This swelling of gases in the cadaver's abdomen is also responsible for creating pressure which may push blood out through the orifices of the body. Likewise, the ruddy or healthly-looking coloring may be discoloration which is another result of decomposition (cf. livor mortis).


Depending on conditions, the blood in a dead body can indeed coagulate and then liquify again, and we shouldn't be surprised if this liquid blood comes gushing out when a stake is driven into the body's heart. And believe it or not it is also not unheard of for a corpse to emit a sound like a groan when air is pushed over the vocal cords and out through the mouth -- say, by the force of a stake being driven into the body's heart."


Aki nem tud angolul az google: Arnold Paole és minden világos lesz. Mi maga az eset.

Ám sejtem,aki hinni akar, az nem az épeszű elmélet érdekel, hanem a legmeseszerűbb.

Hajnalban vámpírszakértő mester előadást fog tartani! Juhhéé.


Kit érdekel hogy a vámpír biológiai képtelenség, és populációdinamikai nonszensz. Minél meseszerűbb annál jobb, világot be kell tölteni mindenféle fantázialénnyel, mert újra ez a menő.

2013. máj. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/127 anonim ***** válasza:
100%
De ha még soha senki nem élt túl vámpírral való találkozást, honnan tudnánk bármit is a biológiájáról?
2013. máj. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/127 anonim ***** válasza:
55%
Oszd az észt fairi, elvégre te mindentudó vagy.
2013. máj. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/127 anonim ***** válasza:
A vámpírokról már évezredek óta terjengenek a rémtörténetek, amikben lehet igazság. Még hajdan, mikor az állítólagos"istenek" (elképzelhető a földönkívüli eredet is)megteremtették az embert. Na most itt van az a dolog, hogy az istenek megtanították az embereknek, hogy valójában az egyetlen anyag, ami élteti őket, az nem más, mint a vér. És valóban, a vér éltet minket, az állatokat, minden egyes lényt, ami él ezen a földön. A vicc az az egészben, hogy itt vannak a vámpírok. Ezek a vért isszák, méghozzá azért, hogy az tápanyagként szolgáljon nekik, mint nekünk a szén alapú táplálékok. Lehet az is, hogy a vámpírokat is az istenek teremtették, mintha valami más evolúciós ág lenne, ami más lényekből táplálkozik. Korunk vámpírfilmjei (az Alkonyat filmeket kivéve, mivel azok elvből agybeteg ötleteken alapulnak) a múlt homályából feltűnt több ezer éves mitológiai történetek, melyekben ellenségként mutatják be a vámpírokat. Ott van például Drakula gróf, aki igazából a Sárkányos-rend miatt lett Drakula (Drakula=drákó=sárkány) csupán történelmi személy volt, de hogy fenn állt-e valamilyen kapcsolat a vámpírság és közte, arról nem említ semmit a legenda, tehát lehetséges, de nem bizonyos. Vagy lásd Báthory Erzsébet vérengző mivoltát: ugyan ő nem egy vámpír volt, de úgy hitte, hogy a vér (szűz lányok vére) fiatalon tarthatja őt, ha megfürdik benne. Hogy mi az igazság, senki sem tudja, de remek példa arra, hogy a vér, ez az anyag az egyik legfontosabb dolog a Földön.
2013. máj. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/127 anonim ***** válasza:

Azt mondja már meg nekem valaki legyen szíves, hogy a vámpír mégis milyen biokémiai mechanizmusok szerint él?

Fejtegessük ezt már egy kicsit bővebben:


Ugye halál után, amikor megszűnik az oxigénellátás, egy autolízis nevű folyamat veszi kezdetét. Mivel nem vagyok szakértő, röviden foglalnám össze: Az oxigénellátás megszűnésével a sejtekben pH változás megy végbe. Ennek hatására a sejtmembrán átjárhatóvá válik és bizonyos emésztőenzimek elszaporodnak a sejtben, szépen lebontva azt. A másik folyamat az, hogy a baktériumok az immunrendszer megszűnésével tulajdonképpen elkezdik felemészteni a lágy szöveteket. Ennek a két folyamatnak köszönhető a holttest rothadása. Namármost, elméletileg a vámpír ugye egy halott ember, akit valami misztikus erő még aktívan tart. Akkor miért nem rohadnak? Ha nincs semmilyen anyagcseréjük, miért kell nekik a vér? Hogy nyernek ki abból akármilyen tápanyagot? Hogy lesznek emberfeletti módon erősek? Elméletileg a fentebb sorolt folyamatok hatására az izmoknak is el kellene bomlaniuk, de nemhogy nem teszik ezt, csodálatos módon még hatékonyabban funkcionálnak. Hogyan?

2013. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/127 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem mondja, hogy emberfelettien erősek, mivel ez az Alkonyat-filmek hülyesége... Ami meg azt illet: a vért hogyan lehet jól elfogyasztani? Nem tudom, disznóvágáson voltál-e már, mivel ott a friss vért azonnal lecsapolják egy edénybe, és aztán megsütik, ebből lesz a sült vér. Na akkor tárgyaljuk csak át kicsit! Én azt mondom, hogy a halál pillanatában a vér iható, sőt a legtáplálóbb része az elhunytnak. Tehát szerintem a mai vámpírok(ha ugyan léteznek, bár ebben biztos vagyok) csakis a friss vért isszák meg.
2013. máj. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/127 anonim ***** válasza:
59%

"Azt mondja már meg nekem valaki legyen szíves, hogy a vámpír mégis milyen biokémiai mechanizmusok szerint él?

Fejtegessük ezt már egy kicsit bővebben:"


Miért is? Van értelme? A következő fejtegetéseid bizonyítják, hogy nincs.



"Ugye halál után, amikor megszűnik az oxigénellátás, egy autolízis nevű folyamat veszi kezdetét. Mivel nem vagyok szakértő, röviden foglalnám össze: Az oxigénellátás megszűnésével a sejtekben pH változás megy végbe. Ennek hatására a sejtmembrán átjárhatóvá válik" BLABLABLABLA és BLAAA.

Ti tudományon nevelt elmék fairi-vel az élen sosem fogjátok megérteni, hogy amit "tudtok", az nem minden, és nem mindenkor érvényes. Mondhatok neked bármit, Cupertinoi Szt. Józseftől Uri Gellerig, akik rácáfoltak a fizika örökérvényűnek hitt törvényeire stb. Nektek ez egy kukkot nem mond, mert be vagytok savanyodva a Tudomány négyszögébe.


Mindenek előtt azt kéne megérteni, hogy a világ nem feltétlenül úgy működik, ahogy az iskolában megtanították. És nem minden fantasztikus hír, infó, adat baromság, csak mert ellentmond az iskolai tananyagnak.



"Namármost, elméletileg a vámpír ugye egy halott ember"


Nem. Nem halott. Élőhalott. Mint a robot. Életjelenségeket produkál, de nem minősül élőlénynek (persze a Tudomány ezzel szintén hadilábon áll, hogy végül is mitől élő valami).



"akit valami misztikus erő még aktívan tart"


Akkor mi értelme a további fejtegetéseknek? Azéé nem rohad, mer ez a misztikus erő gátolja a rothadást...és kb. mindent erre lehet vissza vezetni. Azéé olyan erős stb.



"Akkor miért nem rohadnak?"


Mert "élnek"...csak nem úgy, ahogy mi.



"Ha nincs semmilyen anyagcseréjük, miért kell nekik a vér? Hogy nyernek ki abból akármilyen tápanyagot?"


Van anyagcseréjük, de a hüllőkéhez hasonló. Szóval ne emlősben tessék gondolkodni...a vámpír nem ember. A vér nem úgy kell ezeknek, mint nekünk a szendvics.



"Hogy lesznek emberfeletti módon erősek? Elméletileg a fentebb sorolt folyamatok hatására az izmoknak is el kellene bomlaniuk, de nemhogy nem teszik ezt, csodálatos módon még hatékonyabban funkcionálnak. Hogyan?"


Mindig csak ez a hogyan, miért stb. Egyáltalán miért akarod tudni? Van valami célod ezzel a tudással? Van célotok vele? Vagy inkább csak arról van szó, hogy szőrözni akartok.

2013. máj. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/127 fairi1 ***** válasza:
100%

38

"Cupertinoi Szt. Józseftől Uri Gellerig"

Uri Geller

Neeee, ő már számtalanszor lebukott kis trükkjeivel, ő egy bűvész, annyit jelent ügyis kis trükkökkel és eszközökkel csinál olyat ami természetfelettinek tűnik. Modern techika eszközeit használja ügyesen és egy showműsort csinál.

És te nem olvastad el a kisbetűket.

2007-ben nyilatkozta a Magische Welt-nek hogy


„Többé nem állítom, hogy természetfeletti erőm van. Szórakoztató művész vagyok. Jó show-t akarok csinálni. Az egész jellemem megváltozott.”

[link]


Copertinói Szent József lebegett, addig Szent György sárkányvadász volt te tényleg bármilyen legendát hallasz tényként fogadod el,összes világon levő mitológiai, legenda, monda az valóságos volt??? Mi alapján döntöd el hogy az vagy nem az.


"osem fogjátok megérteni, hogy amit "tudtok", az nem minden" és te mit tudsz, összegyűjtötted az összes legendát, legyen az ősrégi vagy modern. És? Tudsz bármit is? Tudományból mazsolázol, ami jól hangzik "mutáns, és retrovírusszerű" és ezt belekevered középkori mitológiával.

Alapvető logikát letagadod,tudományból kihajítod ami cáfolná a meséidet.


"Életjelenségeket produkál, de nem minősül élőlénynek"

Tudományos szakszavak, de jelentésüket nem érted.

Élőlény azért élőlény mert életjelenséget mutat vagy per pill nem mutat, de optimális körülmények közt képes újra életjelenségekre vagyis a potenciál megmarad.

Élőhalott vagy undead jól hangzó fogalmak, de semmi más.

Robotban nincs meg az életjelenség. persze nem elképzelhetetlen, egy bizonyos fejlettségnél olyan komplexitást fognak elérni, hogy élni fognak. Ehhez az kell energiát maga állítja elő, képes legyen sokasodni,önmagát javítsa etc.


"misztikus erő gátolja a rothadást" vs. "gy élőhalott és mutáns ember, amit egy vér útján terjedő retrovírus-szerűség változtatott át. "


Dönts el akkor mi a helyzet. Most vmi misztikus alapokra helyezed a dolgot vagy tudományszerű alapokra

Hogy most mágia,ESP, démoni behatás vagy retrovirus és mutánsok.

a misztikus szó valódi jelentése=mit tudom én


"Van anyagcseréjük, de a hüllőkéhez hasonló." ugyanez

akkor most misztikus erők gátolják a dolgot vagy valódi anyagcseréről beszélünk és akkor egy élőlénnyel van dolgunk. Egy hüllőszerű anyagcsere egy éjszakai élőlénynek nem optimális,test lehűl környezet hőmérsékletére és élőlény aktivitása így csökken.

vér energiatartalma alacsony, sokféle táplálék van benne de kevés energia nyerhető ki belőle. Vámpírdenevér pl ha nem eszik 1-2 napig meghal, mivel ellentétben a mással táplálkozó fajokkal nincs zsírrétege. Pl ezért is csak trópusi körülmények közt élhet.

Tudom előre, ez blablabla, jöjjön a misztikus magyarázat.


ha a biológiai magyarázatot blablabla-nak tartod, akkor ne használj biológiai magyarázatokat vámpírokra.

2013. máj. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/127 anonim ***** válasza:
Fairi, hűtsd le magad.
2013. máj. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!