Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ötlet volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó ötlet volt szakítani?

Figyelt kérdés

Szakítottam a barátommal. Szerettem és még talán most is érzek valamit iránta de több oka is volt, amiért rászántam erre magam:

- mostanában sok a munkája, amit én próbáltam elfogadni de egyszerűen meguntam, hogy mindig a munka az első, még hétvégén is... hétköznap elmentünk étterembe, ha kellett segített cipelni a cuccaim fáradtan is.... ez jó.... csak engem a hétvége zavart, hogy még akkor is a munka volt az első, mert azt hittem legalább akkor lazulhatna

- a szex nem működik, mert feláll-lelankad a farka össze-vissza meg ha valami külső dolog is befolyásolja, akkor még kevésbé (például ha amúgy arra gondol mit kellene neki csinálni munkában, ha attól félünk mikor érkeznek meg a szülei, ránk nyitnak-e, épp fáradtak vagyunk hozzá mert nagyon késő van, mikor mi)

- ő szeret velem intellektuális dolgokról (például filozófiáról) beszélgetni, utólag bevallotta, hogy hiányolta az ilyen jellegű dolgainkat de mikor engem meg kifáraszt az egyetem, akkor nem volt mindig kedvem vele is erről beszélni, pedig amúgy minket az ilyen témák hoztak össze, a közös érdeklődés

- mostanában türelmetlenebb volt, néha káromkodott is velem, azt meg utálom de más dolgokban meg én voltam türelmetlenebb vele, az meg neki nem tetszett

- hiányoltam a romantikusabb meglepetéseket, amik régen voltak (csak úgy egy csoki, egy bonbon, egy virág), igaz, egyszer meglepett munkából hazafele menet, direkt, hogy ne érezzem elhanyagolva magam... de alapvetően nem volt sok ilyen

- mostanában meg sem puszilt meg meg sem ölelt mikor találkoztunk... ma találkoztam vele (az sem sült el jól, mert csalódást okozott nekem), pedig én szívesen ölelgettem, puszilgattam, csak ő nem kezdeményezett

- a nyár is nagyon fura volt, mert részben tele volt veszekedéssel de részben meg haladt is előre a kapcsolatunk, mivel a problémák egy részét meg meg tudtuk beszélni és sikerült kompromisszumot kötni... meg közbe tök jó közös élményeket is szereztünk


Részben bennem van a hiba de részben meg benne...

Ő kicsit nehezebben volt empatikus, mint én vele...

Vagyis úgy éreztem, hogy ő kevésbé próbált megértő lenni vagy neki nehezebben sikerült.

Én próbáltam elfogadni, hogy neki sok a munkája de közbe meg ő nehezebben fogadta el az én álláspontomat. (Ami arról szólt, hogy ha a hétköznap tele van stresszel, akkor legalább a hétvége legyen lazább + Én próbáltam megérteni az ő időbeosztását de ő az enyémet kevésbé pedig szerintem kölcsönösen kell)

Meg már nagyon elkeserített, hogy nemhogy a szex nem működik, de a romantika is csökkent. Meg az járt a fejemben, ha ilyen nehezen működik a szex, akkor meg sose fog teljesen stimmelni, mert nekem az is hozzátartozik és így olyan érzésem kezdett lenni, mintha haverok lennénk.

Közben viszont mellette szól, hogy ő is elég sokat várt rám a szex témával kapcsolatban.... csak ha meg most nehezen jön össze, akkor ha minél később jön össze, annál rosszabb érzés lesz, hogy már mióta nem....


Több éves kapcsolat...


2019. szept. 13. 18:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
most magadat győzködöd, ugye tudod?
2019. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvasva, szerencsés a pasid, hogy otthagytad.
2019. szept. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Amúgy már régóta pozitív&negatív érzéseim egyaránt vannak... és itt is mindenki mást mond. Nemcsak ennél a kérdésemnél, hanem ha korábban írtam ki kérdést valamiről (még régebben), akkor is. Meg ha megkérdeztem valakit a környezetemben, az is egy vélemény. De ha mindenki mást mond és kettős érzéseim vannak, akkor honnan tudjam, hogy mi jó és mi nem jó?

Ha vannak egy kapcsolatnak jó és rossz oldalai is, mert amúgy ez ilyen volt, akkor amúgy honnan lehet tudni, hogy jó vagy nem? Tökéletes kapcsolatra kell várni? Vagy dolgozni kell rajta, míg nem tökéletes? Vagy tökéletes úgysincs?

Attól függetlenül, hogy szakítottam vele, szeretnék erről valami véleményt. Mindegy, hogy vele vagy egy másik pasival vagyok de hogy lehet ezt tudni?

2019. szept. 13. 19:37
 14/21 anonim ***** válasza:
Jól tetted.Nem illettetek össze.
2019. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Túlbonyolítod!


Ha boldog lennél és minden rendben lenne a kapcsolatodban, nem lennének problémáid, semmilyen problémád nem lenne, nem lennének kérdéseid, örülnél nap mint nap, nem agyalnál nem gondolkodnál, minden pillanatnak örülnél, és BOLDOG lennél, és tudnád mit akarsz, tudnád, hogy mit szeretnél.


DE! Nem így van. Ergo ez így egy naagy bla bla bla.

2019. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Részben úgy érzem jó döntés volt de ugyanakkor meg amúgy úgy érzem én is viselkedhettem volna másképp, szóval részben az én hibám. Persze nem teljesen... de volt amikor valami jót csinált, hogy jobb legyen tőle a kapcsolatunk, utána meg lehet cserébe nekem kellett volna az ő problémáival megértőbbnek lenni... és nem 100%-ot elvárni, hanem örülni annak is, ami volt, amiket tett értem. Mert végülis azért próbálkozott meg azt se mondhatni, hogy teljesen leszarta a kapcsolatunkat. Konkrétan azon gondolkodtam, hogy például az volt ma a vita tárgya, hogy ő a munkával akarta kezdeni a napot és délután találkozni, én meg délelőtt, hogy ne mindig én igazodjak és délután. Én ezt úgy értelmeztem, hogy a munka az első még azokon a napokon is, mikor épp nem megy be a munkahelyére. Azt akartam, hogy legyen lazább. De bizonytalan lettem... mert ki tudja, lehet el kellett volna fogadnom, hogy így szeretné és nekem alkalmazkodni, mert amúgy hétköznap is mentünk 2x étterembe. Olyan is volt, hogy korábban végzett kivételesen a munkájával, mikor én nem de megbeszéltük, hogy megyünk a közeli étterembe aznap, ezért mondta, hogy megvár az irodában addig mire én is ráérek. Várt egy órát rám az irodában. Meg egyik nap segített nekem néhány apróbb cuccot hazavinni, pedig neki is volt akkor sok, meg hazakísért aztán a végén már láttam rajta, hogy majd' összeesik... mikor kísért haza (gyalog kellett menni). Ma meg mondta, hogy most jön ki rajta az egész heti stressz és ezért érzi fáradtabbnak magát, ezért akar délután találkozni... Szóval ezen agyaltam, hogy ha másik nap meg találkoztam vele, meg mentem vele étterembe munka után, kétszer is, meg hazakísért fáradtan, akkor lehet el kellett volna fogadni hogy ezt is megtette értem, aztán ráhagyni, hogy mikor találkozunk... vagy ha találkozni, akkor is ráhagyni a programot, hogy mit csináljunk.

Szóval igen, az én szempontom az, hogy legalább a hétvége legyen laza de közbe meg lehet el kellene fogadni néha, hogy most ez tellik tőle de amit tesz, azt meg örömmel teszi (például, hogy vacsorázni megyünk, hogy hazakísér)

2019. szept. 13. 22:16
 17/21 anonim ***** válasza:
58%
Találsz majd olyat, akivel passzoltok. Azért a szex is bőven fontos egy kapcsolatban. Fiatal vagy még, előtted az élet.
2019. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Korábban azt hittem még évekig vele tudnék lenni, sőt, úgy éreztem talán örökre... ahhoz képest ez nagyon szomorú...


Amúgy érzem, hogy szeretem... csak a kapcsolatunk nem volt teljesen jó... inkább vegyes...

Nála meg amúgy egy nyári vita indította el a "lavinát", azóta nem ugyanolyanok az érzései de azért még próbált a kedvemre tenni és nem akart szakítani velem...


Szóval ez van.

2019. szept. 13. 23:05
 19/21 anonim ***** válasza:

Az exem azért hagyott el mert elkezdetem építkezni. Minden gondolatom azon járt, hogy mit kell időre befejezni és mit kell vásárolnom, beszereznem. Persze ilyenkor lehet azt mondani, hogy miért nem fogadsz fel egy kivitelezőt, de az sem old meg minden problémát.

Ami legszebb az egészben, hogy 3 év után,mikor sikerült végre befejezni a házat bepróbálkozott az exem mondván most már tudnék rá is figyelni, de elküldtem a búsba.

Azt javasolom, hogy búcsúzzatok el békességben és ne győzködjétek egymást kinek van igaza. MÁs az értékrendetek, a srác egy maximalista típus, mert egyébként nem koncentrálna ennyire a munkájára. Neked meg egy olyan férfi való aki királynőként bánik veled és sok szabadidővel rendelkezik, jobban odafigyel rád.

2019. szept. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

00:59 - azért még feltennék egy kérdést... ezen már gondolkodtam nem egyszer. Mi van akkor ha találok valaki olyat, aki nem ennyire "munkamániás", maximalista, több ideje van de amúgy a személyisége más téren nem tetszik, közös programot is nehezebb szervezni, a közös érdeklódés vagy megvan vagy nincs vagy kevésbé.

Lehet találnék valakit, akinek több ideje van de más szempontból nem stimmelne. Honnan lehet előre tudni?

Amúgy bepróbálkozott nálam egy másik srác mikor még jártam a barátommal és ő is dolgozik ugyan de a barátomnak kicsit ellentéte. Szeret utazni, bulizni, belevaló, fontos neki a szenvedély... mégsem akartam vele járni mert úgy éreztem hiába ilyen, más mint a barátom, vannak dolgai amik miatt láttam, hogy nem való hozzám, nem akarnék vele lenni és szerencsésnek éreztem magam hogy a barátommal voltam és nem ezzel a pasival.

2019. szept. 14. 06:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!