Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Milyen élmény változtatott...

Milyen élmény változtatott UFÓ hívővé?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat olvastam, ufókról szóló dokumentumfilmekben, hogy emberek akik eddig nem hittek ilyesmiben hírtelen találkoztak harmadik típusú találkozással vgay másfajta ufó észleléssel és ez megváltoztatta életüket. Habár előtte el sem tudták képzelni hogy az UFÓ jelenség igaz lehet és csak nevettek az egészen, addig utána már tudták az igazságot és kutatói lettek a témának.


Neked milyen ilyen élményed volt ? Vagy ismerőseidnek ?


2012. aug. 29. 18:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert te megkedveltetted velem Veronika.
2012. aug. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

20 éve nem hiszek bennük. Gyakran sasolom az eget egy 100 ezer forintnál drágább eszközzel.

Még egyet se láttam és egyetlen ismerősöm sem. (Köztük több csillagász is található, akik "kicsit" drágább cuccokkal figyelnek, mint én.)

2012. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Ej, lemaradt a kérdésem.

Szóval velem miért nem történik soha semmi ilyesmi?:(

2012. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
69%
Először szedjük szét a kérdést: mit jelent az hogy UFO? Az UFO nem feltétlenül egyenlő egy földön kívüli civilizáció által épített közlekedési eszközzel. Ez egy betüszó. Az angol "Unidentified Flying Object"(magyar jelentése: „azonosítatlan repülő tárgy”) rövidítése. Tehát valami ami repül az égen, és nem azonosítható semmi ismert dologgal sem(forma, szín, repülési magasság/sebesség, stb.) Tehát lehet egy természeti jelenség, vagy akár egy léggömb is. Nem feltétlenül E.T. amit az égen látsz és nem tudod mi az. De ha a földön kívüli témánál maradunk, azok az emberek akiket te emlitesz egy szóval jellemezhetőek: Ostoba. Ha valaki tanult matemetikát(márpedig mindenki) akkor az "UFO" kérdés nem lehet kérdés. Miért is? Kezdjünk el CSAK nagy vonalakban számolgatni. Csak a mi galaxisunkban több-száz milliárd a mi napunkhoz hasonló méretü csillag van. Ezeknek legalább a kétharmada a miénkhez hasonló naprendszerrel rendelkezik. Ezen a rendszerek legalább a fele hordoz minimum 1 olyan bolygót ami méretben/csillagközelségben hasonló a mienkhez. Tehát csak a Tejútrendszer tartalmaz több millió a minkhez hasonló naprendszert. Vajon csak nálunk alakult ki az élet? Már matematikailag is egyértelmű a válasz: NEM. És akkor most kezdjük el számolgatni a galaxisokat? Szintén több száz milliárd. Szerintem mindent leírtam........
2012. aug. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos én még egyet sem láttam. :( De ennek ellenére hiszek az idegenek létezésében.
2012. aug. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem láttatok, rosszkor voltatok rossz helyen!
2012. aug. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Mik tehát az élet esélyei? Furcsa lenne, ha az egyszerű élet nem lenne gyakori a világegyetemben. Az egyszerű sejtekhez csupán víz, kőzet és széndioxid szükséges. Korai megjelenésük a Földön koránt sem nevezhető meglepőnek. "A Drake egyenlet optimista feltételezése szerint azoknak a bolygóknak, amiken kialakul az élet, 1 százalékuk fejlődik intelligenssé. Azonban ha igazam van, a komplex élet egyáltalán nem sorsszerű" - összegzett Lane. "Mindössze egyszer alakult ki az elmúlt 4 milliárd évben, egy ritka, véletlen eseménynek köszönhetően, így minden okunk meglehet annak feltételezésére, hogy egy hasonló fura véletlen nélkül a világegyetem más részén sem kapunk összetett életet. Semmi más nem tud áttörni a komplexitás energiakorlátján"


Ez az érvelés arra utal, hogy bár a Föld-szerű bolygókon hemzseghet az egyszerű élet, nagyon kevés alakulhat valaha is komplex sejtekké, vagyis minimális lehetőség nyílik a növények és állatok kifejlődésére, nem is szólva az intelligens életről. Tehát, ha fel is fedeznénk egyszerű sejteket a Marson, az még nem sokat mondana arról, milyen gyakori az összetett élet az univerzum más területein.


Mindez segíthet megmagyarázni, miért nem találtuk soha az idegenek jeleit."

[link]


De persze számítani is lehet, a Drake-formula alapján:

[link]


És hát tulajdonképpen erről szól a Fermi-paradoxon is:

[link]


De tudományosan még SENKI nem állította, nem bizonyította, hogy bármilyen idegen civilizáció megjelent volna a Földön, vagy a Föld körül. Az ellenkezőjét viszont sokan állítják.

2012. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, ki nem látott már ufót :D. Az idegenek fejlettebbek mint az emberiség, így bárgyúság a mi technikai szintünkből megállapítani hogy nem jönnek ide alexandrer. Nagyon sok alezredes is látott ufót.
2012. aug. 29. 20:43
 9/16 anonim ***** válasza:

Válaszom:

- kb. 30 évvel ezelőtt álmodtam azt, hogy egy macska hajol fölém, csak az volt a furcsa, hogy nem volt bajusza. Amikor a rendszerváltás után elkezdték itt is bemutatni a K51-es körzetben állítólag lezuhant UFÓ-balesetben elhunyt idegeneket, akkor döbbentem rá, hogy lehet, nem is macskával álmodtam??? (Ki tudja?)

- Egy alkalommal télen késő este kinéztem a szobám ablakán, és 2 db. holdat láttam. Az egyik a megszokott volt a maga udvarával, fényével. A másik vörös volt mint a nap, jóval nagyobb, mint valódi hold, alakja pedig olyan, mint a szájával lefelé fordított bogrács. Mi volt azt???


Szóval lehet, hogy Azonosítatlan Repülő Tárgyak = UFÓ-k voltak, ki tudja?

Az szerintem is valószínű, hogy nemcsak a Föld nevű bolygón lehet élet. Hogy esetenként eljönnek hozzánk, talán még máshova is. .... egész biztosat nem tudhatunk.

2012. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
56%

A kérdező kommentje:


Nem azt kérdeztem, ki nem látott már ufót :D. Az idegenek fejlettebbek mint az emberiség, így bárgyúság a mi technikai szintünkből megállapítani hogy nem jönnek ide alexandrer. Nagyon sok alezredes is látott ufót.


Na akkor nézzük mink is van valójában, röviden fogalmazva. Annak idején, valamikor a 90-es években volt egy TV müsor a "Nulladik típusú találkozások" az elhunyt Déri János vezetésével. Az egyik adás előtt cirka egy héttel a bátyámmal közösen felfigyeltünk szombat este olyan 22-23óra közötti ídőszakban egy furcsa égi jelenségre(Bp. XVII. ker.). Semmilyen akkor ismert földi járműre nem hasonlított se a mozgása, se a megjelenése....nem igazán tudtuk hová tenni a dolgot. Következő szombaton a fent említett műsorban szó esett eme égi tüneményről. Történetesen a fél kerület látta, ezen kívül pécel, ecser, maglód, gyömrő településekről is rengeteg észlelés jött. Valamint az akkor még "Ferihegyi repülőtér" néven futó intézmény is feljegyezte az incidenst, "szemmel láttuk de a radaron nem" címmel. Tehát a kérdésedre válaszolva volt már "nem földi" élményem. De ettől még a tény tény marad. Biztos hogy van civilzált élet az univerzumban rajtunk kívül is, szkeptikusok ide vagy oda. Ők az OSTOBÁK. És ez nem kérdés......

2012. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!