Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van valami bizonyíték Isten...

Van valami bizonyíték Isten létezésére?

Figyelt kérdés
Vagy csak úgy mondják hogy közben ebből is mint mindenből csak pénzt csináljanak a kezdettől fogva.
2014. márc. 30. 17:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
A munkahelyi főnök pedig tapasztalható valami, aminek a létezése nem megkérdőjelezhető, mert hiszen érzékelem, hogy létezik, megtapasztalható a létezése érzékszervi úton.Istenről ezt nem lehet elmondani.
2014. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:

"A munkahelyi főnök pedig tapasztalható valami, aminek a létezése nem megkérdőjelezhető, mert hiszen érzékelem, hogy létezik, megtapasztalható a létezése érzékszervi úton.Istenről ezt nem lehet elmondani."


Aha, igen egy külföldi nagyobb vállalatnál pont az a jellemző, h a fő tulajt érzékeled...max. csak tudod, h ki az, mert van egy neve, rajta van a szerződéseken, meg mások, akik esetleg közvetlenebbül alatta vannak látták is és mondták is, h valós személy. Bár nyilván, ha nagyon akarnád utána járhatnál, h tényleg létezik-e, pl. anya könyvi hivatalba stb. bár nem lenne olcsó mulatság, így letudod azzal, h inkább elhiszed.


Egyébként Istent is érzékelheted, csak nem akarsz így tenni, ennyi. De erről nem Ő tehet, hanem te, elvégre a te döntésed.

2014. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:

Azért mégiscsak elmondató a főnökről, hogy létezik, még akkor is, ha személyesen nem találkozom vele.

Istent pedig érzékszervi úton nem lehet megtapasztalni.

2014. márc. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:

"Azért mégiscsak elmondató a főnökről, hogy létezik, még akkor is, ha személyesen nem találkozom vele."


Mitől másabb az adott szitu? Te soha nem láttad, max a nevét ismered...no meg mások mondták neked, h ismerik.

Nem ismerős a szitu? Istent se láttad soha, max. csak mások mondják neked, h de ők ismerik és létezik.

2014. márc. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:

"Istent pedig érzékszervi úton nem lehet megtapasztalni."


Itt volt az érzékszerveknek Jézus.

Tudom a kételkedők számára ö is kamu, mert most nem látjátok.

2014. márc. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim válasza:

Isten létezését nem kell bizonyítani. A téged körülvevő világ létezését érzékszerveid bizonyítják: látod, tapintod, hallod. Két dolog van, amit nem kell látnod, nem kell tapintanod, nem kell hallanod, ahhoz hogy tudd, hogy létezik. Az egyik ilyen te magad vagy, a másik pedig... Isten.

Ez a legfőbb bizonyíték a létezésére, mert ha a magad kicsinységét el tudod fogadni akkor is létezőnek, ha éppen nem látod, nem hallod, vagy nem tapintod magad, akkor a magasságos Isten esetében miért is megy ilyen nehezen?

2014. márc. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:

bklara # 42-# 44-# 45

Erről beszéltem bizonyítás nincs csak vallási hiszti privátban is sem írtál semmi értelmeset csak hisztiztél valamiben nem lehet csak úgy hinni a biblia azért mese mert fizikailag képtelen, valótlan dolgokat ír le. :D

# 46 Istennek dehogyis nem kell bizonyítanja szóval Istent nem lehet érzékelni fizikailag akkor honnan tudod, hogy létezik? az érzésekre sem hagyatkozhatsz mivel azok is csak kémia, biológia megalapozatlanul pedig nem lehet hinni semmiben legalábbis én úgy gondolom szóval akkor mire alapozátok a vallást?

"ha a magad kicsinységét el tudod fogadni akkor is létezőnek, ha éppen nem látod, nem hallod, vagy nem tapintod magad, akkor a magasságos Isten esetében miért is megy ilyen nehezen?".

Ez hülyeség én fizikailag létezem Istenről ezt viszont nem tudom elmondani.

2014. ápr. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
Sátánka: egyenlőre még mindig te hisztizel bizonyítékokért. Privibe is igen sokszor leírtam neked, h amíg alapvető fogalmakkal se vagy tisztában, mint pl. a hit fogalmával, addig amit csinálsz, az pusztán értelmetlen lázongás a semmire. Mellesleg írtad, h téged nem zavar mások hite, ehhez képest jó pár hasonló témájú topikba megjelensz és lényegében mást nem teszel csak kritizálsz stb. Továbbá ahogy írtam privibe, de itt is hasonlóan megfogalmaztam korábban, neked tök mind1 milyen bizonyítékkal állnának elő, te akkor se hinnéd egyiket se el, egy okból, mert ahogy írtad is nem akarsz hinni. Legalább addig eljuthatnál agyilag, h értelmezd/felfogd a döntésedet és azok alapján is cselekedj. Ennyi.
2014. ápr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:

Nincs bizonyíték, soha nem is lesz.

Bizonyítékokra csak a tudománynak van szüksége, és tudományos módszerek révén lehet szert tenni rá.


A hit nem tart igényt bizonyítékokra, a tudomány pedig nem tart igényt a hitre.

2014. ápr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
bklara # 48 milyen bizonyítékokról beszélsz? eddig semmilyen bizonyítékkal nem szolgáltál csak személyeskedsz privátban. A válaszaid csak ezekből állnak (pl.hülye,ostoba,beképzelt, stb). én értelek mire akarsz kilyukadni, hogy a vallást nem bizonyítani kell csak hinni benne én többször is elmondtam neked, hogy nem tudok olyas valamiben hinni, ami valóságban nem létező a # 48 válaszod egy nagy hazugság. kíváncsi lennék ezt mivel magyarázza a vallás? állítólag a zsidó naptár szerint a világ teremtésének időpontja: Kr. e. 3761. ez érdekes lehet mivel az egyiptomiak Kr.e.3000-4000 évvel már piramisokat építettek : [link]
2014. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!