Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Melyik lehetett az első...

Melyik lehetett az első égitest a Naprendszerben, ahol valamilyen civilizáció kialakult?

Figyelt kérdés
2014. jún. 1. 23:56
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Hát a Nibiruval kapcsolatban tényleg nagy a káosz, de én nem jelentem ki kerek perec, hogy nem létezik. Valami elfogulatlan vélemény kellene.

Állítólag a NASA felfedezett valamit még '83 tájékán, de utána visszavonták az álláspontjukat az azonosítást illetően. Mi lehet az, amit felfedeztek? Szerintem, ha felfedeznek egy új égitestet, akkor nem kellene elhamarkodottan kijelenteni róla bármit, hogy utána ne kelljen kínosan visszavonni, meg magyarázkodni.

2014. jún. 6. 00:46
 32/41 anonim ***** válasza:
Nem fedeztek fel közvetlenül új égitestet. A külső bolygók pályájának apró egyenetlenségeiből következtettek egy tizedik bolygó jelenlétére, annak gravitációs vonzása következményének gyanították ezeket az apró pályamódosulásokat. Aztán kiderült, hogy ahhoz túl kicsik ezek a módosulások, hogy egy komolyabb méretű bolygó álljon a háttérben. (Sajnos nem tudom, hogy végül is mi okozta/okozza az Uránusz, a Neptunusz és a Plútó pályájának egyenetlenségeit, de a NASA honlapján szerintem elő lehetne túrni valami ésszerű magyarázatot, aki kellőképpen tud ehhez angolul.)
2014. jún. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
A niburu nem létezik egy hibás számitás alapján gondolták hogy van az X bolygó de késöbb korrigálták és ahogy Sceptic is leirta a Nasa visszavonta az "elméletét" vagy valami ilyesmi...:)
2014. jún. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
69%
:) 24l vagyok. És ezek szerint tudatlan.De aki ezen témán belül érdeklődik,kell hogy kicsit máshogy kezdjen bele a lehetséges variációkba.Azért is írtam példának a Napot,mert akár egy fényplazma is rendekezhet intelligenciával.Annak meg mi akadálya hogy a Napon ne tudjon 'életben maradni'?Nem csak az emberhez kapcsolódó,hasonlító,felépítésű,müködési elvű élőlény lehet intelligens,vagy életre alkalmas.Én ezt így gondolom,szabad világban élünk:).Nem szoktam hasonló dolgokkal foglalkozni,de láttam a kérdést és nekem ez volt a válaszom. Oké.Itt a pont.Jöhetnek az IQ szidások :D
2014. jún. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy kérdésem van: mi az a fényplazma? Anno egyetemen tanultam jó néhány féléven át fizikát, de ilyenről még nem hallottam..
2014. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

24l: szerintem egyáltalán nem mondasz rossz dolgokat, hanem csak megpróbálod a kérdésemet tágabban szemlélni. A kérdést úgy értettem, hogy itt az anyagi síkon, vagyis a fizikai világban kialakult-e. Ha tehát ezoterikus szemszögből nézzük a dolgokat, akkor kiindulhatunk abból is, hogy minden fizikai dolog a szellemiből, illetve az energiából indul ki, abból jön létre. Vannak olyan nézetek, és én magam is ezt tartom a valószínűnek, hogy amit mi emberek, a tudósok, a csillagászok látunk, az csak egy "külső burok", a megnyilvánulása a szellemi folyamatoknak és lényeknek, tehát az érzékfeletti világnak, ami az elsődleges, és amiből származik minden anyagi, fizikai dolog, folyamat.

Bár én most az anyagi, úgynevezett 3D-s szintre értettem ezt a kérdést, de nagyon örülök, hogy leírtad az álláspontodat, mert ez végül is az ezotéria rovat, ahol elő kell, hogy jöjjenek ezek a dolgok.

2014. jún. 8. 02:07
 37/41 anonim ***** válasza:
69%

"Ha tehát ezoterikus szemszögből nézzük a dolgokat, akkor kiindulhatunk abból is, hogy minden fizikai dolog a szellemiből, illetve az energiából indul ki, abból jön létre."


Valóban meg lehet így is közelíteni a dolgokat, és még akár az is kiderülhet, hogy ez a helyes megközelítési mód. Csak éppen semmilyen jel nem utal erre, ezt semmi nem támasztja alá.

Arra a fényplazmára én is kíváncsi lennék, hogy mi a túró lehet...

2014. jún. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

" A kérdést úgy

értettem, hogy itt az anyagi síkon, vagyis a

fizikai világban kialakult-e. Ha tehát ezoterikus

szemszögből nézzük a dolgokat, akkor

kiindulhatunk abból is, hogy minden fizikai

dolog a szellemiből, illetve az energiából indul

ki, abból jön létre. Vannak olyan nézetek, és én

magam is ezt tartom a valószínűnek, hogy amit

mi emberek, a tudósok, a csillagászok látunk,

az csak egy "külső burok", a megnyilvánulása a

szellemi folyamatoknak és lényeknek, tehát az

érzékfeletti világnak, ami az elsődleges, és

amiből származik minden anyagi, fizikai dolog,

folyamat."

Ez csak mellébeszélés, ahogy annuskának neked sincs fogod sem a civilizáció/kultúra szó jelentéséről.

#ixdé

2014. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
...fingod
2014. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 KovA1963 ***** válasza:

Hogy hol lehetett (volna) és hol volt/van az nem ugyanaz.

Az egyik dolog, hogy ahogy mi az életet ismerjük, az a mi körülményeinkre szabott - környezeti viszonyok, hőmérséklet, energiaforrás/besugárzás anyagszerkezetek - mint élethordozók (szén/víz/stb. szerepe) mindig ezekben gondolkozunk.

Vagyis a kérdés 2 kérdés:

1.) Elképzelhető-e merőben más körülmények között más anyagi feltételekken alapuló élet - pl szén helyett szilícium oxigén helyett metán stb. és hol van/volt ilyesmi

2.) Az általunk ismert élet számára alkalmas körülmények hol lehettek még és mikor.


A naprendszerről lévén szó - annak történelmében, változásaiban lehet kutakodni. Mikor hol milyen hőmésrsékleti/légköri viszonyok lehettek.

Ennek alapján valószínűleg a Mars lehetett valamikor ahhoz az élethez alkalmas környezet ahogy azt mi most ismerjük. Valamikor a Naprendszer történelme során légkörét vesztette és éghajlata szélsőséges lett.

Ezenkívül a naprendszerre a korábbi időszakban sok ütközési katasztrófa volt jellemző - míg annyira lenyugodott mint most, hogy viszonylag hosszabb élet-tenyész-fejlődési időszakok vannak - kozmikus katasztrófamentesen.

És persze itt van még az isteni szikra kérdése hogy képződmény vagy teremtés-e az élet.

Szóval nem biztos, ha valahol meg is vannak a feltételek az általunk ismert élet kialakulására - ott az ki is alakul.

Az anyag lehet hogy pusztán élet-hordozó - ugyanúgy mint ahogy egy CD zenehordozó... de ugyanaz a zene lehet papírra vetve kottában, vagy CD-n, vagy a levegő rezgésében... ez az anyagi-testiség csak egy fizikai megjelenési forma - valahol máshol van a tudat, az akarat és az ismeret ami épp ide valamiért leképezte.

2014. jún. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!