Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm és anyám konfliktus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm és anyám konfliktusa! Nagyon kéne a tanács!?

Figyelt kérdés

Barátnőm el fog menni 5 napra fesztiválozni úgy, hogy most költöztünk össze albérletbe. Legalább 80 ezer forintba fog fájni, és az albérlet fizetése igencsak megterhel minket anyagilag.


De én elengedem, mert talán ráfér egy kis kikapcsolódás.


Viszont a szüleim teljesen kiakadtak azon, hogy a barátnőm egyedül megy el fesztiválozni 5 napra, úgy hogy engem otthon hagy és magával visz 80 ezer forintot, amit akár együtt is elkölthetnénk.


Barátnőm kiakadt, hogy miért szóltak bele, ő soha többet nem jön le hozzánk vidékre. Anyámnál meg örökre elássa magát, ha 5 napra elmegy, és sosem fog rá úgy nézni, továbbá nem segítenek majd minket anyagilag.


Ha 2-3 napra menne el barátnőm, talán ki lennének vele békülve anyámék, viszont ahogy a barátnőmet ismerem, már csak azért se fog engedni a 48-ból, így én rajtam fog minden csattanni...



22F( 20L )


Ui: bnom azert megy egyedul fesztivalozni mert nincsenek nagyon baratai es a kollegai elhivtak magukkal, kocsival, sajat nyaraloban megszallva.


2019. aug. 6. 16:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
7%

Anyádék és a te pénzeden elmegy félreqrni. Természetesen semmi közötök hozzá. Jól teszed, hogy elengeded.

33/f

2019. aug. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
32%

Hát banyek, még én is kettessel kezdem az évszámom leírását, de amit a barátnőd csinál, az durva...

Alapesetben am azt mondanám, h anyudék ne szóljanak bele (persze te minden további nélkül), viszont így, h még támogatásra is szorultok, hát eszem megáll komolyan...

Teljes mértékben igaza van anyádnak...

U.i.: nem mellesleg ha már megtehetném (szóval nem ebben a helyzetben...), hogy elmegyek 80-ból fesztiválozni a párom nélkül 5 napra, akkor evidensen úgy alakítanám, h akkor menjünk ketten ugyanannyiból 2-3 napra...

2019. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Írtad,hogy te az albérletet fizeted,ő a többi megélhetést szerintem így körülbelül ugyanannyira jöhettek ki mert egy mosópor, egy havi kaja, néha-néha egy új ruhadarab stb. kerület annyiba mint egy lakás bérlése. Őt is támogatják, téged is. Nem értem miért fáj ez nektek annyira,hogy elmegy fesztiválozni,ha megteheti, most fiatal egész évben dolgozik ennyi kikapcsolódást mindenki megérdemel. Azt sem értem miért nem mész el egy-két napra te is ha már annyira támogatnak a szüleid.

A helyében én sem szólnék többet az anyóshoz, ha szívesen odaadta neked a havi pénzt és te adsz esetleg a barátnődnek(egyébként ezt sem írtad,hogy ki veszi a bérletet) akkor mi köze van hozzá,hogy mire költitek?

Meg mi az hogy elengeded? El vagytok kissé tévedve...

2019. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
12%

Na mostmár aztán álljon már meg a menet... előszöris “Őt is támogatják, téged is” - szó sem volt arról, h a lányzót is támogatják, csak az “anyósjelölt”- részéről jön támogatás, értelemszerűen kettejüknek - hisz együtt élnek.

“Nem értem miért fáj ez nektek annyira,hogy elmegy fesztiválozni,ha megteheti, most fiatal egész évben dolgozik ennyi kikapcsolódást mindenki megérdemel.”- de nem teheti meg, hisz’ a közösbe kellene tennie, ha már felnőttet játszva (anyósék támogatásával) a pasijával lakik... mellesleg akk a pasival mi van? Ő nem teheti meg? Holott a szülei segítsége által kvázi többet tesz a közösbe...? Ő is miért nem mehet fesztiválozgatni, ő is ugyanúgy “most fiatal egész évben dolgozik ennyi kikapcsolódást mindenki megérdemel....”? Miközben az ő oldaláról több lóvé érkezik a háztartásba, mint a lánytól... hmm??!!! Am meg bocs, de a közös kassza tudtommal arról szól, h nincs enyém-tied, különpénz, stb... hanem közös van... és igen, ez adott esetben lemondásokkal jár, de bhaxki ez alap, h a páromért, a leendő közös életünkért lemondok egy ilyen egyszeri élményről.

Am megsúgom, nem férfiként, csupán valódi feminista (az egyenjogúságot támogató) nőként írtam, amit írtam...

Asszem 12 voltam.

2019. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%
Hozzászólásban írta a kérdező, hogy a barátnőjét is támogatják, ő fizeti az "életet"
2019. aug. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként lehet én vagyok rossz felfogással, de én meg hagynám a páromat elmenni a kollégáival akkor is,ha mondjuk abban a hónapban többször ennénk zsíros kenyeret a szokásosnál, vagy megvenném majd a következő hónapban az áhított felsőt mert tudom,hogy fontos neki. (mindkét részről kellenek a kompromisszumok)
2019. aug. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

14-es hol volt arról szó hogy a srác ne mehetne? Volt aki külön kiemelte hogy akkor menjen ő is valamerre. Senki nem írta hogy ne menjen és ő maga se írta hogy bárki akadályozná ebben.

Alapvetően nem vagyok közös kassza párti (itt az élő példa miért nem jó) de ha már közös kassza legyen megbeszélés tárgya ki mire költ. Ez itt megtörtént hisz a kérdező tudja mire mennyi fog elmenni és bele is egyezett ("elengedte" a párját) innentől anyósnak nem kéne belebeszélni. Ha nem tetszik neki a dolog zárja el a pénzcsapot. Ezt bármikor megteheti és jogos is hisz ha a gyerekek felnőttek akarnak lenni oldják is meg. Többek között ezért tartok anyagilag igen nagy távolságot a családomtól. Ha adsz valamit ne kérd számon vagy ha csak azért adod hogy legyen egy adu a kezedben amire hivatkozva irányíthatsz hát ne adj.

De kérdező az tényleg fontos infó lenne hogy a lány egész évben erre spórolt/kapott rá a szüleitől pénzt és úgy megy bulizni vagy a közös pénzen? Bár igazából akkor is belementél ha közös pénzből megy így valójában mindenhogy "jogos" hogy megy. Csak annyiban érdekes hogy a szüleid pénze benne van e abban amiből ő bulizik? Ha benne van jogos hogy az anyukád kiszáll az ATM szerepből. Hisz a saját pénzét eldöntheti mire költi viszont ha a lány "saját" pénzből megy akkor igazán oktalan a hiszti.

Mindattól függetlenül amit eddig írtam szerintem se okés 80 ezret elverni 5 nap alatt mikor amúgy se rózsás az anyagihelyzet. Nem egy előrelátó cselekedet.

2019. aug. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
12%

Már megbocsássatok, de biztos nem hagynám menni. És nincs olyan, hogy "nem kell elengedni, egyedül dönti el" mert ha párt alkotunk, közben a jövőnkért küzdünk akkor igenis a másiknak is van beleszólása a dolgokba. Csak nem akarjátok azt mondani, hogy ha ti párkapcsolatban vagytok valakivel akkor mindenki azt csinál amit akar és a másiknak kuss?

5 napra ottalvós buliba? Kollégákkal? Na persze. .. én ahányszor ilyet láttam életemben ott mindig dugás volt. 5 nap buli, pia, zene, fű ...kitudja mi. Nincsenek barátai mint írja, akkor nem valami barátkozós, bulizós típus. Mert a bulizósoknak megvan a saját bulis körük. Neki nincs. Ezek szerint azt mondanám ha nem egy nagy bulizós akkor most hirtelen miért menne 5 napra amikor pénz se nagyon van rá ill. lenne hová tenni? Persze,mert fiatal, kiéli magát stb. Ja.. vagy már nagyban kavar valamelyik kollégával és a többiek kollegiálisan elrendezték, hogy együtt lehessen vele 5 napot. Vagy olyan valakivel aki ott lesz. Érdekes módon senkinek nem tűnt fel, hogy a lánynak párja van? Mert ha már így meg akar valaki hívni valahová ( főleg, hogy több napra) akkor illene a párommal együtt meghívni nem pedig "gyere velünk, a pasigat hagyd otthon" stílusban. Egy 5 napos bulival kezdődik, legközelebb mi lesz? Elmegy nyaralni a kollégákkal a srác meg otthon számolja a pénzt, hogyan tudnak kijönni belőle?

Az biztos, hogy a srác anyjának több esze van mint a fiának. Ő tudja miért nem kéne oda menni. A kérdező meg naiv és buta. Nincs lóvé de nemsokára csaj se lesz. Mert valamelyik kolléga lecsapja a kezéről. Vagy csak félre fog q.rni mert így legalább van hol laknia és valaki megoldja az anyagiakat, hogy ő szórakozhasson, mert ugye fiatal még.

Valaki már írta. Ha menni akar oké, de akkor menjünk együtt rövidebb időre mint egy pár. De ez fel sem merült. Ha pedig a kollégák elviszik, altatják akkor mégis mi kerül 5 nap alatt 80 rugóba? Annyiért szállodában aludhat.

Ha az én párom ezt így, engem kihagyva bejelentené akkor vissza se kéne jönnie. Mert ugye más ha nem akarok menni és más ha velem alapból nem is számol senki.

2019. aug. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%
Inkább a lányod Mano ;)
2019. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha valaki a parja nelkul megy valahova, akkor csak es kizarolag dugni mehet 😂. Sok a paranoias, kisebbsegi komplexusos barom mar megint.
2019. aug. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!