Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van valami bizonyíték Isten...

Van valami bizonyíték Isten létezésére?

Figyelt kérdés
Vagy csak úgy mondják hogy közben ebből is mint mindenből csak pénzt csináljanak a kezdettől fogva.
2014. márc. 30. 17:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, kit kérdezel. Az ateisták szerint nincs. A hívő keresztények, és a legtöbb vallás szerint van. Sok vallás alapja a többistenhit. Egy ilyen kérdéssel elég parázs vitát lehet kipattintani.
2014. márc. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
75%
Én a magam részéről annyit még hozzá fűznék a témához, hogy Biblia ide, vagy oda, de az Istenbe vetett hit mind addig hit, amíg nincs kézzel fogható bizonyítéka, amint van, onnét kezdve az már nem hit...és Isten is elsősorban azt várja/szeretné tőlünk emberektől, h higgyünk benne, nem azt, h tudjuk. Hogy erről ki-hogy dönt mindenkinek a saját dolga, viszont ezt a döntést szemétség ellenezni, befolyásolni, kritizálni stb., bárhogy is dönt erről bárki.
2014. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:

Névte2en, én tökéletesen egyetértek veled, csak igyekeztem úgy megírni a válaszomat, hogy a saját szubjektivitásom ne befolyásolja azt.

Egyébként én sem tartom valószínűnek Isten létezését, vagyis úgy biztosan nem, ahogyan a kereszténység elképzeli.Bár van egy saját elképzelésem arról, hogy mit definiálhatnék istenként, inkább agnosztikus vagyok.

2014. márc. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nevezik hitnek. A hit azt jelenti, hogy hiszünk valamiben amit nem láthatunk és a hit jutalma, hogy látni fogjuk amiben hittünk.
2014. márc. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
Van, de ha elmondanám, meg kéne öljelek! :)
2014. márc. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:

"Ja és igyekezzünk félre tenni a tévtanokat/vagy épp egyéb tanokat, vagy amik bennünk akár iskolába, akár más helyeken megmaradtak."


Bizony, mindenféle racionális alapot el kell felejteni ahhoz, hogy elhihesd a Bibliában leírtakat. Másképp nem megy, mert egyébként teljességgel összepasszinthatatlan mindazzal a sok sületlenséggel és balgasággal, amit az iskolában tanítanak fizika, biológia, kémia és egyéb hangzatos címszavak mögé bújtatva...

2014. márc. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:

Íme én is kerestem a bizonyítékot Isten létezésére és kaptam rá választ? nem nagyon csak a szokásos maszlagot http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..

Sztem joggal várná az ember a bizonyítékot arra, hogy amiben hisz az valóságos-e vagy sem választ nem nagyon kaptam csak kérdéseket miért vagyok a sátán kisfia.

2014. márc. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:

26: én se kémia, se biológia se egyéb tantárgyakat nem említettem. :D Viszont vannak hittan órák is, + irodalmi műként is tanítva van a Biblia. Mellesleg bocsika, de semmivel se mond ellent Isten ezeknek a tudományoknak.

Sőt, csak, h súgjak, a tudomány se tagadja Istent. És egyenlőre még a Bibliát se tagadja. :D

2014. márc. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
Részemről ezzel a témát le is zártam: [link]
2014. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
Szó szerint ugyan nem említetted, de ahhoz, hogy higgy a Bibliában leírtak megtörténtében, el kell felejtened mindent, amit ezekből a reáltantárgyakból valaha is tanultál. Mózes tengerkettéválasztó mutatványa, Ábel bálnában történő tanyázása, az ember és a többi élőlény teremtése, Noé bárkája és a negyven napos özönvíz, Ádámék ezer évig tartó élethossza, meg lehetne még napestig sorolni azt a sok mesét amit a Biblia ír... Ezek mind ellentmondanak a ma ismert természeti törvények egyikének vagy mindegyikének. A természettudományokat pedig tudtommal fizika és kémiaórán tanítják, nem irodalomórán.
2014. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!