Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon hosszú lesz. Aki tud...

Nagyon hosszú lesz. Aki tud kérem segítsen pár jó szóval, tanáccsal. Vajon elolvasod?

Figyelt kérdés
Nos, hol is kezdjem... 24 éves lány vagyok és eléggé problemas ember sajnos, de magányos is... nem tudom mitévő legyek. Zarkozott vagyok, főleg mostanabában, elég sok csalódás ért. Nem jövök ki senkivel, nem tudok emberi kapcsolatokat kiépíteni vagy ha mégis akkor nem tart sokaig. Általában elijesztem az embereket és elűzöm őket. Túl sokat panaszkodom való igaz... de semmi öröm nincs az életben. Bárhova megyek dolgozni, pár hónap utan el akarok jönni, mert folyamatosan fúrkálnak. Barátaim sincsenek, párkapcsolat? Na azt hagyjuk... évek óta probalkozom de semmi. Volt 2 rövid de elhagytak. Az elsőnél azt hittem belehalok de vegul tultettem magam rajta... aztan jöttek a sikertelen próbálkozások. Majd vegul tavaly lett egy barátom, aki hazas volt, illetve volt egy gyereke. Mondta, hogy el fognak válni. De hosszu idő. Én turelmetlen voltam, mert végre örültem, hogy valaki szeretett. Folyamatosan piszkáltam, mert én normalis kapcsolatot akartam. Végül az lett, hogy szakitott velem. Ez volt 2018 oktoberben. Azota nem tudom elfelejteni de hiába probalkozom nem jön össze semmi. A lelkem mélyén nem is akarok senkit de valójában vágyom rá, hogy valaki szeressen. De nincsenek se barátaim, se semmi. Szüleimmel élek de veluk is rendszeresen összeveszünk. Heti szinten és már nem birom. Egyetemre járok, ahol mindig mindent kidolgoztam a tobbieknek, de úgy érzem, hogy kihasználnak. Most nyár van. Senki rám se ír, hogy mizu vagy valami, mindig én keresek mindenkit. Csak akkor vagyok jó, ha kell valami. De alapvetoen se keres senki. Mire megkaptam egy “baráttól”, hogy ne csodalkozzak, mert folyton panaszkodom, de ennyire rossz ember lennek?! Én csak segitsegre vágyom. Segitsegre van szükségem. Vannak nalam rosszabb emberek, akik pletykalnak, fúrnak másokat, megis ők a jó fejek... egy év alatt rengeteg emberi kapcsolatom ment tönkre... koztuk egy 6 éves barátság. De engem mindenki leszart mindig is. Én mindig legyek megértő másokkal, de engem konretan mindenki eldob, ha van valami. Az előző munkahelyemen nagyon szerettem dolgozni, de az emberek miatt jöttem el, mert folyton stresszben éltem. Nem kedveltek, csak azért, aki vagyok. Nagyon nem bírom már. Tavaly ott tartottam, hogy öngyilkos leszek. Tudom, ez nem megoldás.... de semmi nincs az életemben amiert boldog lehetnek. Az a ferfi is elhagyott, akit szerettem. De minek is nekem kapcsolat?! Ugyis elűzök mindenkit.... total nem igy terveztem az életem, legalabb az egyetem összejött... de ott is csak kihasználnak. Jartam tavaly pazichologushoz egy évig, de kirúgott, amiért nem voltam hajlandó szedni gyógyszert... szedtem egy évig de semmi hatása nem volt. Szóval teljesen besokkaltam és nem tudom mit tegyek.... 24/L

2019. jún. 22. 14:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha a probléma az emberi kapcsolatok rossz minőségéből adódik, akkor nyilván elég nehéz gyógyszerezéssel megoldani. Persze kénytelen vagyok óvatosan fogalmazni, mert a helyzetet értelemszerűen a maga teljességében nem látom át (egyébiránt nem, nem lett nagyon hosszú), de ezzel együtt az a benyomásom, a dolognak van egy másik dimenziója is. Lehet, hogy részben az a baj, hogy nem vagy elég türelmes. Ezzel elsősorban nem a konkrét példádra célzok; nem akarok a sebeidben vájkálni. Inkább erre a pszichológus-ügyre. Azt mondod, nem akarsz senkit, de mégis. Ha tönkrementek emberi kapcsolataid, az azt jelenti, hogy voltak ilyenek, tehát nem vagy képtelen ilyen kapcsolatok kialakítására és fenntartására. De van itt egy olyan zavar, amit tisztázni kéne. Erre márpedig egy olyan felület, mint ez nem alkalmas. Egy jó terapeuta viszont segíthet. Nem minden pszichológus egyformán felkészült, egy olyan pszichológus pedig, aki egy éven keresztül erőltetett egy gyógyszeres kezelést, amely egy éven keresztül nem működött (ha valóban erről van szó) egész biztosan nem a szakma csúcsát jelenti. Orvos-orvosban is láttam már olyat, aki monomániásan ragaszkodott valamilyen kezeléstípushoz, amelyet mindenkinek gondolkodás nélkül egyformán írt elő, legfeljebb kisebb módosításokkal, aztán meg meglepődött, hogy nem működik. A pszichológusoknak meg bizonyos értelemben nehezebb a dolguk, mert gyakran bizonytalanabb terepen mozognak. Lehet, hogy adnod kéne még egy esélyt a szakmának, ahelyett, hogy leírnád őket egy próbálkozás után (remélem, nem értem félre a helyzetet). Addig meg talán próbálj rövidebb távú célokra fókuszálni, és arra, ami működik. Elvégre ha az egyetemen például érdemes egyáltalán kihasználni téged, az azt is jelenti, hogy hatékony vagy és van teherbírásod. Ezekre lehet építeni. Aztán meg valami csak lesz.
2019. jún. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
51%
Elolvastam.
2019. jún. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudtam,csak a pszichiáter ír fel gyógyszert.Máskülönben egyetértek az első válaszolóval.
2019. jún. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
(Hm. Mondasz valamit, 3-as. De ne legyünk rosszhiszeműek. Sokan keverik a két típust.)
2019. jún. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: tényleg nem lett hosszú, hosszabbat akartam írni, de végülis nem írtam le életem minden problémát. :)

A másik való igaz, hogy türelmetlen vagyok, ami abból fakad, hogy túl sok időt töltöttem egyedül, önmarcangolással, a múlton való rágódással, főként, hogy olyan embereket veszítettem el, akik nagyon fontosak voltak nekem és nem tudom helyrehozni. Ott tartok, hogy semmi értelme az életemnek, mert senki nem fogad el olyannak, amilyen vagyok. Ez nagyon bánt.

Egyébként örülök, hogy ez a pszichológus lerázott, mert csak a pénzt vitte... nem is keveset. Heti 8 ezer egy éven keresztül nem kevés pénz. Mindig azt mondogatta, hogy akkor erősebb gyógyszer kell, de én azt vallom, hogy nem gyógyszerrel kéne tömni az embert... ha meg alkalmatlan arra amit csinál, ne csinálja... Abban segített viszont, hogy nincsenek szuicid hajlamaim már. Én változtatni szeretnék, de amíg a múltban élek, elég nehéz... mit hogy kellett volna stb. Tudom, gáz az önsajnáltatás... voltak nagy céljaim. Fitness modell akartam lenni, szép lánynak tartom magam egyébként. De sajnos az előző munkahelyem miatt az edzés helyett (mivel nem is volt időm edzeni járni, annyit dolgoztam), evésbe fojtottam a bánatomat... aztán elég sok plusz felesleg feljött rám. Most az a célom, hogy leadjam. Végül pedig: az egyetem legalább jól megy, való igaz, kihasználnak, mert én eléggé vágom a dolgot. Igaz első éves vagyok és nem buktam még semmiből. Nekem most ez az életem szinte. Ebben találok vigaszt, meg most elkezdtem úszni.


Utolsónak: bocsi, azért nem írtam le külön, hogy a pszichológus elküldött pszichiáterhez, hogy írjon fel gyógyszert, mert úgy gondoltam, hogy egyértelmű :)

2019. jún. 22. 17:00
 6/25 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal, hogy mi a különbség a 2 típus között, de már leírtam, miért nem írtam oda külön, hogy a pszichológus küldött el a pszichiáterhez, hogy írjon fel gyógyszert. De szerintem nem ez a kérdésem lényege.
2019. jún. 22. 17:16
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
#3-as vagyok.Nem volt egyértelmű,mert mitől lett volna,de mindegy.Továbbra is azt mondom,amit az első:keress egy JÓ szakembert,ne általánosíts egy rossz tapasztalatból.
2019. jún. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Akkor bocsánat. Igen azon gondolkodom, hogy kéne, de az előzőről is elég sok idő múlva derült ki, hogy alkalmatlan. Igazából sosem adott hasznos tanácsot, mindig csak bólogatott. Mondogatta a sablon szövegeket. Aztán első hónapban azzal kezdte, hogy akkor gyógyszer, szedtem is becsületesen, de nem tapasztaltam változást azon kívül, hogy a szuicid hajlam eltűnt, de egyébként semmi. Erőltette volna, és azt mondta, hogy ha visszautasítom a gyógyszeres kezelést, akkor ne menjek többet. Semmi extra nem volt, csak a sablon szöveg, felesleges pénzkidobás volt.
2019. jún. 22. 18:56
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó,akkor a tapasztalatokból okulva,ha azzal kezdi,hogy gyógyszer,otthagyod. A neten rá lehet keresni az orvosokra.Tudom,ez sem garancia semmire,de,ha pozitívak valakinek az ajánlásai,szerintem,megér egy próbát. A problémáid túl komolynak tűnnek ahhoz,hogy itt próbáljuk megoldani.
2019. jún. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is úgy érzem, hogy komolyabb a probléma. Azért regisztráltam, hátha tudok valakivel beszélni. Sajnos kénytelen vagyok interneten, mert a saját ismerőseim, konkrétan szarnak rám. Lepattintanak mindenféle indokkal. Nem számíthatok senkire.
2019. jún. 22. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!