Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van ennek a matemat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van ennek a matematikai megközelítésnek, ezt nem tartjátok elidegenedett hozzáállásnak?

Figyelt kérdés

Pl. hogyha valaki sokat csókolózik azt csókkirálynak tartják számon, ha sokat szexel akkor lepedőakrobatának. Ez egy tévedés. Mivel a csók és a szexualitás nem mérhető számokban hanem inkább minőségben. Mikor két ember szereti egymást akkor a csókolózás élménye nem attól lesz jobb, hogy már mindketten rengeteget csókolóztak, hanem inkább az élménytől az egymás bensönséges szeretetettel teli viszonyától. Ennek semmi köze ahoz, hogy előtte mennyit csókolózott vagy szexelt több emberrel.


Valójában azzal sincsen semmi baj, hogyha valakinek később jön össze párkapcsolata, ezzel semmi probléma nincsen mivel nem verseny. Inkább a lekezelő, szeretet nélküli egyben gonosz hozzállással van a probléma, mikor az egyik számonkéri a másikat, hogy mennyi kapcsolatot tudott felmutatni. A tapasztalatlan fél is akkor sül fel, hogyha egy barátságtalan személlyel van együtt, aki önző módon csak kapni akar. Ha szeretettel áll hozzá az egyik a másikhoz semmi probléma nincs azzal, hogy nem volt még semmilyen partnere. Az önző, lekezelő hozzáállás soha nem vezet tartós szeretettel teli kapcsolatokhoz, tehát tényleg nincs értelme a másikat számként kezelni.


2019. szept. 9. 01:31
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%

Nőként mondom teljesen megtudom érteni a kérdező dühét és igaza van abban, hogy lekezelő vagy előző válaszoló.

Páromnak én vagyok az első és remélhetőleg utolsó barátnője és 28 éves volt mikor egymásra találtunk. Egyáltalán nem volt defektes, hanem nem volt valami csajozó alkat, kissé válógatós is volt és nem volt szerencséje. Értékeltem a kitartását, mivel tényleg az igaz szerelmet kereste és a minőséget, amit bennem megtalált, ez meglátszik a barátain is, csak 2 barátja van, mert csak a minőségi kapcsolatokat értékeli ez nagyon tiszteletre méltó.

Ha azért dobtam volna, mert még nem volt kapcsolata most nem lennénk ennyire boldogok és elég hülye döntés lett volna tőlem. Egy pillanatig nem itéltem meg őt, szimpatikus volt már az elején is és meglepődtem, hogy nem volt még párja, de én ennek valamennyire örültem is. :)


Kérdezőnek nagyon igaza van abban, hogy elég felszínesen tudnak az emberek ítélkezni. Mikor először csókoloztunk és szexeltünk minden a legnagyobb rendben ment, élveztük az elejétől a végéig még a kezdeti kis bénázás is tök aranyos volt, jó volt érezni azt, hogy tényleg kíván engem és mellé szeret.


Kérdező semmi probléma nincs azzal, ha még nem volt barátnőd, egy értelmes nő nem fog ezért megvetni. Előző válaszoló lehet nem érzed a hozzáállásodat lekezelőnek, de tényleg magas lovon ülsz. Most gondolj bele a helyzetébe neked, hogy esne az, ha azért visszautasítanának, mert nem volt még szerencséd párt találni? Gondolom nem esne jól neked.

2019. szept. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy kiálltál mellettem és, hogy megtudsz érteni örülnék, hogyha ez lenne a norma és nem az a rosszindulatúság, amit az a válaszoló kiírt. Nem tartom magamat defektesnek, arról én nem tehetek, hogy nem akar összejönni semmi, hiába teszek érte, hogy változzon. Én is kissé válogatós vagyok, de nem csak külsőre, hanem belsőre is. Mivel lennék több ember, hogyha szánalomból belementem volna egy halálra ítélt kapcsolatba, ahol egyáltalán nem tetszett volna a másik, hazudozva mondtam volna neki azt, hogy szeretlek? Voltak ilyen lehetőségeim, de inkább hagytam az egészet, mintsem belemenjek aztán neki is rosszat tegyek ezzel. Ha ezt megtettem volna lepergett volna rólam a defektes jelző?

Örülök annak, hogy nem ítélted meg a barátodat és kedves voltál vele. Ő is sokáig abban szenvedett, hogy nem azoknak kellett, akikkel szimpatizált, de akinek kellett volna nem volt az esete? Hol ismerkedtetek meg? Amikor elmondta azt, hogy te vagy neki az első nagyon meglepődtél? Amúgy sokan azt se értik meg, hogy azért alakul ki a kisebbségi komplexus a tapasztalanság miatt, mert szégyenként kezelik és nem egyenrangúan. Ezt most őszintén miért ne lehetne a nevén szólítani, mi a baj azzal, ha azt mondom erre, hogy ez fasizmus? Ha egyenrangúnak kezelnék azt az embert, aki mondjuk nem tudott párkapcsolatot felmutatni, akkor nem lenne semmilyen kisebbségi komplexus és nem fasisztáznám le őket.

Ja és még valami nekem azért se kell pszichológus, mert van egy barátom akivel, ha beszélgetek felér egy olyan beszélgetéssel, amiért kb. 6-7 ezer forintot kéne fizetnem egy órára és mellé mindketten élvezzük egymás beszélgetését. Annyira túl van értékelve manapság a pszichológiai szakma és a filozófia meg teljesen levan értékelve, pedig nekem a filozófia sokat segített és a barátom mutatta meg azt az utat. A pszichológus nem csodatevő és szerintem az első randi is felérhet terápiai szinttel, de úgy, hogy élvezze a másik is, mivel nem várom el azt, hogy egyoldalú legyen. Szeretem azt, ha már az első randin elmélyül a beszélgetés és bármiről szabadon beszélgethetünk.

2019. szept. 10. 11:27
 13/14 anonim válasza:

Inkább csak hívd rosszindulatúnak és szívtelennek őket. :) Értem a fasisztázást, de azt fogják hinni, hogy egybe a náci Némotországgal és az olasz fasizmussal hozod őket egy színvonalba. :D De megtudlak érteni, mert ez a lekezelő szint tényleg azt a színvonalat sugározza.


A barátommal tinderen ismerkedtünk meg rámírt, hogy nagyon szimpatikusnak talált, pár napra rá elmentünk egy kávézóba és már ott tudtam, hogy mi teljesen összepasszolunk. Amikor kérdeztem, hogy mióta van egyedül eléggé terelte a témát és amikor elmondta nagyon örültem, hogy őszinte volt velem és meglepődtem, de nem gondoltam defektesnek, sőt örültem is neki, hogy az igazit kereste. Sokat szenvedett a párkereséssel, nála is az volt a helyzet, mint most nálad. Sőt ezzel én is szenvedtem egy időben. Nyugtasson meg az, hogy nem te vagy az egyetlen, aki párkeresési gondokkal küzd és az teljesen dicséretes, hogy nem vagy képes másokat átverni, kihasználni, mert van önuralmad és tök rendes vagy. Párkeresés legnagyobb részt szerencsén múlik, jó helyen kell lenni jó időben! Valakinek hamarabb, valakinek később jön össze ez ilyen.

2019. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nekem a tinderrel az a problémám, hogy nem akar semmilyen kölcsönös összejönni. Vannak matcheim, de utána rájövök arra, hogy vagy nem tetszik annyira, vagy nem működik köztünk a beszélgetés vagy eljutunk a találkozóig, de nincs meg az a szimpátia, ami után érdemes lenne folytatni. Teljesen igazad van abban, hogy ez az egész párkeresés szerencsén múlik, aki mást mond hazudik és nem mindenkinek jön össze időben.


Sajnos én olyan iskolákba jártam ahol eléggé prosztó volt mindenki, senki se volt szeretetteljes és ezt nem kifogásként mondom, nem szerettem se az általános se a gimis osztálytársaimat, de még tanáraimat se. Waldorf iskolába kellett volna járnom. Mivel tanulási nehézségekkel is küszködtem és mellette az oktatási rendszer is katasztrofális, ezért nem volt elég pontszámom egyetemre és okj-n voltam, de ott meg inkább fiúk voltak. A szüleim korán meghaltak, ami lelkileg eléggé lehúzott és állítólag aspergeres is vagyok. Lehet egyes válaszaimból, reakciómból úgy tűnik, hogy érzéketlen vagyok, pedig legbelül eléggé érzékeny vagyok, ezért is mondom, hogyha waldorf iskolába jártam volna, már tiniként is összejött volna valaki.


Tehát nagyon szeretném azt, ha a másik megértő lenne velem és nem itélkezne felettem, mert azért nagyon tudok támadni és gondolom megtudod érteni miért. Viszont azokkal az emberekkel akiket kedvelek, mint pl. a legjobb barátommal jófej vagyok és sohase lennék velük érzéketlen. Mindig arra törekszem, hogy kellemes emberek mellett jól érezzük magunkat és jókat beszélgessünk egymással.

2019. szept. 13. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!