Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szinte én se hiszem el....

Szinte én se hiszem el. Koboldot vagy törpét láttam?

Figyelt kérdés

Szerintem mindenki ismeri a törpéket és a tündéreket. Én eddig úgy gondoltam, hogy mesebeli lények, de történt velem olyan dolog, ami gyökeresen megváltoztatta a véleményemet.


Előre közlöm NEM iszok, nem cigizek, nem szedek semmilyen hallucinogén szert. Sosem próbáltam ki őket.


Szóval szeretek az erdőben sétálgatni. Faluban lakom, így erdő veszi körbe. Szoktam néha arra a kisfiamat is kirándulni.


Elég jó idő volt aznap, de már tartottam visszafelé, mielőtt besötétedne. Elkezdett szemerkélni az eső. Na mondom, jobb lesz sietni, mielőtt még eláznék.

Az erdőbe azért vannak kitaposva kis vékony utacskák, mert arra felé azért sokan kirándulnak. Szóval épp tartottam befelé, amikor a szemem sarkából megpillantottam valamit az ösvény mellett. Azt hittem hirtelen hogy valami nyúl vagy mi? Odanéztem és alig hittem a szememnek: egy apró emberke volt! Ledöbbentem, szó szerint kigúvadt a szemem! Még egyszer pofon is csaptam magam, hogy tényleg ott van-e és ott volt! Ő nem vett észre először, mert háttal állt nekem és a fűben csinált valamit nem láttam hogy mit, talán azokat tépkedte. Majd ő is észrevettem és szerintem ő is csodálkozott. Olyan gyorsan el kezdett futni hogy alig láttam merre szalad, majd végül rápillantottam és egy lyukba futott be. Még a talaj is porzott. De a lyuk úgy nézett ki mint valami nyúl üreg, vagy róka lyuk, semmi szokványos nem volt benne. Kukucskáltam be óvatosan, a mobillal is próbáltam bevilágítani de nem láttam rendesen a végét. Egy ideig ott ücsörögtem és próbáltam átgondolni az egészet, de még mindig meg voltam döbbenve. Oda mentem ahol először láttam meg, de nem találtam semmi szokatlant. Vissza mentem az üreghez, vártam kicsit, de még mindig semmi. Azon gondolkoztam, hogy benyúlok, de nem mertem, mert féltem hogy megharapja valami a kezemet. Ott üldögéltem és szinte sokkot kaptam. Aztán elkezdett jobban esni az eső és igyekeztem befelé....

otthon nem mondtam el senkinek. Másnap is kimentem arra, a lyukat is megtaláltam, de nem láttam semmit. Bottal piszkáltam be, de semmi...


Azóta is ez jár a fejemben Fényképezésre esély sem volt a rövid idő és döbbenet miatt...

Ja és egy érdekes dolog is eszembe jutott:

a faluban van egy asszony, aki még kis koromban mesélte nekem, ( és még sok falubélinek ) hogy a háború idején a pincében bújtak el a férjével és a két gyerekével. Ekkor viszont három törpét láttak, majd beférkőztek egy sarokban lévő lyukba és eltűntek...


Mivel elkezdett érdekelni ez a dolog utána néztem és nem csak az ír: de a magyar, szlovák, román folklór is tele van törpékkel. Ezt nem is tudtam, bevallom...


Most hallucináltam vagy törpét láttam vagy mi történt???? Kérlek hogy ne nevessetek ki!



2013. aug. 31. 21:52
1 2 3 4 5
 21/45 Napkiraly ***** válasza:

Azért kellene lefotóznod, mert hitelessé tenné a történetet (látnánk, hogy valóban jársz erdőbe, vetted a fáradságot hogy lefotózd, ergo nem trollkérdés). Mindenesetre a leírás ésszerű, valószínű viselkedésminta mindkét fél részéről.

Vélhetőleg nem gyakori az ilyen észlelés, lehet hogy a "törp" számára is annyira meglepő volt a találkozás,mint a számodra. Tehetnél próbát is,otthagysz neki valami apróságot, másnap visszamész és megnézed ottvan-e

2013. szept. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:Te a Homo Florensisre gondolsz,ami az Indonéz szigetvilág egyik szigetén fejlődött ki és durván 18 000 éve kihalt,és ő legalább 50 cm-magas volt.


Ja és nekik az agytérfogatuk kisebb volt a mai csimpánzénál is,úgy hogy kétlem hogy képesek lettek volna bármikor is az olyan tárgyak készítésére mint gatya vagy cipő.


Azon túl:A középkor nem akármiért viseli gyakran a "sötét" jelzőt.Az akkoriak szépen keverték (legalábbis Európában) abz idegenebbnél idegenebb mondavilágokat és mitológiákat (köszönhető a kora középkori nagy népvándorlásnak,és a keresztény papok állandó pogány területekre való útjaiknak)


Szóval ez is hozzájárult a törpe mondavilág elmisztifikálódásához.Azt nem kétlem hogy vannak igen érdekes genetikai és embrionális fejlődési betegségek,amikből származhatnak liliputi emberek,de ezek egyszerű,mondhatni hétköznapi dolgok.Nem pedig Alíz csodaország eredetű dolgok.


És hogy mit láttál:fogalmam sincs,de kétlem hogy törpét.

2013. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%
A max 10 centis lábával a fapapucsban reális, hogy lehagyta futásban a kérdezőt akinak a kb 5x olyan hosszú lábainak a térdéig sem ért fel :D
2013. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
a ruhákat cipőket már ezer évvel ezelött is készitettek gépek nélkül!én a helyedben valamelyik du. kimennék az erdőbe a lyuk közelébe és felmásznék egy fára fotogéppel a kezembe és lefotoznám,vagy kamerával.persze éjjel is ott maradnék.mért pont délután?mert akkor kevessebb az esély arra hogy észre vegyen.
2013. szept. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

23-as hol írtam hogy futottam utána?? Mondom, csak álltam egy helyben és a szememmel néztem!


Napkiraly, akkor majd kimegyek, de hiába rakom be ide a lyukról a képet, valaki úgyis kételkedni fog...


Nem mondom hogy törpét láttam,hívjátok bárminek, a térdemnél magasabb nem volt az biztos!


Azt meg honnan tudhatnám, hogyan csinálnak ruhát? Az meg lepett amit láttam, az élőlényt, már nekem ez is sok, nem hogy még azon gondolkodjak van-e gyáruk vagy sincs... De a 24-es jól írta!

20-as, lehet hogy kisebb mint egy baba, de a plüssökre is varrnak mini ruhákat, ami sokkal kisebb a babáéknál, akkor nem létezik plüssbolt ahol legyártják a terméket??


Nem akarok hülyeséget mondani, de azt tudom mit láttam és ha már a ruhán akad ki valaki, akkor hirtelen az jutott eszembe hogy milliónyi helyen van szemét lerakó hely vagy kidobálva a ruhák, rongyok, csupán 1 nadrágból már legalább minimum 50 ilyen apróságnak meg is van a ruhája.

Szerintem egyébként növényeken élnek, mivel az erdőben többségben az található, de lehet bogár, az sok fehérjét ad és mégsem növény...... NEM TUDOM!!

2013. szept. 1. 17:23
 26/45 A kérdező kommentje:

Valaki kért tőlem privátban törpés anyagokat ha találok, sőt ketten is, de valamiért nem tudok a levélre válaszolni, nem engedi!

Ezért most ide beteszem a letöltési linket:

[link]


Ez egy könyv, nagyon jó!!!! Bányamanók a címe, 1990-es években adták ki. Ács Balla László írta és a magyar,román, szlovák stb. manókról szóló legendáit, történeteit gyűjtötte össze én már ki is olvastam, annyira megörültem hogy találtam egy ilyet!!!


Remélem látják a levél írók...

2013. szept. 1. 17:36
 27/45 Napkiraly ***** válasza:
100%

esetleg ha lefotózod, mutathatnál egy google maps koordinátát is hozzá, hátha valaki innen kimenne törpelesre.

Közben gondolkoztam, mostanában divat kutyákra ruhát adni, nem lehet, hogy ilyen ruhába öltözött yorkshire terriert láttál?

2013. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
Napkirály pont te kételkedsz, pff. Én is úgy gondolom hogy más síkon, vagy más dimenzióba élnek, és ők velünk ellentétben képesek ide oda menni.
2013. szept. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Igazad van teljesen kérdező ! Bemennek a 30 centis kerti törpék a bababoltba és ott vesznek ruhákat meg bútorokat maguknak.
2013. szept. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 The Lizah Reloading ***** válasza:
Egy normális embernek a farka 30 centi. Akkora volt a törpi, mint az exem töke :D
2013. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!