Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért házasodnak gyorsan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért házasodnak gyorsan előző hosszú párkapcsolat után?

Figyelt kérdés

Ez a tendencia megfigyelhető számos esetben. Tehát hosszú párkapcsolatban élnek emberek, 10-15 év. Aminek vége lesz, majd utána 1-2 éven belül új kapcsolat, és nagyon rövid időn belül házasság, akár fél éven belül.


De akkor előtte az előző 15 éves kapcsolatban miért nem?


Akkor hirtelen megtalálják az igazit?



2019. aug. 20. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Kapcsolatfüggés
2019. aug. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Ebbe én is bele estem.

huszas éveim elején jöttem össze az elsö férjemmel. Miért a mai napig nem tudom. Iszonyat eltéröek voltunk mindenben. 5 év együtt élés után össze házasodtunk, majd 1 év haázasság után már besokaltam. ISzonyat állóvíz volt az életünk. Talán azt hittem majd minden jobb lesz. Azt mondja mindenki, hogy csak jó kapcsolat legyen. Na az meg volt, de a szerelem az hiányzott már az elején is, az az igazi nagy szerelem. AZt hittem az exemet megtudom változtatni. Ès ne is maradjak egyedül.


Na ekkor jött a nagy Ö. Ès minden felborult. Már láttam, hogy az exem abszolút nem az volt akire én vágytam. Hogy szerelem messze nem az amit vele átéltem. Hogy az élet céljaim messze nem azok ami az exemé. Ès igen is biztosan tudtam, hogy a nagy Ö az aki minden amiröl eddig álmodtam megtestesíti. Ìgy kiléptem a kapcsolatból és fejest ugrottam az újba. Az elsö hónapokban már szoba jött, hogy csak együtt akarunk élni, hogy gyerekeket akarunk, hogy közös céljaink vannak. Relatív hamar jött a tervezett gyerek is, majd a következö, házasság.


Egy rossz 10-15 év után az ember tudja már biztosan mit szeretne. Ès ha ezt elérte akkor nem akarja már azt elveszetni.

2019. aug. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem az előző volt az igazi.


Amikor az ember megtalálja az igazit, akkor azzal össze is házasodik és nem vár semmire, nem keres kifogásokat, sem magyarázatokat.


Jól írta a 2. hozzászóló, mert a sok rossz vagy hosszabb tapasztalat után az ember már okosabban választ és gyorsabban dönt, mivel nem akar még egyszer éveket/évtizedeket a kukába dobni.

2019. aug. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

# 3


Az hogy rövid időn belül összeházasodnak az nem annak bizonyítéka hogy ez az "igazi", csak már ugye 10-15 évvel öregebb mint az előző kapcsolatában. Ott van az a félelem is hogy nehogy egyedül maradjon öreg korára.

2019. aug. 20. 13:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ott van az a félelem is hogy nehogy egyedül maradjon öreg korára."


Hát, aki azt gondolja, hogy egy darab papír bárkit is megvéd az öregkori egyedülléttől, az nagyon téved. :)


Az ember nem kényszerből házasodik jó esetben, hanem szívből és főleg a férfiak csak azt a nőt veszik el, akit tényleg szeretnek, nem csak testileg használnak.


Ha valakinél 1-2 éven belül fel sem merül a komoly elköteleződés és egymás iránti felelősségvállalás gondolata (értsd: házasság), annál kisebb az esélye, hogy később fel fog és azt hagyni kell, mert nem az igazi.


Az igazinál az emberben nincs kétség, nincs időkérés, mert nem az ész, hanem a szív dönt és annak nincs szüksége évekre....

2019. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.


Nem pont azért jön gyorsan a házasság mert sokkal biztosabb az ember, hogy ez az igazi. Sokkal biztosabb, hogy az a rossz 10-15 év után végre egy szuper dolog történt, olyan amit nem akarok elengedni. Egy 10-15 év rossz kapcsolat után az ember a háta közepére nem kíván még egy rossz kapcsolatot, így csak megalkuvásból mert ne maradjak egyedül már 100%, hogy senki nem házasodna. Inkább végre eljött a nagy szerelem és azért.

2019. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lepontozzák a válaszom, aztán megmagyarázzák, hogy 10-15 évig senyvednek egy rossz kapcsolatban, hogy utána azonnal ugorjanak a következőbe.
2019. aug. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De az mondjuk érdekes egybeesés hogy ezt az igazit mindig 10-15 éves kapcsolatból kilépve hirtelen 1-2 éven belül találják meg nem?


Ezt a furcsa egybeesést, ráadásul ilyen sok emberrel megtörténik.

2019. aug. 20. 14:01
 9/9 anonim ***** válasza:

"De az mondjuk érdekes egybeesés hogy ezt az igazit mindig 10-15 éves kapcsolatból kilépve hirtelen 1-2 éven belül találják meg nem?"


Hát nem, mert valakinél pl.6-7 év után. :)

Szóval azért vannak még más példák is - szerintem az embernek meg kell érnie a házasságra és előtte sokat tapasztalnia, hogy aztán jobban tudja, mit és kit akar és mi az igazán fontos egy kapcsolatban....

2019. aug. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!