Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szinte én se hiszem el....

Szinte én se hiszem el. Koboldot vagy törpét láttam?

Figyelt kérdés

Szerintem mindenki ismeri a törpéket és a tündéreket. Én eddig úgy gondoltam, hogy mesebeli lények, de történt velem olyan dolog, ami gyökeresen megváltoztatta a véleményemet.


Előre közlöm NEM iszok, nem cigizek, nem szedek semmilyen hallucinogén szert. Sosem próbáltam ki őket.


Szóval szeretek az erdőben sétálgatni. Faluban lakom, így erdő veszi körbe. Szoktam néha arra a kisfiamat is kirándulni.


Elég jó idő volt aznap, de már tartottam visszafelé, mielőtt besötétedne. Elkezdett szemerkélni az eső. Na mondom, jobb lesz sietni, mielőtt még eláznék.

Az erdőbe azért vannak kitaposva kis vékony utacskák, mert arra felé azért sokan kirándulnak. Szóval épp tartottam befelé, amikor a szemem sarkából megpillantottam valamit az ösvény mellett. Azt hittem hirtelen hogy valami nyúl vagy mi? Odanéztem és alig hittem a szememnek: egy apró emberke volt! Ledöbbentem, szó szerint kigúvadt a szemem! Még egyszer pofon is csaptam magam, hogy tényleg ott van-e és ott volt! Ő nem vett észre először, mert háttal állt nekem és a fűben csinált valamit nem láttam hogy mit, talán azokat tépkedte. Majd ő is észrevettem és szerintem ő is csodálkozott. Olyan gyorsan el kezdett futni hogy alig láttam merre szalad, majd végül rápillantottam és egy lyukba futott be. Még a talaj is porzott. De a lyuk úgy nézett ki mint valami nyúl üreg, vagy róka lyuk, semmi szokványos nem volt benne. Kukucskáltam be óvatosan, a mobillal is próbáltam bevilágítani de nem láttam rendesen a végét. Egy ideig ott ücsörögtem és próbáltam átgondolni az egészet, de még mindig meg voltam döbbenve. Oda mentem ahol először láttam meg, de nem találtam semmi szokatlant. Vissza mentem az üreghez, vártam kicsit, de még mindig semmi. Azon gondolkoztam, hogy benyúlok, de nem mertem, mert féltem hogy megharapja valami a kezemet. Ott üldögéltem és szinte sokkot kaptam. Aztán elkezdett jobban esni az eső és igyekeztem befelé....

otthon nem mondtam el senkinek. Másnap is kimentem arra, a lyukat is megtaláltam, de nem láttam semmit. Bottal piszkáltam be, de semmi...


Azóta is ez jár a fejemben Fényképezésre esély sem volt a rövid idő és döbbenet miatt...

Ja és egy érdekes dolog is eszembe jutott:

a faluban van egy asszony, aki még kis koromban mesélte nekem, ( és még sok falubélinek ) hogy a háború idején a pincében bújtak el a férjével és a két gyerekével. Ekkor viszont három törpét láttak, majd beférkőztek egy sarokban lévő lyukba és eltűntek...


Mivel elkezdett érdekelni ez a dolog utána néztem és nem csak az ír: de a magyar, szlovák, román folklór is tele van törpékkel. Ezt nem is tudtam, bevallom...


Most hallucináltam vagy törpét láttam vagy mi történt???? Kérlek hogy ne nevessetek ki!



2013. aug. 31. 21:52
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Már elmentem egyszer keresni, de nem találtam semmit...

Nem tudtam leszólítani, mert a meglepődöttségtől köpni nyelni nem tudtam!


A kinézete: valamilyen koszos nadrág volt rajta, mintha kantáros lett volna. Kis cipő, de talán mintha fából készült volna ( tudom hülyén hangzik ). Nem volt sapkája, pedig ahogy olvastam a törpéket sokszor úgy ábrázolták. Úgy nézett ki, mint egy öregember csak kicsiben! Tehát egyértelműen látszott, hogy hímnemű. Szakállas volt. A magassága úgy 30 centiméter körüli lehetett, de csak saccolok! A térdemig biztos hogy nem ért volna fel, pedig nem vagyok egy magas ember, 178 cm vagyok.

2013. szept. 1. 00:25
 12/45 anonim ***** válasza:
69%

" NEM iszok, nem cigizek, nem szedek semmilyen hallucinogén szert."


talán kéne.


"háttal állt nekem és a fűben csinált valamit nem láttam hogy mit, talán azokat tépkedte. "


Recskázott.


"alig láttam merre szalad, majd végül rápillantottam és egy lyukba futott be"


Anyukájába.


Nem léteznek törpék, mert evolúcionálisan nem fejlődhettek ki. Ha lennének lenne nyomuk, csont maradványok, evolúciós nyomuk. Nekünk is van majomember elődeink nem is egyetlen egy faj volt.


Ruhája volt? Szerinted a boltban bvette ? Szerinted maga varta ? Mivel, tűvel? Tőrpöknek van fémöntödéjük ? Festéküzemük, mert gondolom színes volt a ruhája. A farkasok megették volna őket régen. Sajna csak kitaláltad ezt. De szép mese !

2013. szept. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 Napkiraly ***** válasza:
77%

eléggé hiteles történet. Nem fotóznád le nekünk legalább az üreget?

Nem trollkodok, induljunk ki abból, hogy tényleg azt gondolod láttad. A kérdés hogy csak gondolod, hogy láttad, vagy valóban volt ott valami.

Lehetséges, hogy nem volt ott semmi, csak a te tudatodban.

Lehetséges, hogy valami mást láttál törpének.

Lehet, hogy tényleg törpe volt.

Mivel, ahogy a korábbi hozzászóló mondta nincs a fajnak semmi nyoma (csontok, stb.), így ha valóban létezett, akkor valami más dimenzióból érkezhetett valami átjárón. Esetleg nem evilági lényt láttál. Bár inkább hiszem, hogy nem láttál semmit

2013. szept. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ezzel a kommentel nagyon felbőszítettél!

Nem találtam ki!!!!


Hiába gúnyolódsz, inkább menj te recskázni!


Egyébként jól átnéztem az irodalmat, folklórt és a leleteket, igenis találtak csontvázat!

Ez egy mumifikálódott lelet, még röntgen is készült róla, számtalan múzeumban kint volt évtizedekkel ezelőtt és hivatalos körökben is megvizsgálták!

[link]


Aztán ott van az a kis lelet amit nem rég találtak és szintén valódi, csak valaki földönkívülinek akarja beállítani, de kétlem hogy az lenne!

http://www.youtube.com/watch?v=DNePLa0Ipck


Valamint mostanában felfedeztek teljesen új, alacsony majomemberhez hasonló fajokat egy barlangban, oda voltak eltemetve. Na ők hogy illeszthetők be az evolúciós láncba hmm?

2013. szept. 1. 00:56
 15/45 A kérdező kommentje:

Napkiraly azért gondolom, hogy nem képzelődtem, mert mint írtam porzott is a talaj, ahogy befutott a lyukba! De azért feltettem ezt is a kérdésben, bár belül érzem hogy nem...

Az üreget lefotózhatom, ha legközelebb kimegyek, de egy üreg fotóval sokat sajnos nem kezdhetek!


Mivel számtalanszor jártam a kisfiammal is az erdőt, így már láttunk mókust,borzot, menyétet, pockot, rókát, őzet, nyulat stb. biztos, hogy nem kevertem össze ezekkel! Ezért is vagyok így megzavarodva kicsit...

2013. szept. 1. 00:59
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem járj ki és próbálj figyelni. Hátra megint előbukkan. De ne zargasd azt az odút vagy mit. Ha zargatod, könnyen lehet, hogy már más helyet keresett. Akármi is volt az, előbb-utóbb majd csak felbukkan.
2013. szept. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
89%

Az is lehet, hogy gumhód volt és éppen tőrpillát termékenyítette meg :-D


Mindíg a Smurf mozifilm után látnak ilyeneket emberek, ami nem baj, mert a képzelőerő hasznos, de nem kellene a víziókat összetéveszteni a valósággal.

2013. szept. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy hajléktalan volt , aki a sok koplalásba annyira lefogyott, hogy összement. Vigyél neki kaját és hagyd a réten.
2013. szept. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:

Hát ha minden igaz " ötszáz ölnyi mélységben a föld alatt apró manókat láttunk. Három¬négy öklömnyi, vén emberkék voltak ezek, teljesen bányászmódra öltözködve, kezük¬ben lámpás és csákány. Aki nem szokta meg a bányák mélységeinek csodálatos tünemé¬nyeit, halálra rémült volna e kísérteties figu¬rák láttán.


Az a link Pedró a törpe pigmeus, amit egy vándorszínész mutogatott [link]


Ha igaz, szénbányászatból élnek szerencsétlenek :/

"

2013. szept. 1. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

30 centis emberkék honnan szerzik a kis kantáros nadrágjaikat?


Kisebb egy átlagos emberi újszülöttnél, tehát bébiboltok kizárva, hisz nincs ilyen kicsi méret.Vagy vannak olyan boltok, hol van kobold részleg?


Ők varrják? Miből? Létezik kobold-textilipar?

Birkát tenyésztenek? Gyapotot termesztenek? Hol? Az erdőben?


Millió kérdés, amire legfeljebb a mesék tudnak választ adni, a valóság nem.

2013. szept. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!