Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is észrevettétek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is észrevettétek, hogy csökken a gyermekvállalási kedv a nőknél?

Figyelt kérdés

Kialakult egzisztenciával rendelkező, intelligens, 7/10 nő vagyok. Egyáltalán nem vágyom gyerekre, és ugyanezt tapasztalom a legtöbb hasonló kaliberű barátnőmnél. A múltkor volt egy beszélgetésem egy barátommal, aki kifejezte, hogy nagyon szomorúnak találja, hogy a normális értékrenddel rendelkező, érzelmileg nagyjából stabil nőismerősei nagy része ugyanígy nyilatkozik, bezzeg aki nem ilyen (szélsőségekben beszélgettünk, így sejthetitek, hogy melyik réteg tagjaira célzott), az szül, nem is egyet.


Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy maximum örökbefogadnék, de kizárólag 8-9 év fölötti gyereket, akit már senki nem akar, de talán adhatok neki annyi icipici szeretetet, amivel könnyebben boldogulhat később.


Ti mit tapasztaltok? Mit gondoltok erről?


2019. júl. 26. 19:07
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%

Ugyanúgy gondolom, mint te. Saját gyereket nem akarok, a kisbabákat sem találom érdekfeszítőnek, de az idősebbekkel már lehet jókat beszélgetni.


Nem tudom, miért van ez, karrierista sem vagyok, egyszerűen nincs bennem a vágy.

2019. júl. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
77%
36 éves nő vagyok, soha nem vágytam gyerekre. Viszont páromnak van, velük élek. Szerintem az értelmesebb réteg nagyon jól feltalálja magát gyerek nélkül is. Sokan pedig azért nem vállalják, mert nem találnak hozzá megbízható partnert.
2019. júl. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
#1: Ugyanígy érzek én is, pedig nem a karrierem a minden, a munkára úgy tekintek, mint egy "szükséges rosszra", aminek köszönhetően hódolhatok a hobbijaimnak.
2019. júl. 26. 19:17
 4/37 anonim ***** válasza:
81%
Csatlakozom. :) Én 32 éves vagyok.
2019. júl. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
29%

En a masodik babamat varom de nem bantam meg se az elsot pedig az apjával külön mentünk. A mostanival se fényes a kapcsolat de a babát nem bánom hogy lesz. Nem mondom hogy minden happy de nagyobb boldogság aligha létezik annál amit a gyerekek tudnak adni.


31N

2019. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
13%

Én kifejezetten örülök annak, hogy manapság már csökkent azoknak a nőknek a száma akik szeretnének gyereket.


Voltak is ebből problémáim régen nem is 1x.


Volt olyan nő aki azt gondolta, hogy nem baj ez így egész biztos, hogy változik majd a véleményem ha minden nagyon szuper és boldogok vagyunk akkor majd szeretnék gyereket...hiába tisztáztuk az elején, hogy nem....


Aztán volt olyan nő is aki mint kb Te is, és azok akik azt mondják, soha nem akarnak gyereket és ezt 20-25 évig mondták majd végül, megváltozott a véleményük és ha már annyira tökéletes za életünk miért ne lehetne gyerek....


Noss 5 kapcsolatom is ezért ért véget.

2019. júl. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

#5: Ezt te tapasztalod, természetesen te érzed, de honnan tudod, hogy nincs nagyobb boldogság? 31 éves vagy, előtted az élet (itt most nem számít, hogy van-e gyermeked vagy sem), szerintem elképzelhető, hogy eljön egy olyan nap az életedben még, amire azt mondod, hogy "Ez életem legszebb napja!", annak ellenére, hogy szültél már.


Nem meggyőzni akarlak a magam igazáról, csak elmélkedem. :) Nem lehet, hogy a gyerek is csak egy tényező az életünk útján, ami hozzáadhat az egészhez, de nem töltheti ki azt? Mint egy hobbi, egy mély baráti/szerelmi kapcsolat, stb. Ezzel nem lekicsinyleni akarom azt, hogy anya vagy, tényleg csak beszélgetnék erről. :D

2019. júl. 26. 19:30
 8/37 anonim ***** válasza:
89%

Megnyugtató olvasni hogy nem vagyok egyedül :)

Már a környezetem mivel vidéken elek gyagyasnak tart emiatt...

De megvagyok remekül gyerek nélkül :) pedig dolgoztam iskolában is szerettem őket ok is engem de saját az nem kéne.


31N

2019. júl. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
18%

En forditva tapasztalom.

A környezetemben még mindig divat a gyerekkel pasit megfogni szindroma, vagy vàlàs elött gyorsan csinàlni még egyet szindroma, meg a minden uj pasitol kell közös gyerek szindroma, a környezetemben mintha nöi stàtuszkérdést csinalna mindenki abbol hogy gyerektelen vénlàny valaki(aminél még az egyedülàllo anya fogalom is szebb), vagy anya. Az anya szo mintha felénk vmi stàtuszszimbolum lenne.


És ebbe beletartoznak nem csak a kétmüszakolos betanitottak, de gazdag diplomàsok egyarànt.

2019. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
25%

Eddig hasonlót tapasztaltam. Szomorú is vagyok miatta. Leginkább az benne a szomorú, hogy eleve el van előle zárkózva, mégcsak nem is az van, hogy lássuk meg, hogy mi hogy alakulunk. Nem kell gyerek mert tönkremegy az alakom, kihullik a hajam, nem alszom, viszi a pénzt, visít, lefoglalt stb. Kár. :/

33/f

2019. júl. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!