Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is észrevettétek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is észrevettétek, hogy csökken a gyermekvállalási kedv a nőknél?

Figyelt kérdés

Kialakult egzisztenciával rendelkező, intelligens, 7/10 nő vagyok. Egyáltalán nem vágyom gyerekre, és ugyanezt tapasztalom a legtöbb hasonló kaliberű barátnőmnél. A múltkor volt egy beszélgetésem egy barátommal, aki kifejezte, hogy nagyon szomorúnak találja, hogy a normális értékrenddel rendelkező, érzelmileg nagyjából stabil nőismerősei nagy része ugyanígy nyilatkozik, bezzeg aki nem ilyen (szélsőségekben beszélgettünk, így sejthetitek, hogy melyik réteg tagjaira célzott), az szül, nem is egyet.


Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy maximum örökbefogadnék, de kizárólag 8-9 év fölötti gyereket, akit már senki nem akar, de talán adhatok neki annyi icipici szeretetet, amivel könnyebben boldogulhat később.


Ti mit tapasztaltok? Mit gondoltok erről?


2019. júl. 26. 19:07
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

"Szándekosan nyers stilusban irtam és fogalmaztam, hogy átmenjen a lényeg. :-)"

Te is tudod, hogy ezzel csak elidegenited oket. Az marad meg mindenkiben, hogy megint itt egy osanya, aki a vilag csaszaranak hiszi magat es elvezettel nez le masokat. Majd pedig joindulatu figyelmeztetesnek alcazva odacsordit egyet es oregkori nyomorusaggal fenyeget masokat. Szerinted ez kinek szimpatikus?

O es dehogy nem akartal meggyozni masokat. Nem kell letagadni a nyilvanvalot.

2019. júl. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyet értek a 25-ös válaszolóval. Pedagógus vagyok. Szeretem a gyerekeket, ők is szeretnek engem. Viszont nap mint nap látom, hogy hány nő szült társadalmi nyomás, elvárás, külső tényező hatására. Utálja a gyerekét, teher, nyűg neki. Van,aki nyíltan ki is mondja, hogy csak a CSOK miatt szüli a negyediket, de már nem várja, nem öröm neki. A kutyám százszor különb anya volt náluk. És ki sérül? Mindig a gyerek. Én biztosan tudom, hogy alkalmatlan vagyok anyának, ezért nem is vállalok gyereket, pedig adott a stabil házasság és a biztos anyagi háttér is. Egyszerűen a személyiségem nem "anyának való". Nem akarom így tönkre tenni egy ember életét. Nem muszáj minden áron szaporodni. Egyedül leszek 60-70 évesen? Megnyugtatlak, a mai velem egykorú szülők 98%-át bevágja a tökéletesen szocializált és nevelt gyermeke a szociba és kb. havonta egyszer visz majd neki egy kiló narancsot. Ti csak a saját gyermekeiteket látjátok, én több ezer példát látok nap mint nap.
2019. júl. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Ugye érezzük az iróniát az "önző vagy, ha nem vállalsz gyereket" és az "öregkorodban ki fog pelenkázni" mondatok egymás utáni elhangzása/leírásakir ugyanattól a személytől? Gondoljuk ezt át. Nincs gyerekem, soha nem akartam és ezután sem akarok. A férjem ugyanígy gondolja. Mégpedig azért, mert mindkettőnknek a másik a legfontosabb a világon, biztosak vagyunk benne, hogy senkit, a saját gyerekünket sem szeretnénk egymásnál jobban. Nem akarjuk, hogy a gyerek úgy nőjön fel, hogy kívülálló legyen a saját családjában. Ezen kívül kemény munkával felépítettünk magunknak egy olyan életet, amilyet szerettünk volna. Valódi hivatásunk van, ami egyébként társadalmilag kiemelten hasznos, egész felnőtt életünkben mások egészségéért dolgozunk nagyon-nagyon sokat, szívvel-lélekkel. Szeretjük a szüleinket, a barátainkat, mások gyerekeit,az állatokat, segítünk a rászorulókon. Nem hiszem, hogy az életünknek bármi köze lenne az önzéshez. A gyerekes barátainkkal tökéletesen illeszkedünk egymás életébe, soha fel sem merült, hogy kinek van gyereke, kinek nincs. Idegenekkel szintúgy. Én azt gondolom, ez arról szól, ki mennyire elégedett az életével. Rajtunk mindenki látja, hogy nincs értelme belénk állni, mert hitelesen képviseljük a saját értékrendünket és elfogadjuk másokét. Ha nem akar, ne szüljön, ha akar, szüljön. Egyedül az szomorít el, ha azt látom, a gyerekek nem megfelelő családban nőnek fel. A gyerekek elhanyagolására, bántalmazására (testi-lelki), a nem szerető családban töltött gyerekkorra nincs mentség. Rajtunk múlik, felnőtteken, hogy milyen életük lesz, mindenki szeresse a gyermekeket, akiket vállal, nevel. Biztosítson szerető otthont, szeresse a szülőtársát, szüleit, gyermekeit és akkor nem kell ilyen kérdéseket feltenni.
2019. júl. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva veszem észre. A barátnőim mind szeretnének, csak alkalmas palit nem találnak hozzá. Én is szeretnék nagyon, csak nálam is ez a helyzet.

Ettől függetlenül ha valaki nem akar, akkor nincs bajom vele. Ha ő így boldog, akkor így. Másnak semmi köze hozzá.

2019. júl. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
#30: Tudom, hogy egy 8-9 évesnek kialakult személyisége van, ráadásul egy állami gondozásba adott gyerek erősen traumatizált. Sokat olvastam a témáról, azt is tudom, hogy az idősebb korban örökbefogadott gyerekek esetében jó eséllyel előfordul a későbbiekben az, hogy teljesen megszakad a kapcsolat a szülővel. Ebben a témában a határozott véleményem az, hogy ha nem azért fogadsz örökbe, mert meddő vagy, akkor nem számít a kor. Nem azért fogadnék örökbe, hogy kitöltsem a gyermektelenség miatti űrt, hanem azért, hogy segítsek valakin, aki így talán egy kicsit könnyebben meg tud majd birkózni a már benne lévő "érzelmi viharral". Ilyenbe szerintem csak az menjen bele, aki nem támaszt elvárásokat, nem vár el hálát a gondoskodásért, stb., mert ennek nem ez a lényege.
2019. júl. 27. 06:42
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekvállalási kedv a kapcsolatok milyenségétől függ.


Én azt látom az ismeretségi körömben, hogy nincs gyerek, szeretne is, de kitől. Azért, hogy legyen, és egyedül kínlódjon vele, csak azért nem vállal. Ugyan együtt vannak x éve, de belerekedtek egy állandó szexpartneri kapcsolatba, mert kb ez az egy ami működik köztük stb...

Van aki zsigerből nem akar, ők kevesebben vannak, és tényleg arra is rendezkedtek be, hogy nekik sose legyen, mert másban is kiteljesedtek, nem hiányzik az életükből, és pont tönkre is tenné.

2019. júl. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy természetes folyamat a ami világban, mert túlnépesedik a bolygó, sokkal kevesebb emberrel sokkal jobban működnének a dolgok. Csak a hozzánk hasonlóan elmaradott országokban akarják népességpolitikával megoldani a gondokat. Nálunk nem divat az öngondoskodás, a fiatal dolgozó tartja el a nyugdíjast, ezért is hagyják lerohadni az egészségügyet, hogy kevesebb nyugdíjas legyen és a nőket meg szülésre kell ösztönözni. Közben meg a világ népességét csökkenteni kellene, mégpedig drasztikusan. Sajnos, a háborúk lennének alkalmasak erre a célra, de az meg ugye borzalmas dolog.


Nekem van gyerekem. Nem tudom, mi lesz, ha majd elfogy az ivóvíz, ha majd a klímaváltozás hatásai sokkal durvábbak lesznek. Féltem őt attól a jövőtől, amire nekem nincsen semmilyen ráhatásom.


Szerintem semmi baj nincs azzal, ha az ember reálisan átgondolja a gyerekvállalást és arra jut, hogy inkább nem teszi. Aki szül, azzal sincs baj. Békén kellene már egymást hagyni és nem ezeket a lejárt lemezeket nyomni, hogy önzés, meg ki pelenkáz majd stb.

2019. júl. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!