Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van valami bizonyíték Isten...

Van valami bizonyíték Isten létezésére?

Figyelt kérdés
Vagy csak úgy mondják hogy közben ebből is mint mindenből csak pénzt csináljanak a kezdettől fogva.
2014. márc. 30. 17:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
22%

Nézd a tekercsekre, azért írtam, h ne menjünk bele, mert felesleges újabb vitát nyitni egy újabb témáról...és, h őszinte legyek én már ebbe is bele fáradtam.


Azért még, h erre reagáljak neked:

"De amúgy minek íratnál meg egy könyvet darabokban, más korokban, aztán rakatod össze tök más emberekkel, és hagyatod ki a megíratott dolgok felét a könyvből(pedig az is a te sugalmazásodra készült), ha egyszerűen le is "diktálhatod".Egyszerűen nincs értelme az első lehetőséget választani, mert nincs kedvező oldala a másikhoz képest."


Nem véletlen írtam, h hogy kéne megpróbálni elolvasni a Bibliát, még az elején...- tény, h vki direkt kérdezte is, és arra reagáltam főleg, nem pedig vita tárgyaként hoztam fel, de ez már mellékes -, ha megpróbálnád úgy, rájönnél, h mi értelme, sőt sok egyébre is rájönnél. Amíg csak egy könyvként kezeled, amíg kicsit se elemzed csak a saját szemszögedből és még sorolhatnám, addig értelmetlennek is fogod találni. Ez nem lenézés, és valszeg nem fog első olvasásra sikerülni, vagy épp egy év leforgása alatt se biztos, h sikerülni fog. Sőt, értelmet, h megértsd, vagy láss értelmet és összefüggést benne Jézus, és Isten maga tud hozzá adni, ha még pluszba veszed magad felé a bátorságot, és kéred is tőle, h szeretnéd megérteni.


Én ezekkel a sorokkal tényleg zárnám ezt a vitát, mert ahogy írtam tényleg belefáradtam, és haszontalan az egész.

2014. ápr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:

Kedves #71 ha csak egyetlen kérdésre válaszoltál volna már az nagy teljesítmény lett volna a részedről csak beszélsz a nagy semmibe még a saját hitedet, vallásodat sem tudod körülírni pedig a vallásnak ez a lényege.

[link]

2014. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:

"Talán a Bibliát e-szemszögből is, azért kéne elemezni, olvasni"

Talán hagyni kéne az illetéktelenség "érvét", és rendes érvekkel és bizonyítékokkal előhozakodni a vallás mellett.

" 67: nyugodtan kiforgathatod a szavaimat, megszoktam. Amúgy az egész hszedhez ezen felül értelmetlen bármit is pluszban reagálnom."

Kérlek, elmondanád, hogy hol forgattam ki a szavaid? Arról nem tehetek, hogy még a fogalmakat sem érted, és emiatt fogalmazni sem tudsz... Egyébként nyugodtan kiírhatnád a 'hogy' szócskát. Ez a rengeteg h betű csak még értelmetlenebbé teszi az írásod.

"Nem véletlen írtam, h hogy kéne megpróbálni elolvasni a Bibliát, még az elején..."

A vallás, akárhogy csűröd-csavarod, egy tudományos elmélet. A világot próbálja megmagyarázni. De szerencsére már kiléptünk a sötét középkorból, ezért biztos van tudományos alátámasztása. Ja, hogy nincs? Nem meglepő...

"Ez nem lenézés, és valszeg nem fog első olvasásra sikerülni, vagy épp egy év leforgása alatt se biztos, h sikerülni fog."

Te, gondolom, megértetted a Bibliát. Ergo magad intelligensnek tartod, és akármit mondasz, ez lenézés. De a válaszodból lerí, hogy ostba vagy. Ostoba, és kész. Jöhet a felháborodás, hogy vallásos alapon intoleráns vagyok, de ez nem igaz. Nem azért ítéllek el, mert vallásos vagy, hanem:

1) A hited másokra akarod ráerőszakolni.

2) Nem érvelsz, de ha mégis megpróbálod, akkor is csak érvelési hibákkal megy.

3) Sértegetsz és provokálsz másokat.

4) Az írási stílusod egy tizenévesével egyenlő.

Ez csak pár példa.

"Én ezekkel a sorokkal tényleg zárnám ezt a vitát, mert ahogy írtam tényleg belefáradtam, és haszontalan az egész."

Hidd el, sokkal hasontalanabb nekünk egy ostobával vitáznunk. Nyugodj meg, az értelmeseket ilyen beszéddel(és semmilyen más vallásos "bizonyítékkal) sohasem győzöl meg.

Sátánkának pedig igaza van. Nem vagy képes önellentmondás nélkül leírni a vallásodat, nem válaszolsz a kérdésekre, csupán valami hegyibeszédet odalöksz, azt hívén, hogy ezzel most jól odavágtál. Gratulálok. Írd bele az önéletrajzodba és a végrendeletedbe.

névte2en

2014. ápr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:

Kerestem ilyen kérdéseket,mert épp nemrég beszélgettem a barátommal erről,mikor szentté avatták János Pál pápát.

Az ember mindig olyan tulajdonságokkal bírt,hogy szeretett hinni valamiben,szereti ha elvonatkoztat a valóságtól,összeesküvéselméleteket gyárt,szeret hinni a csodában. Én sok mindenben hiszek,nem hiszek.

Régen hittem az Isteni csodában,hogy van tényleg valaki vagy valami oda fent ami irányítja a te és a mi sorsunkat.Vannak véletlenek,ez tény. De én mára azt tudom,hogy a véletlenek,amiket csodáknak is nevezhetünk,az az adott lépéseinkből,a mi saját akaratunk által választott helyzetek közben alakulnak ki.

Az emberi képzelet határtalan tényleg. Akármit elképzelünk nagyon erősen,hiszünk,ez által erőt is adok magamnak hogy menjek tovább és megvalósítsam a vágyaimat a terveimet. Ehhez nem kell Isten,ehhez a mi kitartásunk,akaraterőnk szükséges,és a végtelen alázat.Ezt hívják agykontrollnak.Minden fejben dől el. Minden az agyunkban,aki hisz Istenben,az egy kapaszkodót keres életében és az ő segítségével éri el a célját.

Például,ez akkor szokott előfordulni mikor felgyógyul valaki egy komoly betegségből. A sorsot,ha egyáltalán ez is létezik,igenis mi irányítjuk. Senki más.Senki nem oldja meg helyetted a problémáidat. Te döntésed,te életed. Te választasz.Hogy jobbra mész vagy balra,minden a te irányításod alatt van. Az meg hogy kinek mit mér az élet,szintén rajtunk áll,hogy van e akaraterőnk,kitartásunk változtatni,és a pozitív dolgokat észrevenni,még ha nem is úgy alakulnak a dolgok,ahogy elterveztünk.Mert a saját döntésünkből következik az eredmény is. Nem más irányít,te magad. De hogy ki milyen családba vagy életkörülményekbe születik,vagy épp betegség sokasága jelenik meg,csupán a véletlen a genetika,a mutáció,a lehetséges ok,ami a velejárója az emberiségnek,ahogy pl 4 lábbal születik a csirke,egy gén kapcsán,a hiba benne van az ember fejlődése során.Nem minden tökéletes.És nincs gazdagság és szegénység sem.Ezt is csak az ember találta ki,boldogság van és boldogtalanság. Az ember kitalált maga körül egy fiktív világot,ami köré épült az egész világ.És ilyen Isten is. Ki ő?Nem tudjuk.Ő teremtette a világot??Nem tudjuk. Mit tudunk?SEMMIT. Mégis képzelgünk róla?Igen,hiszünk benne?Igen,mert ha hiszünk,akkor az él,és létezik,és el lehet hinni,hogy ő irányítja a sorsunkat ő áll mindenek felett. És így könnyebb az életünk,mert ha valami történik,rögtön állíthatjuk,hogy Isteni csoda,Isten megsegített,közben lehet hogy magadnak segítettél,mert hittél abban,hogy meggyógyulsz,hogy jobb lehet az életed,hogy a szegénységből ki tudsz törni,hittél!!És ez a legfontosabb szó.Isten a reményt és a hitet foglalja magában.Az egyház ezt pedig fel is használja,teljesen felépítette magát,hogy a hiszékeny emberek,még jobban higgyenek a csodában,holott csak segíteni kéne magukon és megoldódna a problémájuk.Nem kell ahhoz minden nap templomba menni,hogy jó történjen. Csak a jóra kell koncentrálni,jót kell tenni,amikor csak tudsz,pozitívnak kell lenni,elég egy mosoly,a másik felé,és boldognak érzed magad tőle. Te döntésed,hogy rámosolyogsz valakire,vagy egy idős embernek cipeled a szatyrát a buszig?Igen!Senki nem mondja neked,hogy most örlődj,gondolkodj,legyen rossz neked,midenki előtt ott a lehetőség,hogy boldog legyen,senkire nem tudod ráfogni,hogy most ez biztos a szomszéd miatt van.

Agyi berögződés,amihez nem kell Biblia,nem kell megkeresztelkedned,Isten létezését elfogadni,összeházasodni. Ezt az ember építette fel magának. Valószínű,hogy hazugság. Az egyház intézménye,is egy hazugság,egy jól kialakult,az emberek felett álló intézmény. És az is valószínű,hogy ha nem Isten teremtette a világot hanem valami más,soha nem fog kiderülni,mert abban az esetben az egyház nem létezne,szóval,lehetséges,hogy homályosan fogunk látni örökké,és soha nem fog kiderülni semmi,mert szerintem ez az egész világnak jobb így. Mostanában,derült fényre az is hogy Jézus talán nem is úgy nézett ki mint ahogy leírták,vagy elépzeltünk neki egy arcot,és ahhoz mérten megformáltuk a képzeleteinkben. Mert egy archoz,vagy jelenséghez társítunk dolgokat,a fejünkben. Minden a fejben alakul ki.

2014. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!