Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van valami bizonyíték Isten...

Van valami bizonyíték Isten létezésére?

Figyelt kérdés
Vagy csak úgy mondják hogy közben ebből is mint mindenből csak pénzt csináljanak a kezdettől fogva.
2014. márc. 30. 17:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
9es: késő estig kikeresem neked, amit én használtam fordításokat. Alap járaton a Károli jó, tehát nem muszáj mást venned, és azt kiegészíted online is elérhető verziókkal, de majd adok linket is, csak már nincs lementve nekem.
2014. márc. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:

Objektív bizonyíték nincs mellette, de ellene sincs, mert hát próbálja már meg valaki bebizonyítani akármilyen elfogadható módszerrel a létezését, vagy cáfolja meg, de tények nélkül ez lehetetlen.

Aztán az, hogy kinek mi a bizonyíték valami ellen/mellett, az már az egyéntől függ, de átfogóan semmi sem szól egyik oldal mellett sem.

2014. márc. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
0%
Isten létezésére az Ő tanúi a bizonyítékok.Azok a hívő emberek,akik már megtértek ,vagy hisznek és eltudják mondani hogy létezik.Aki ezt hallja és ezek után sem hisz a létezésébe azt a Korán gyahurnak nevez
2014. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim válasza:
Minden este imádkozok, hogy mi legyen holnap és mi ne legyen. Isten mindig segít. Megvagyok győződve róla hogy létezik.
2014. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
61%

Én is kíváncsi lennék a bizonyítékokra eddig nem nagyon találtam olyat csak gratulálni tudok olyan embereknek, akik feltétel nélkül tudnak hinni a keresztény vallásban és vatikán embereinek, akik azt éneklik, hogy férfiasan tökéletes nekem ez már túl magas bizonyítékok kellenek ahhoz, hogy higgyek valamiben nekem bizonyíték kell nem hippi szöveg én amúgyis a Hakuna Matata életfilozófiában hiszek.. :D

http://www.youtube.com/watch?v=WdnFTxON7Xo

2014. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
Ki teremtette Istent?
2014. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:

12-es, viszont logikai érvelések útján, és a Biblia önellentmondása miatt sokkal valószínűbb, hogy nem létezik. De ez szubjektív vélemény. Az ateistáknak semmi bajuk nincs egy olyan jámbor vallásossal, aki erkölcsösen, rendesen él. De az, aki a gyerekekbe erőlteti bele a hitet(pl. az amishok, vagy igen sok vallásos ember), akik más emberre erőszakolják rá a vallásukat(pl. Jehova házaló tanúi, misszionáriusok, vallási vezetők), akik ölnek a vallásért(pl. Isten Hadserege, vallási terroristák, ayatollah-k), akik elítélnek másokat a másik vallásért való hit miatt/az ateizmus miatt(pl. az Államok lakosságának több mint 50%-a), vagy akik a vallásuk miatt ítélnek el kisebbségeket(pl. nagyobb vallási vezetők), azok undorító emberek. Egy gyereket tanítsanak önálló gondolkodásra. Ha úgy is igaz a hitük a vallásosoknak, a gyerekük is követni fogja ebben. A többi ember is jól el van a maga hitével/hitetlenségével. Az eszményekért való gyilkosokról pedig annyit, hogy ezek az emberek(pl. Paul Hill, Khoemeni ayatollah) nem érdemelnek jobbat a hosszú éveken át tartó fájdalmas szenvedésnél. Akik pedig elítélnek másokat amiatt, hogy nem az ő gondolkodásmódjuk szerint élnek, pedig egyszerűen férgek. Nem mindenki egyforma. És nem is kell, hogy mindenki egyforma legyen. Ha szerintük egy ateista/más vallású a Pokolra kerül, akkor ne foglalkozzanak velük. Az istenük úgyis megbünteti őket. Akkor meg ne foglalkozzanak vele tovább. Nevetséges, hogy egy eszme miatt képesek milliók életét tönkretenni. Utána meg ők követelnek maguknak toleranciát. Csak annyit hadd kérdezzek: mikor indítottak az ateisták háborúkat az ateizmus miatt, mikor öltek meg embereket azért, mert nem voltak ateisták, vagy mikor romboltak le vallási helyeket?

névte2en

2014. márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:

Ui: Bizonyítékgyűjtemény a wikiről angolul értőknek a vallási intoleranciára:

[link]

[link]

[link]

[link]

névte2en

2014. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező bizonyítékokra kíváncsi, és nem az ellenérvekre, azokat valszeg mind ismeri. Legalábbis abból kiindulva, amit a kérdése alatt még kifejtett.
2014. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:

9esnek: amit én használtam online azt már sehogyan se találom meg, de ezek hasonlóak.

[link]

[link]

Amit még ajánlok, ha venni szeretnél, Károli féle 2012es kiadású verzió már sokkal emészthetőbb szövegű, az enyémbe vannak térképek, időrendi táblázatok és egyéb magyarázatok is, kb. 4-5eFt körül vettem.

2014. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!