Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ti most abban hisztek, hogy...

Ti most abban hisztek, hogy nincsenek földönkívüliek, vagy csak abban, hogy nem jönnek ide?

Figyelt kérdés

Mert ha belegondolsz, hogy az űr végtelen, és számtalan bolygó, galaxis van benne, akkor elég nagy h.ülyeség lenne azt állítani, hogy egyedül az emberek léteznek az egész univerzumban, nem?? Az viszont tényleg h.ülyeség, hogy idejönnek és kísérleteznek az emberekkel meg ilyenek. Egy az, hogy nem feltétlenül lehet fejlettebb a technológiájuk, másrészt mit érdekelnék őket az emberek?


Szóval lényeg a lényeg, te hiszel a földönkívüliekben, hogy léteznek valahol, valahogy? Vagy komolyan annyira szkeptikus vagy hogy azt hiszed mi vagyunk az egyetlenek?



2013. aug. 13. 14:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Naphalem, ezt is a magam szkeptikusságának belövéséhez írom.


Tehát: idegen lények létezhetnek, nem kérdés.

De ez, ami itt van, az ostobaság: http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__4712..


A válaszok is! Vagy troll kérdés, troll válaszok.

2013. aug. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Mert ha belegondolsz, hogy az űr végtelen, és számtalan bolygó, galaxis van benne, akkor elég nagy h.ülyeség lenne azt állítani, hogy egyedül az emberek léteznek az egész univerzumban, nem?"


Ha nyersz a lottón, akkor sem hülyeség azt mondani, hogy úgyis be fog jönni még egyszer?

2013. aug. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kettőnek semmi köze egymáshoz... Ha lottón nyersz annak az esélye 1:44 millióhoz, hogy még egyszer nyersz annak is ennyi az esélye. Ha az esélye, hogy a Földön van élet x, akkor, hogy máshol van élet annak is x az esélye. Csak az a különbség a lottóval szemben, hogy nem egy ember teszi meg a számokat hanem végtelen sok bolygó van. Tehát ahhoz lehetne jobban hasonlítani, hogy egy embert nyert a lottón, akkor megint fog egy ember nyerni. És ennek már mennyivel nagyobb az esélye. Ha 100 millió ember lottózna majdnem biztos lenne, hogy nyer valaki ebben a 90/5ös rendszerben.
2013. aug. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Épp ez az, annyi mindenről nem tudunk még, nap mint nap fedeznek fel csak a Földön új élőlényeket, amiket korábban elképzelni sem tudtunk, és az űrről meg még csak nincs is olyan sok képünk. Szóval én nem azt mondom, hogy biztos van, mert semmi sem biztos... de nem lehetetlen, és szerintem valószínűbb, hogy van.


A lottós példát annyira nem értem, hogy kapcsolódik ide, persze sok lehetőség ott is, és ha egyszer bejön, nem biztos hogy kétszer is be fog, de azért ez más. Persze lehet mondani, hogy hiszem ha látom, de nem kell elsőre elítélni, amikor nagyon is van rá esély.

2013. aug. 13. 18:12
 15/17 anonim ***** válasza:

Nincs semmilyen támpontunk, csak az, hogy lehetséges.


Ha valaki elkezd foglalkozni a földi élet kérdésével, az csak egyre több tényezőt fedez fel, ami a mi esetünkben éppen stimmel, máskülönben keresztet lehetne venni a civilizációnkra.


De gondolj bele abba is, hogy még a saját történelmünktől nagyban eltérő dolgokat se nagyon tudunk elképzelni: kifejlődik az élet egy bolygón, egyre fejlettebb fajok jelennek meg, az egyik elkezd társadalmat építeni, tudományokat művelni, történelmét írni. Meghódítja a bolygóját, aztán kilép az űrbe. És akár már ott is járhatnak, hogy simán el tudnak jutni vagy üzenni a mi Földünkre. Ez a "hivatalos" recept.


Nem mondom, hogy mi vagyunk az egyetlenek, de ha bármilyen képet próbálunk képzelni róluk, szinte biztosan tévedünk.

2013. aug. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
66%

Nem lehet mindent mindent Istennel magyarázni kedves kersztények ! Én nem hiszek Istenben de ha lenne is honnan tudjátok , hogy csak a Földre teremtett életet ?

Szerintem az butaság hogy azt mondják mondjuk ezen a bolygón megvannak a feltételek az élethez a többin elő sem fordulhat , lehet hogy azon a bolygón megvannak a feltételek az emberi élethez de a földönkívüli élethez nincsenek meg a megfelelő életfeltételek . Szóval azok a bolygók ahol úgy gondolják hogy , ááá itt úgysincs élet lehet hogy , pont ott van . Nem tudhatjuk mi kell egy űrlény életéhez .

Az pedig hogy , nincs élet más bolygón az igen egoista hozzáállás hogy csakis itt ezen az egyetlen bolygón élnek értelmes lények ! Ên minden kétséget kizárva hiszek bennük :)

2013. aug. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A Világegyetem akkora, hogy valószínűtlen, hogy ne legyen még számtalan más lakott hely is. Ebben ma már a tudósok nagy része is egyetért. Más a probléma. Az idő, az egyidejűség kérdése. Létezhet - e egyidejűleg két technikai civilizáció, és fennmarad - e annyi ideig, hogy felvehesse a kapcsolatot egymással? Bonyolítja a helyzetet, hogy a fénysebesség véges volta miatt, nem lehet pontosan meghatározni két, egymástól nagy távolságban zajló esemény egyidejűségét. Az is gond lehet, hogy egy bizonyos technikai fejlettséget túllépő társadalom már olyan célokkal, problémákkal foglalkozik amit mi nem is érthetünk meg. Olyan fejlettségi fokra juthat, hogy alapvetően változik meg a társadalmuk,(lásd technológiai szingularitás). Ha túl nagy a szakadék két társadalom fejlettsége között, akkor a kettő találkozásából nagy baj lehet.

Ne csak arra gondoljunk, hogy valahonnan nagyon távolról, iderepülnek, repülhetnek valakik. Könnyen lehet, hogy a dolog ettől bonyolultabb. Ma még nem ismerjük teljesen a téridő természetét. Lehet, hogy alapvetően más életformák ezek, már ha léteznek. Lehet, hogy amit mi létnek, életnek nevezünk csak kis szelete, része egy nagyobb rendszernek. Persze mindez sci - fi, találgatás, fantázia.


Más. Vannak, akik, vallási, ilyen - olyan okból azt tartják egyedül vagyunk. Nem hiszek benne, de gondolkodjunk el. Azt látjuk, hogy a Világegyetem iszonyúan nagy, a csillagok száma milliárdszor - milliárdnyi. A Föld egyáltalán és semmilyen szempontból nem kitüntetett hely ebben a rendszerben. Ha az derülne ki, (persze nem derülhet ez ki soha a végtelen térben) hogy egyedül vagyunk, akkor az azt jelentené, hogy az ember csak egy "melléktermék", akkor a Világegyetem nem lakóhely, hanem valamilyen más, az emberen túlmutató célra szolgál. Szerintem ez a vallásos megközelítés ellen szól.

2013. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!