Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is észrevettétek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is észrevettétek, hogy csökken a gyermekvállalási kedv a nőknél?

Figyelt kérdés

Kialakult egzisztenciával rendelkező, intelligens, 7/10 nő vagyok. Egyáltalán nem vágyom gyerekre, és ugyanezt tapasztalom a legtöbb hasonló kaliberű barátnőmnél. A múltkor volt egy beszélgetésem egy barátommal, aki kifejezte, hogy nagyon szomorúnak találja, hogy a normális értékrenddel rendelkező, érzelmileg nagyjából stabil nőismerősei nagy része ugyanígy nyilatkozik, bezzeg aki nem ilyen (szélsőségekben beszélgettünk, így sejthetitek, hogy melyik réteg tagjaira célzott), az szül, nem is egyet.


Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy maximum örökbefogadnék, de kizárólag 8-9 év fölötti gyereket, akit már senki nem akar, de talán adhatok neki annyi icipici szeretetet, amivel könnyebben boldogulhat később.


Ti mit tapasztaltok? Mit gondoltok erről?


2019. júl. 26. 19:07
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
19%

Nagy részben önzés, akár tetszik akár nem. Amíg nem akartam gyereket addig én is azt gondoltam hogy a francnak hiányzik egy plusz nyűg meg állandó készenlét, hogy nem csinálhatom azt amit akarok (én se voltam karriermániás), meg a bnőim gyerekeivel se tudtam gügyögni. De aztán vmi változott és ma már 2 után nem csinálnám másképp ha újra választhatnék. De ma minden arról szól hogy neked jár ez meg az meg csak igy lehetsz boldog....én azt mondom nem ez a jó irany.

Ha 70 évesek lesztek azért máskepp gondoljátok majd - és nem, nem amiatt mert a gyerek jó lesz "ápolni" a szüleit. Titeket már majd ázsiaik meg bennszülöttek fognak pelenkázni az öregek otthonában és a kutya se nyitja rátok az ajtót, ez van.

Le lehet pontozni! :-)

2019. júl. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
85%

Abszolut; a sztereotip nagy babaláz általában erősen patriarchalis területeken jellemző csak a nőkre (pl keleti országokban, vagy itt is régimódi családokban),ahol kb 0 éves koruktól semmi másra nem nevelik őket, csak arra, hogy "egyszer majd te is anyuka leszel, hű de jó lesz :)"


Ha viszont előtted az egész világ, akkor jó hogy azt választod plane, hogy egyszerűen tudod, hogy még a jobbnak tartott férfiak mellett is a tiéd a gyerekfelelősség 80%a.


En is így vagyok vele kb; nem kell gyerek. Nem is kedvelem őket, nem találom meg velük a hangot, a terhesség gondolatától meg kiraz a hideg.


Egyébként tök jó, hogy te meg örökbefogadáson is gondolkodnál. Mindig egy kicsit visszásnak tartottam hogy mindenki a saját kis értéktelen vervonala megszállottja, miközben az árvaházak roskadasig vannak.

2019. júl. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
87%
Gyereket vállalni ugyanúgy önzés. A gyerekvállalás RÓLAD szól, a TE vágyadról. Te döntöttél úgy, hogy terheled a bolygót és a szociális hálót a fénymásolatoddal.
2019. júl. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

#11: Én biztosan nem foglak lepontozni. :) Vidéken nőttem fel, van olyan barátnője nagyanyámnak, akit rendszeresen látogatok idősek otthonában, a gyerekei rá sem nyitják az ajtót. Ennek nyilván oka van, de azért erős ellenérv.


A kommentedből következik egy másik dolog: miből gondolod, hogy a gyermekeid pelenkázni fognak téged idős korodban? A jelenlegi helyzetet nézve (minden szempontból: magyarországi közoktatás, egészségügy, globális felmelegedés) bizonytalan helyzetbe szülik az emberek a gyermekeiket az én meglátásom szerint. Ha nem vagy milliomos, hogy magániskolába járathasd, körülbelül a külföldi rabszolgalétet ágyazod meg a gyerekeidnek. Önzőség valamilyen szinten az, hogy nem akarok nyűglődni egy csecsemővel, de nem hasonló szintű önzőség az, hogy a gyerekeim jövője fölött eltekintve hódoljak az anyai ösztöneimnek?


Tudom, hogy valamilyen szinten ez a kommentem bicskanyitogató lehet, nem a támadás a szándékom, inkább a nyílt társalgás. Te, mint anya, hogy látod ezt? Nyilván más szemszögből nézzük, kíváncsi vagyok a te véleményedre is.

2019. júl. 26. 20:07
 15/37 anonim ***** válasza:
22%
Az élet rendje és természetes velejárója. És hát te is szennyezed a bolygót ugye kedves utolsó, mert anyád igy döntött, önző módon! ;-)
2019. júl. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
89%

23 éves nő vagyok, én sem akarok gyereket, a párom sem. Munkám során egész nap gyerekek között vagyok, és szerintem ez az egyik oka is annak, hogy nem szeretnék sajátot: szinte elviselhetetlen lenne a gyerekzsivaj munkában és otthon is, én nagyon szeretem a csendet. A másik ok az, hogy valószínűleg 2050-re már nem lesz ivóvíz és belélegezhető levegő. Azért szüljek, hogy a gyerekemre ez a sors várjon? Én ezt tartom önzőségnek. (Meg azt, hogy anyám hajtogatja, hogy unokázni akar.)


A párom sem szeretne gyereket, sőt ő el is akarja köttetni magát, csak ugye azt egy egészséges gyermektelen férfi 40 éves koráig nem teheti meg ebben az országban.

2019. júl. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
68%

"Le lehet pontozni! :-)"

Meg felig egyet is ertettem veled, de az arroganciat en akkor is lepontozom, ha szinte azonos a velemenyunk.

Teged se fennhejazassal gyoztek meg, mibol gondolod, hogy te masokat azzal fogsz?

2019. júl. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
95%

Ha valaki az önzéssel jön, nekem mindig az jön le, hogy nem boldog, nem jött be a számítása a gyerekkel kapcsolatban. Mert ha lenézel mást, azzal magadat akarod többnek látni. Aki meg boldog, az nem azzal foglalkozik, hogy mást hogy bántson.


Ismerek sok anyukát, többet, mint gyerektelent, és egyik sem érezteti, hogy önző lennék, vagy ő több, mert boldogok. Nem fenyegetnek, nem jönnek a "majd megbánod" dumával. Egyszerűen nem érdekli őket, ha X-nek nincs gyereke, mert elégedettek az életükkel.

2019. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
41%

Ha valakire rá se nyitják az ajtót annak mindig nyomós oka van. Alapvetően senki nem arra gondol mikor gyereket tervez, hogy azért szül mert majd jó lesz ha 60 év múlva visszaadja amit kapott. Én nagyon nem szeretném ha a gyerekeim "pelenkaznának" és mi sokszor viccelődünk hogy üssenek agyon ha már elviselhetetlen meg beteg öreg leszek mert akkor en már nyilván nem fogom fel agyilag hogy ez nekik nem jó és senkinek sem élet.

Ha szeretetet adsz és mellettük vagy akkor viszont óhatatlanul nagy eséllyel azt fogod visszakapni.

Hidd el kérdező én is utáltam a gyerekeket, meg most se tudok jópofizni más gyerekekkel + a hisztis gyerekektől is falra mászok , de a saját gyerek az egyszerűen tök más. Olyan szeretetet kapsz, amit mástól nem fogsz kapni és úgy tölt fel mint semmi más.

A gyerekeim előtt mindig utaztam bejártam a világot - ma ezek már lényegtelen dolgok. Azt az élményt hogy együtt éltek meg sokmindent, szerintem nem tudja pótolni semmi más.

Lehet könnyen beszélek mert vmi csoda folytán könnyű gyerekeket kaptam nem tudom, de mondom, ha újra csinálhatnám, a gyerekes életet választanám újra és újra.

2019. júl. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
15%

17# kit akartam volna meggyőzni? Senkit. Szándekosan nyers stilusban irtam és fogalmaztam, hogy átmenjen a lényeg. :-)

Kb 2 hónapja volt egy hasonló kérdes és ott pint egy gyereket szintén nem akaró mondta ki hogy igenis önző. De mint irtam én is az voltam :-)

2019. júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!